Fotowoltaika Iława

Popularność fotowoltaiki w regionie ciągle rośnie. Minielektrownie stawiają właściciele domów, domków letniskowych, firm czy gospodarstw rolnych. I nie ma się czemu dziwić! Szybujące ku gorze rachunki za energię elektryczną, a także zmiany środowiskowe zachęcają, by zdecydować się na ten krok. Interesuje Cię fotowoltaika Iława? W takim razie poznaj najważniejsze zagadnienia w tym zakresie i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika iława

Fotowoltaika Iława – jak działa?

Panele fotowoltaiczne w Iławie mają szerokie grono zwolenników. W ostatnim czasie ich cena stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a oferta szeroka, stąd też inwestorzy rozważają, na jaką opcję się zdecydować. Najlepszym wyborem będą panele monokrystaliczne, w których półprzewodnikiem jest krzem. Uznawane są za wydajne i charakteryzuje je wysoki poziom sprawności, jednak mają dość wysoką cenę.

Inną, równie popularną opcją, są panele polikrystaliczne. Ich produkcja jest łatwiejsza i tańsza, stąd też cena niższa. Wszystkie jednak opierają się na tej samej metodzie działania. Ogniwa fotowoltaiczne po odebraniu promieni słonecznych wytwarzają prąd stały (wskutek zjawiska fotowoltaicznego). Aby móc nim zasilać urządzenia, konieczne jest wzbogacenie instalacji PV o ważny sprzęt; inwerter lub falownik, który będzie konwertował prąd stały w przemienny. 

Dzięki temu, że podepniemy instalację do sieci, produkowane w sezonie wiosenno-letnim nadwyżki energii będą mogły być magazynowane i odbierane od zakładu energetycznego na zasadzie opustu.

Tutaj jednak należy mieć na uwadze, że rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym. Niespożytkowane pokłady wyprodukowanej przez elektrownię energii po prostu przepadają. Dobrze zatem, by moc fotowoltaiki w Iławie była zoptymalizowana i dostosowana do zapotrzebowania na energię gospodarstwa lub firmy. Tym zajmują się nasi eksperci, którzy przed stworzeniem projektu dokonują obliczeń, które pozwolą na dostosowanie systemu fotowoltaicznego do indywidualnych potrzeb. 

Zalety paneli fotowoltaicznych w Iławie

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że ilość dni słonecznych w Polsce jest absolutnie wystarczająca, by móc w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych. Oczywiście warunkiem jest, że te będą sprawne i odpowiednio zamontowane. Jeśli jednak wahasz się, czy aby na pewno to opłacalne przedsięwzięcie – poznaj zalety stworzenia własnej minielektrowni.

Otóż przede wszystkim produkcja prądu ze słońca jest niesamowicie ekonomiczna i ekologiczna. Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych są oczywiście wydatkiem, ale warto mieć na uwadze fakt, że jednorazowym i zwracającym się. Nie jest konieczne doinwestowywanie systemu, a zatem nie trzeba dysponować dodatkowym nakładem finansowym.

Fotowoltaika w Iławie działa bezawaryjnie latami, a ewentualne naprawy zwykle są realizowane w ramach gwarancji. Tym samym, inwestując w instalacje PV wprawdzie ponosi się spory koszt początkowy, ale ten z czasem się zwraca z nawiązką. Szczególnie, że ceny energii elektrycznej pną się ku górze, więc i rachunki za prąd są coraz wyższe. Po okresie spłaty, w kieszeni inwestora pozostają realne oszczędności – zwykle następuje to po kilku, kilkunastu latach, a instalacja może działać wydajnie przez nawet 30!

Oczywiście nie zapominamy też o tak ważnym aspekcie, jakim jest ekologia! Montaż paneli fotowoltaicznych w Iławie jest ogromnym ukłonem w stronę środowiska naturalnego. Pozyskiwana w ten sposób energia jest odnawialna, niewyczerpywalna i „czysta”. Ostatnie z pojęć mówi o tym, że w trakcie jej produkcji nie powstają szkodliwe zanieczyszczenia i nie następuje emisja gazów cieplarnianych. Zielona energia to dobra energia! Bezpieczna dla ekosystemu, człowieka i kolejnych pokoleń.

Dotacje na fotowoltaikę w Iławie

Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie decyzji o montażu paneli słonecznych nie jest prostą sprawą. Najczęściej powstrzymują przed nią kwestie finansowe. Tutaj jednak musimy zaznaczyć, że na tego typu przedsięwzięcie dostępne są różne atrakcyjne możliwości. Nie trzeba dysponować pełnym kapitałem na inwestycję – można skorzystać z niskooprocentowanych, zielonych kredytów, leasingu albo pożyczek na atrakcyjnych warunkach.

Wszystko dlatego, że państwo i Unia Europejska wspierają inicjatywy proekologiczne w zakresie pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, ale też prace termomodernizacyjne (np. montaż pomp ciepła). W związku z tym w Polsce rokrocznie realizowane są programy, które pomagają inwestorom w zrealizowaniu inwestycji.

Interesuje Cię dofinansowanie fotowoltaiki w Iławie? Skontaktuj się z nami, a powiemy, jakie aktualnie programy są realizowane i co trzeba zrobić, by w ramach danego programu otrzymać dotację na panele fotowoltaiczne. Szczególną popularnością z uwagi na rozległe i długofalowe działania są: „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Agroenergia” (dla rolników) czy „Energia Plus” (dla firm). Można ponadto liczyć na inne formy wsparcia w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy np. na ulgi podatkowe!

Systemy fotowoltaiczne w Iławie – dlaczego my?

Popyt na budowanie minielektrowni słonecznych rośnie, a co za tym idzie – zwiększa się ilość firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie. My jesteśmy przedsiębiorstwem z bogatym doświadczeniem. Nie tylko wykonujemy montaż paneli fotowoltaicznych w Iławie, ale też pomagamy Klientom na każdym etapie współpracy. Ta zwykle rozpoczyna się od rozmowy i poznania potrzeb podmiotu. W kolejnym etapie wykonujemy audyt w miejscu instalacji i obliczamy rzeczywiste zapotrzebowanie na energię, by dobrać optymalną moc elektrowni. Na tej podstawie nasi projektanci przygotowują indywidualny, dostosowany do potrzeb projekt, a także przedstawiają wycenę.

Dzięki temu, że współpracujemy z renomowanymi producentami, możemy zapewnić najwyższą jakość paneli fotowoltaicznych w atrakcyjnej cenie. Po akceptacji instalatorzy dokonują montażu instalacji PV i dopełniają wszelkich formalności z przyłączeniami. Jeśli Klient potrzebuje wsparcia w uzyskaniu finansowania lub dotacji na fotowoltaikę w Iławie – eksperci z naszej firmy służą radą i pomocą! Do dyspozycji jest ponadto nasz serwis, który czuwa nad tym, by system fotowoltaiczny sprawnie działał latami. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!