Fotowoltaika Krasnystaw

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się sporym zainteresowaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych, ale tez przedsiębiorców czy rolników. Powodem są przede wszystkim rosnące ceny energii elektrycznej. Fotowoltaika Krasnystaw to szansa na ograniczenie wydatków na prąd i uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Rozważasz inwestycję? Sprawdź, jak działają panele fotowoltaiczne i jak uzyskać dotację w lubelskim. Poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika krasnystaw

Fotowoltaika Krasnystaw – jak działa?

Zastanawiasz się nad tym, czy fotowoltaika Krasnystaw to inwestycja, na którą warto się zdecydować? Zacznij od tego, by dowiedzieć się więcej na temat działania systemu i korzyści, jakie z niego wynikają. Panele fotowoltaiczne są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy docierają do nich promienie słoneczne, zachodzi wówczas zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. W związku z tym, że nie jest on przystosowany do parametrów sieci, niezbędne jest jego zmienienie w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter (lub falownik).

Wyprodukowana energia jest dostępna natychmiast, jednak nie oznacza to, że od razu trzeba wykorzystać wszelkie pokłady. Istnieje bowiem szansa na magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym. Wówczas prąd trafia do dostawcy i jest rozliczany w systemie 12-miesięcznym na zasadzie opustu. Oznacza to, że choć właściciel nie płaci za usługę, to w praktyce musi oddać zakładowi energetycznemu 20 lub 30% energii, którą magazynuje – zależnie od mocy instalacji.

Panele fotowoltaiczne Krasnystaw – czy warto?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne wiąże się ze sporym wydatkiem, jednak warto mieć na uwadze fakt, że z czasem się spłaca i przynosi realny zysk. Ile kosztuje przedsięwzięcie? Nie da się tego jednoznacznie ocenić, bowiem wiele zależy od rodzaju elementów systemu czy mocy instalacji. Można jednak przyjąć, że każdy 1kW mocy to wydatek rzędu 4-6 tysięcy złotych. Zwykle panele polikrystaliczne są tańsze od monokrystalicznych, jednak to te drugie oferują lepszą sprawność i wyższą wydajność, co może wpływać na ilość produkowanej energii i tym samym krótszy czas zwrotu. Szacunkowo inwestycja PV zwraca się po około 10-12 latach, a mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, to można spodziewać się kilkunastoletnich oszczędności na rachunkach za prąd.

Panele słoneczne mają też wiele innych atutów. Przede wszystkim umożliwiają czerpanie energii z odnawialnego i niewyczerpywalnego źródła. Podczas tego procesu nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery, co sprawia, że fotowoltaika jest proekologicznym rozwiązaniem. Poza tym istotne może być to, że fotowoltaika Krasnystaw nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji. Jeśli występują problemy z panelami, to zwykle są one objęte gwarancją producenta. Do obowiązków inwestora należy jedynie zlecanie prac konserwacyjnych specjalistom, którzy zadbają o wydajne działanie sprzętu przez wiele lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Krasnymstawie

Czy wiesz, że w województwie lubelskim możliwe jest uzyskanie dotacji na systemy fotowoltaiczne? Oznacza to, że można realnie obniżyć wydatki na przedsięwzięcie. Każdego roku realizowane są liczne programy, jednak nabory wniosków trwają okresowo, a udzielane kwoty, jak i zasady przydzielania dotacji są zmienne. Dofinansowanie fotowoltaiki w Krasnymstawie jest możliwe w ramach programów: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Poza tym inwestorzy mogą też ubiegać się o zwrot podatku – np. w ramach ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi na fotowoltaikę dla rolników. Kolejną istotną kwestią jest to, że na fotowoltaikę dla domu czy firmy, można uzyskać korzystne finansowanie. Zainteresowanym udzielane są “zielone kredyty”, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Potrzebujesz pomocy specjalistów w tym zakresie? Skontaktuj się z naszymi doradcami!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Krasnystaw – dlaczego my?

Interesuje Cię montaż paneli fotowoltaicznych w Krasnymstawie? Ważne są dla Ciebie profesjonalne i kompleksowe usługi? W takim razie możesz liczyć na pomoc naszej załogi. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – doradcy, audytorzy, projektanci i instalatorzy. Wszyscy tworzą kolektyw, dzięki czemu możemy zaoferować fachową realizację usługi od A do Z. Na początku przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię. Następnie tworzymy projekt instalacji i przedstawiamy go wraz z wyceną. Gdy zaistnieje potrzeba, wprowadzimy zmiany w projekcie – zależy nam, aby system w pełni odpowiadał Twoim potrzebom. Pomożemy także w pozyskaniu dotacji na fotowoltaikę czy uzyskaniu korzystnego finansowania. Gdy wszelkie formalności zostaną dopięte, umówimy dogodny termin montażu. Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby instalacja PV została zainstalowana zgodnie ze sztuką – działała wydajnie i bezpiecznie latami. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!