Fotowoltaika Pińczów

Instalacje fotowoltaiczne to sposób na czerpanie prądu z odnawialnych źródeł energii, a dokładniej mówiąc jednego – słońca. Taka energia jest niewyczerpywalna i czysta, a przy tym darmowa. Jakie zalety niesie za sobą fotowoltaika Pińczów? Ile kosztuje instalacja? Jak uzyskać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika pińczów

Fotowoltaika Pińczów – jak działa?

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest możliwe za sprawą odpowiednio skonstruowanego systemu fotowoltaicznego. Składa się on zarówno z paneli fotowoltaicznych, jak i innych komponentów – falownika lub inwertera, zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i akcesoriów montażowych. Właściwie zamontowany będzie absorbował wiązki światła (promienie słoneczne) i przekształcał je w prąd stały. Ten następnie musi trafić do urządzenia, które zmieni go w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci (czyni to falownik lub inwerter). Taka energia elektryczna jest już zgodna z parametrami sieci i może trafić do gniazdek, by zasilać urządzenia.

Fotowoltaika Pińczów produkuje energię elektryczną przez cały rok, choć oczywiście bardziej wydajnie pracuje wiosną i latem, gdy dni są długie i bardziej słoneczne. W tym okresie zwykle powstają nadwyżki energii, których podmiot nie jest w stanie na bieżąco wykorzystywać. Wówczas warto je magazynować. Można to czynić na dwa sposoby. W instalacji typu off-grid w specjalnie przystosowanych do tego akumulatorach (bankach energii), a w instalacji typu on-grid w sieci publicznej. Popularniejszą opcją są te drugie – tam energia trafia do zakładu energetycznego i przez 12 miesięcy od chwili produkcji jest przechowywana. Właściciel ma rok na odbiór nadwyżek na zasadzie opustu, co oznacza, że część energii zostaje u dostawcy jako opłata za magazynowanie (20 lub 30%, zależnie od mocy instalacji). Fotowoltaika Pińczów powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – nadwyżki nieodebrane w ciągu roku przepadają, z kolei niedobór energii wiąże się z koniecznością jej dokupowania i wyższymi rachunkami za prąd.

Panele fotowoltaiczne Pińczów – czy warto?

Rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne w gminie pińczów dla gospodarstwa rolnego, domu albo firmy? Wahasz się, ponieważ nie wiesz, ile kosztuje takie przedsięwzięcie, kiedy się zwraca i jakie ma zalety? Rozwiejemy zatem Twoje wątpliwości!

Zacznijmy od kosztów inwestycji. Nie da się ich ogólnie wskazać, bowiem wszystko zależy od mocy i wielkości instalacji czy zastosowanych komponentów. Można jednak przyjąć, że za każdy 1kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym dobrej jakości instalacja o mocy 5kW (optymalna dla czteroosobowego gospodarstwa domowego) będzie kosztować około 25 tysięcy złotych. Im większa instalacja, tym analogicznie cena wyższa, ale wówczas można oczekiwać negocjacji atrakcyjniejszych cen za poszczególne elementy systemu.

Kiedy zwraca się przedsięwzięcie? Tu również nie ma jednej dobrej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od poniesionych wydatków na sprzęt, wydajności działania systemu, warunków atmosferycznych, cen energii elektrycznej czy innych zmiennych. Mniej więcej jednak następuje to po około 10-12 latach (pod warunkiem, że panele fotowoltaiczne Pińczów są dobrej jakości i odpowiednio zoptymalizowane pod kątem mocy). Mając na uwadze, że producenci oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, można oczekiwać wielu lat oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Pińczowie

Czy wiesz, że na zakup paneli słonecznych i montaż instalacji możesz otrzymać wsparcie finansowe? W związku z tym, że jest to inwestycja wspierająca środowisko naturalne, możesz liczyć na dofinansowanie z różnych programów – m.in. “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” lub jeśli jesteś rolnikiem to “Agronergia” albo przedsiębiorcą to “Energia Plus”. Tu jednak istotne jest, by wiedzieć, że nabory wniosków realizowane są okresowo, a środki limitowane. Zmieniają się również wymogi, jak i sumy wsparcia. Jeśli więc interesuje Cię dofinansowanie fotowoltaiki w Pińczowie, zalecamy by sprawdzić wszelkie informacje na ten temat. Mogą Ci w tym pomóc również nasi specjaliści – pozyskiwanie korzystnego finansowania, jak i dotacji czy ulg podatkowych leży także w zakresie działań naszych doradców.

Montaż paneli fotowoltaicznych Pińczów – dlaczego my?

Szukasz firmy działającej w województwie świętokrzyskim, która oferuje kompleksowe działania w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych? Doskonale trafiłeś! Jesteśmy firmą funkcjonującą w branży fotowoltaicznej od wielu lat. Posiadamy doświadczenie w zakresie tworzenia mikroinstalacji, przydomowych elektrowni słonecznych, instalacji o mocy do 50kW czy farm fotowoltaicznych. Doradzamy, przeprowadzamy audyty, projektujemy, zapewniamy profesjonalny montaż i usługi serwisowe.

Zawsze wsłuchujemy się w oczekiwania klientów i obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną, by dopasować moc instalacji adekwatnie do potrzeb. Zależy nam na wydajności, ale i bezpieczeństwie, dlatego nasi instalatorzy działają nie tylko terminowo, a również skrupulatnie i zgodnie ze sztuką. Co więcej, lata działania na rynku umożliwiły nam wypracowanie wartościowych relacji z producentami, co przekłada się na atrakcyjne stawki za ogniwa, ale też inne elementy systemu – np. falownik, inwerter, zabezpieczenia. Chcesz poznać wycenę systemu fotowoltaicznego dla siebie? Masz pytania na temat działania paneli słonecznych? Zapraszamy do kontaktu! Działamy na terenie gminy pińczów, ale nie tylko!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!