Fotowoltaika Wielkopolskie

Fotowoltaika w wielkopolskim staje się coraz popularniejsza. Rośnie ilość firm działających w branży, co jest odpowiedzią na popyt. Spotkać można instalacje fotowoltaiczne w domach jednorodzinnych, firmach i gospodarstwach rolnych. Jakie są zalety? Ile to kosztuje i czy można dostać dofinansowanie na fotowoltaikę w Wielkopolsce? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź koniecznie naszą ofertę!

fotowoltaika wielkopolskie

Jakie panele fotowoltaiczne w wielkopolskim?

Oferta paneli jest dość obszerna. Jeśli stoisz przed dylematem, jakie panele fotowoltaiczne w wielkopolskim wybrać, możesz zdać się na doradztwo naszych ekspertów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i pracujemy wyłącznie na wysokiej jakości sprzęcie. I choć panele słonecznie nie są szczególnie skomplikowane w swojej konstrukcji, to na ich prawidłowe działanie składa się szereg różnych parametrów – m.in. moc, rodzaj, wydajność, uzysk, sprawność procentowa czy maksymalne obciążenie wiatrem i śniegiem. Oczywiście wszystkie te informacje o produkcie mają znacznie dla ceny sprzętu – w ofercie dostępne są panele PV jakości premium, jak i te tańsze.

W zależności od możliwości finansowych inwestora, oczekiwań i wytycznych, dokonujemy wyceny i przedstawiamy najbardziej optymalne rozwiązania. Montaż paneli fotowoltaicznych dostosowanych do potrzeb Klienta to priorytet, dlatego zawsze przed instalacją odpowiadamy na wszelkie pytania i rozwiewamy ewentualne wątpliwości.

Instalacje fotowoltaiczne w województwie wielkopolskim – jakie korzyści?

Do niedawna to rynek rozdawał karty. Wraz jednak obniżeniem cen komponentów potrzebnych do zbudowania elektrowni słonecznej czy systemu solarnego, jak i popularyzacją tych rozwiązań, coraz więcej osób decyduje się na uniezależnienie się od cen energii oferowanych przez zakład energetyczny. Można więc nie tylko korzystać z własnych zasobów energii odnawialnej, ale też realnie oszczędzać na rachunkach.

Produkowany prąd może być na bieżąco spożytkowany do zasilania sprzętów, ale też magazynowany w sieci publicznej. Ta druga opcja pozwala na kumulowanie energii pozyskanej w bardziej słoneczne dni i odbieranie jej np. w okresie od listopada do stycznia. Odbywa się to na zasadzie opustów za energię – prąd pobierany z sieci energetycznej kosztuje prosumenta 20 lub 30% wartości, zależnie od mocy elektrowni. Pamiętajmy jednak, że rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym. Zbyt wiele nadwyżek obniża opłacalność, bowiem energia ta po prostu przepada.

Oprócz zalet czysto ekonomicznych, nie możemy przejść też obojętnie obok ekologii. Energia pozyskiwania ze słońca to czysta energia. Podczas jej produkcji nie powstają szkodliwe zanieczyszczenia, nie dochodzi do emisji CO2 do atmosfery, a ponadto sama energia jest niewyczerpywalna. Rząd oraz Unia Europejska wspierają inwestycję w montaż instalacji fotowoltaicznych, dlatego inwestorzy mogą uzyskać dofinansowanie – np. z programu “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla przedsiębiorców). Na fotowoltaikę w wielkopolskim nierzadko też udostępniane są dodatkowe środki w ramach regionalnych programów operacyjnych.

Jako atuty fotowoltaiki możemy także wskazać fakt, że działa ona właściwie bezobsługowo i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Raz zainstalowane panele mogą działać wydajnie nawet do 30 lat, a prace konserwacyjne nie są częste i kosztowne.

Cena instalacji fotowoltaicznych w Wielkopolsce – od czego zależy?

Poznań, Ostrów Wielkopolski, Konin, Wolsztyn, Leszno, Kalisz, Piła, Gniezno – w tych największych miastach województwa wielkopolskiego można spotkać już liczne instalacje fotowoltaiczne. Nasza firma świadczy jednak usługi nie tylko w większych miastach! Wykonujemy liczne realizacje w miasteczkach i na wsiach. Bez względu na to, czy ma to być wykonanie mikroinstalacji czy też projekt instalacji fotowoltaicznej dla firm albo rolników o bardzo dużej mocy – dokładamy wszelkich starań, by finalny efekt był satysfakcjonujący pod względem jakości, jak i kosztu.

Instalacje fotowoltaiczne Wielkopolska są bardzo zróżnicowane cenowo, ponieważ na rynku znajdziemy panele w szerokim przedziale cenowym. Producenci renomowanych marek oferują rozwiązania premium w cenie sięgającej nawet 1500 złotych za sztukę, jak znacznie tańsze opcje – nawet za mniej niż 600 złotych. Oczywiście na koszt instalacji PV wpływają też inne czynniki – m.in. cena inwertera, który odpowiada za konwersję prądu stałego w zmienny i generalnie kontroluje pracę systemu fotowoltaicznego, cena sprzętu i akcesoriów montażowych czy koszty pracy projektantów i montażystów.

Fotowoltaika – kto zajmuje się montażem paneli słonecznych?

Jesteś zainteresowany montażem fotowoltaiki, ale nie wiesz od czego zacząć? Skontaktuj się z nami! Działamy na rynku od wielu lat i wiemy, jak stworzyć projekt instalacji dostosowany do indywidualnych potrzeb Klientów. Chcąc obniżyć rachunki za prąd i stworzyć własne źródła energii elektrycznej do zasilania gospodarstwa domowego, rolnego albo firmy – warto wybrać zoptymalizowany projekt instalacji PV.

Po wykonaniu audytu i poznaniu oczekiwań inwestora, tworzymy profesjonalny projekt i przedstawiamy wycenę. Pomagamy też w uzyskaniu finansowania i dotacji. A co z montażem? Fotowoltaika Wielkopolska to oczywiście kompleksowa usługa – nasi fachowcy pracując na wysokiej jakości sprzęcie dokonują montażu elektrowni słonecznej. Na samym końcu dopełniamy formalności związanych z przyłączami i świadczymy ewentualne prace serwisowe. Chcesz poznać szczegóły na temat fotowoltaiki Poznań, Leszno, Gniezno albo instalacji w innych miastach, miasteczkach i wsiach w wielkopolskim? Jesteśmy do usług! Skontaktuj się z nami.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!