Fotowoltaika Zielonka

Instalacje fotowoltaiczne mają spore grono fanów. Systemy zasilają prywatne domy, gospodarstwa rolne i firmy, a to przekłada się na oszczędności na rachunkach za prąd. Rozważasz montaż paneli? Dowiedz się więcej, co ma do zaoferowania fotowoltaika Zielonka, jak otrzymać na nią dotację i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika zielonka

Fotowoltaika Zielonka – jak działa?

Aby możliwe było produkowanie energii elektrycznej ze słońca, niezbędne jest stworzenie wydajnego systemu fotowoltaicznego. Składa się on z paneli słonecznych, przewodów elektrycznych, zabezpieczeń, inwertera lub falownika oraz licznych akcesoriów montażowych. Kiedy do paneli docierają promienie słońca, w ogniwach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera (lub falownika), w którym jest konwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci.

Wyprodukowana energia może być zużywana na bieżąco, ale możliwe jest też magazynowanie jej i wykorzystywanie w późniejszym czasie. W jaki sposób? Tutaj zależy od typu instalacji. Instalacja off-grid daje pełną niezależność od zakładu energetycznego, ponieważ cała skumulowana energia jest przechowywana w bankach energii, czyli akumulatorach, w które właściciel musi wyposażyć swoją instalację. W instalacjach on-grid z kolei fotowoltaika Zielonka jest połączona z zakładem energetycznym i to do niego trafiają nadwyżki energii. Właściciel ma na ich wykorzystanie 12 miesięcy i dzieje się to na zasadzie opustu, co oznacza, że część prądu (20 lub 30%, zależnie od mocy instalacji), pozostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Zielonka – czy warto?

Rozważasz opłacalność inwestycji w panele fotowoltaiczne w Zielonce? Na początku musisz wiedzieć, że Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym. Nasłonecznienie w skali roku jest optymalne, by w pełni wykorzystać potencjał paneli PV. Poza tym rosnące ceny energii elektrycznej skutecznie zachęcają do podjęcia tej decyzji – własna energia obniża rachunki za prąd do zera lub znacząco je redukuje. Poza tym fotowoltaika Zielonka to przedsięwzięcie proekologiczne, ograniczające emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Ile kosztuje system fotowoltaiczny? Wiele zależy od zastosowanych komponentów, jednak szacuje się, że za każdy 1kW mocy należy liczyć się z wydatkiem od 4 do 6 tysięcy złotych. Kiedy zwróci się inwestycja? Eksperci szacują, że nastąpi to w ciągu 10-12 lat, choć jeśli ceny prądu będą pięły się w górę, może stać się to jeszcze szybciej. A mając na uwadze, że żywotność paneli słonecznych oceniana jest na nawet 30 lat, można oczekiwać wielu lat generowania oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Zielonce

Inwestorzy mogą liczyć na różnego rodzaju dotacje, które obniżą koszt przedsięwzięcia, a zarazem skrócą czas jego zwrotu. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i rolników czy przedsiębiorców. Dostępne są liczne programy – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla gospodarstw rolnych) czy “Energia Plus” (dla firm). Tu jednak należy mieć na uwadze, że zasady udzielania środków, jak i kwoty, zmieniają się zależnie od edycji. Jeśli więc potrzebujesz informacji na ten temat lub chcesz, aby nasi specjaliści pomogli Ci w pozyskaniu środków – skontaktuj się z nami. Poza tym możemy Ci pomóc nie tylko w uzyskaniu dofinansowania fotowoltaiki w Zielonce, ale też ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników) oraz w pozyskaniu korzystnego finansowania (m.in. zielone kredyty, leasingi dla firm, pożyczki na preferencyjnych warunkach na panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy systemu solarne).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Zielonka – dlaczego my?

Odnawialne źródła energii budzą spore zainteresowanie, co można zaobserwować po coraz większej ilości instalacji fotowoltaicznych w województwie mazowieckim, jak i całej Polsce. Jeśli szukasz firmy, która rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości, a przy tym kompleksowo zajmie się realizacją projektu i montażu fotowoltaiki w Zielonce – doskonale trafiłeś. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje usługi z zakresu projektowania i wykonawstawa instalacji PV. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu przydomowych elektrowni słonecznych, mikroinstalacji, instalacji o różnej mocy, a nawet farm fotowoltaicznych.

Na początku zawsze wsłuchujemy się w potrzeby i oczekiwania inwestorów, a następnie przeprowadzamy bezpłatny audyt oraz obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na tej podstawie nasi eksperci są w stanie stworzyć indywidualny projekt oraz przedstawić go wraz z wyceną. Naszym priorytetem jest to, by sprzęt działał wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie latami. Posiadamy odpowiednie uprawnienia, wiedzę i umiejętności, by przeprowadzić profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej w Zielonce i okolicy.

Działamy terminowo i zgodnie ze sztuką. Jesteśmy do dyspozycji Klientów na każdym etapie współpracy i wyczerpująco odpowiadamy na wszelkie pytania oraz wątpliwości. Chcesz wiedzieć więcej o fotowoltaice dla firm, domów albo gospodarstw rolnych? Interesuje Cię wycena instalacji? Chcesz sprawdzić, czy masz dobre warunki do czerpania energii ze słońca? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!