Fakty i mity fotowoltaiki
Instalacje fotowoltaiczne zaczęły pojawiać się w naszym kraju około 10 lat temu. Od tego...
Rosnące ceny prądu i spadek kosztów instalacji fotowoltaicznych sprawiły, że oszczędności wynikające z zakupu energii elektrycznej mogą okazać się wyższe niż raty leasingu na panele PV. Jeśli dodatkowo pomyślimy o takich atutach fotowoltaiki, jak: korzystny wpływ na środowisko, uniezależnienie się od dostaw prądu od dostawców, podniesienie wartości nieruchomości czy korzystny wpływ na wizerunek marki – warto w nią zainwestować. Jedną z form finansowania jest leasing na fotowoltaikę dla firm. Gdzie się zgłosić, jakie są zasady i co dzieje się z panelami słonecznymi po zakończeniu leasingu? Sprawdźmy!
Panele fotowoltaiczne obecnie nie są już inwestycją, w której przedsiębiorca musi dysponować dużym kapitałem. Co więcej, nie musi też nawet brać kredytu czy pożyczki! Niemal wszystkie największe grupy finansowe w Polsce, jak Santander, PKO, Millenium, ING, Alior, mBank i inne, wprowadziły do swojej oferty leasing paneli fotowoltaicznych. Jeśli parametry instalacji PV zostaną odpowiednio dobrane, to dzięki takiemu rozwiązaniu finansowymi, inwestycja będzie spłacać się sama bez angażowania środków finansowych firmy.
Co więcej, inwestor nie będzie musiał ponosić dodatkowych dopłat czy korzystać z programów wsparcia, które wymagają wielu formalności i dopełnienia licznych warunków dotacyjnych. Firma jako inwestor z osobowością prawną ma trzy możliwości: leasing operacyjny, leasing finansowy i pożyczkę leasingową. Którą metodę wybrać? Oto charakterystyka poszczególnych rozwiązań.
Zastanawiasz się, jakie są zalety leasingu na instalację PV? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo!
Oczywiście leasing na montaż instalacji fotowoltaicznej oferuje wiele podmiotów. Poszczególne propozycje różnią się zasadami – m.in. wysokością wpłaty własnej, okresem leasingowania, ilością dokumentów finansowych do wypełnienia i dostarczenia czy warunkami dotyczącymi kosztów leasingu. Oferty instutucji leasingowych warto porównać i sprawdzić, jakie opcje aktualnie obowiązują. Oto kilka z często wybieranych przez klientów opcji leasingowych na zakup instalacji fotowoltaicznej.
W przypadku leasingu operacyjnego, jak i finansowego, po upływie umowy i opłaceniu ostatniej opłaty ratalnej, właścicielem instalacji staje się leasingobiorca. Do tego czasu panele fotowoltaiczne są własnością instytucji finansującej. W przypadku pożyczki leasingowej natomiast inwestor staje się właścicielem paneli już w momencie, kiedy została zawarta umowa.
Instalacje fotowoltaiczne zaczęły pojawiać się w naszym kraju około 10 lat temu. Od tego...
Fotowoltaika to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów OZE w Polsce. Na rynku...
Fotowoltaika to nowoczesna technologia, umożliwiająca otrzymanie prądu z promieni...
Zasadniczym źródłem energii, które trafia na Ziemię jest Słońce. W czasie 30 minut...
Rośnie zainteresowanie inwestycją w odnawialne źródła energii, stąd też instalacje...
Fotowoltaika w ostatnich latach zyskała na popularności. Ceny paneli słonecznych spadły, a...
Systemy fotowoltaiczne zyskują coraz większe uznanie inwestorów. Na instalacje PV decydują...
Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej? W takim razie koniecznie poznaj najważniejsze...