Fotowoltaika Ełk

Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności. Powodem są przede wszystkim rosnące ceny energii elektrycznej, chęć uniezależnienia się od dostawców i ekologia. Fotowoltaika Ełk to rozwiązanie, które interesuje właścicieli domów, ale też przedsiębiorców i rolników. Co warto wiedzieć o przedsięwzięciu? Jakie zalety mają panele fotowoltaiczne? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, a także sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika ełk

Fotowoltaika Ełk – jak działa?

Fotowoltaika to najlepszy sposób na to, by czerpać energię ze słońca i przetwarzać ją w energię elektryczną. Jest to możliwe za sprawą odpowiednio skonstruowanego systemu fotowoltaicznego, w którym główne zadanie spoczywa na panelach słonecznych. Kiedy do ogniw fotowoltaicznych docierają promienie słoneczne (fotony), zostają pochłonięte przez krzem, a następnie zachodzi wybijanie elektronów z ich pozycji. Zjawisko to nazywa się efektem fotowoltaicznym, którego skutkiem jest wytwarzanie prądu stałego przez ogniwa słoneczne. Aby prąd mógł zasilać urządzenia elektryczne, musi zostać zmieniony w prąd przemienny – dzieje się to za sprawą inwertera (falownika) w czasie rzeczywistym. Z energii wyprodukowanej przez system fotowoltaicznym można więc korzystać w zasadzie natychmiast.

Zastanawiasz się, co z energią, której nie spożytkujesz od razu? Tutaj dogodną opcją jest magazynowanie jej w zakładzie energetycznym i odbieranie wedle zapotrzebowania w ciągu roku. Ma to sens z uwagi na położenie geograficzne Polski – w sezonie wiosenno-letnim produkowanej jest znacznie więcej energii niż w sezonie jesienno-zimowym. Nadwyżki można więc wykorzystać w dowolnym momencie w ciągu 12 miesięcy od ich produkcji w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Tu jednak warto mieć na uwadze, że fotowoltaika Ełk powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy. Niewykorzystane w ciągu roku pokłady energii przepadają, z kolei niedobór energii będzie skutkował koniecznością jej dokupowania od zakładu energetycznego, a co za tym idzie – wyższymi rachunkami za prąd.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne Ełk?

Rosnące ceny energii elektrycznej skutecznie zachęcają do tego, by zainteresować się odnawialnymi źródłami energii. Własna instalacja PV jest sposobem na uniezależnienie się od zakładu energetycznego i produkcję własnego prądu. Panele fotowoltaiczne Ełk dostępne są w wielu wariantach – różnią się marką, wydajnością, wyglądem czy budową, ale też ceną. Trudno więc jednoznacznie wskazać cenę przedsięwzięcia. Szacuje się jednak, że za każdy 1 kW mocy zapłacić należy od 4 do 6 tysięcy złotych. Dobrej jakości system fotowoltaiczny o mocy 5 kW, odpowiedni dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego, będzie kosztował około 25 tysięcy złotych.

Kiedy się zwróci? Tu wiele zależy od wydajności systemu, warunków atmosferycznych czy umiejscowienia fotowoltaiki, niemniej zwykle następuje to w ciągu kilkunastu lat. Jeśli przyjmiemy, że moc instalacji fotowoltaicznej będzie dostosowana do rocznego zapotrzebowania na energię, można spodziewać się znikomych rachunków za energię elektryczną. Mając na uwadze, że producenci paneli szacują ich żywotność na nawet 30 lat, właściciele instalacji PV mogą liczyć na nawet kilkanaście lat oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Ełku

Panele fotowoltaiczne Ełk to przedsięwzięcie, które może być wsparte finansowo w ramach jednego z wielu programów – m.in. “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych czy “Agroenergia” lub “Energia Plus” dla firm. Warto jednak wiedzieć, że chcąc uzyskać takie dofinansowanie fotowoltaiki w Ełku, konieczne jest spełnienie określonych wymagań – te zmieniają się, zależnie od edycji programu i ustalonych zasad. Jeśli potrzebujesz pomocy przy dopełnianiu formalności, skontaktuj się z naszymi doradcami. Co jeszcze warto wiedzieć? Otóż inwestorzy mają możliwość skorzystania z ulg podatkowych – m.in. ulgi na fotowoltaikę dla rolników czy ulgi termomodernizacyjnej.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Ełk – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się zaprojektowaniem i montażem systemu fotowoltaicznego w Ełku? Świetnie trafiłeś! Działamy w branży od lat i mamy na koncie liczne realizacje. Tworzymy mikroinstalacje dla firm, przydomowe elektrownie słoneczne, jak i farmy fotowoltaiczne. W zakresie naszych kompetencji jest też tworzenie systemów solarnych czy pomp ciepła. W naszych szeregach pracuję eksperci różnych dziedzin, a wieloletnie doświadczenie sprawiło, że możemy zaoferować wysokiej jakości komponenty w przystępnych cenach.

Jak przebiega współpraca? Na początku wsłuchujemy się w potrzeby Klientów i obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Następnie przeprowadzamy audyt i tworzymy indywidualny projekt instalacji PV. Przedstawiamy go wraz z wyceną i oczekujemy akceptacji Klienta. Gdy takową otrzymamy, umawiamy dogodny termin montażu fotowoltaiki. Zawsze działamy terminowo i zgodnie ze sztuką. Naszym priorytetem jest, by praca paneli fotowoltaicznych była wydajna i przede wszystkim bezpieczna. Chcesz wiedzieć więcej? Interesują Cię panele i instalacje fotowoltaiczne lub pragniesz poznać koszt instalacji? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!