Fotowoltaika Żegań

Przemierzając Żagań i okolice, jak i całe województwo lubuskie czy inne rejony Polski, możemy dostrzec, jak mocno rozwinęła się branża fotowoltaiczna. Na elektrownie słoneczne decydują się klienci indywidualni, ale też rolnicy i przedsiębiorcy. Determinantem są przede wszystkim oszczędności, ale zalet jest znacznie więcej. Co do zaoferowania ma fotowoltaika Żagań? Jak działa i czy można uzyskać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika żegań

Fotowoltaika Żagań - jak działa?

Fotowoltaika umożliwia przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną. Odbywa się to za pomocą zamontowanych na dachu lub gruncie paneli fotowoltaicznych. Te z kolei składają się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, w których po dotarciu wiązek światła powstaje efekt fotowoltaiczny. Jego konsekwencja jest wytwarzanie prądu stałego. Ten następnie jest przetwarzany przez falownik (inwerter) w prąd przemienny, czyli taki, jaki do zasilania wykorzystuje większość urządzeń.

Fotowoltaika Żagań w różnych okresach będzie pracować ze zmniejszoną lub zwiększoną wydajnością, zależnie od sezonu i pory roku. Kiedy wiosną i latem sprzęt pracuje bardzo wydajnie i produkuje nadwyżki energii, których nie jest się w stanie spożytkować na bieżąco, można je gromadzić w zakładzie energetycznym. Magazynowane nadwyżki przydadzą się np. zimą, gdy dni są krótsze i mniej słoneczne. Można je odbierać w ciągu roku od wyprodukowania, a niewykorzystane po tym czasie po prostu przepadną.

Panele fotowoltaiczne Żagań – zalety

Inwestycja w fotowoltaikę oznacza konieczność poniesienia wydatku początkowego. Za stworzenie systemu o mocy 5kW zapłacimy ok. 20 – 25 tysięcy złotych. Zwykle przedsięwzięcie zwraca się po ok. 10 latach, a mając na uwadze, że panele słoneczne mogą wydajnie pracować nawet ponad 30 lat, to inwestor przez długi czas będzie odnotowywał realne oszczędności. Szczególnie, że ceny za energię szybują ku górze od lat i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić.

Oczywiście poza kwestiami finansowymi, fotowoltaika Żagań ma wiele innych zalet. Jedną z nich jest ekologia. Instalacje PV pozwalają bowiem na czerpanie energii czystej i niewyczerpywalnej. Odnawialne źródła energii uznawane są za kierunek rozwoju energetycznego, ponieważ przy produkcji prądu nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery. To spory ukłon w stronę środowiska naturalnego, planety i przyszłych pokoleń.

Warto także wspomnieć o kilku innych atutach – fotowoltaika działa wydajnie latami i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Do obowiązków inwestora należy zlecanie serwisantom okresowych prac konserwacyjnych oraz przeglądu instalacji elektrycznej (średnio raz na 5 lat). Sprzęt ponadto działa samoczynnie, a jego wydajność można kontrolować w dedykowanej aplikacji.

Dofinansowanie fotowoltaiki Żagań

Jeśli rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w gminie Żagań, to koniecznie sprawdź dostępne formy finansowego wsparcia inwestorów. Wśród najpopularniejszych programów możemy wskazać “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Musisz jednak wiedzieć, że nabory wniosków realizowane są okresowo, a ponadto trzeba spełniać różne warunki. Oprócz tego nierzadko udostępniane są dodatkowe środki z Regionalnych Programów Operacyjnych czy też pojawia się możliwość skorzystania z ulgi podatkowej.

Nie wiesz, gdzie szukać informacji na ten temat? Nasi konsultanci dobiorą najlepszą opcję i pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności. Dofinansowanie fotowoltaiki w Żaganiu to najlepsza opcja, by obniżyć koszt przedsięwzięcia i skrócić tym samym czas jego zwrotu! A jeśli potrzebujesz skorzystać z dodatkowych środków na przedsięwzięcie, np. pożyczki, kredytu czy leasingu, możesz liczyć na atrakcyjne oferty. Banki na proekologiczne inwestycje udzielają niskooprocentowanych i zwykle pozbawionych też prowizji form finansowania.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Żaganiu – dlaczego my?

Instalacje fotowoltaiczne w Żaganiu cieszą się dużym zainteresowaniem, czego konsekwencją jest pojawienie się na rynku wielu firm oferujących swoje usługi. Dlaczego postawić na nas? Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i stawiamy na najwyższą jakość usług. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli fotowoltaicznych, oferujemy terminowy montaż paneli fotowoltaicznych i kompleksową obsługę. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – doradcy, kosztorysanci, projektanci, instalatorzy i serwisanci, którzy służą pomocą na każdym etapie współpracy. Skontaktuj się z nami, opowiedz o swoich potrzebach i zyskaj bezpłatny audyt, indywidualny projekt i korzystną wycenę. Po ich akceptacji nasi specjaliści stworzą dla Ciebie bezpieczny i wydajny system fotowoltaiczny, z którym obniżysz rachunki za prąd. Oferujemy działania kompleksowe, dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!