Fotowoltaika Skawina

Systemu fotowoltaiczne pozwalają na czerpanie energii elektrycznej ze słońca. Efektem są oszczędności na rachunkach za prąd. Jakie jeszcze korzyści oferują panele fotowoltaiczne Skawina? Co warto wiedzieć, przed podjęciem inwestycji i jak wybrać firmę, która wykona montaż instalacji PV? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę.

Fotowoltaika Skawina

Fotowoltaika Skawina – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne to inwestycja w przyszłość. Pozwalają na czerpanie energii ze słońca, a tym samym ograniczenie wydatków na energię elektryczną. Jeśli rozważasz inwestycję w fotowoltaikę w Skawinie, dowiedz się koniecznie, jak działa. Otóż niezbędne jest stworzenie systemu fotowoltaicznego o odpowiedniej mocy. Ten składa się z paneli słonecznych, inwertera (falownika), przewodów elektrycznych, zabezpieczeń i akcesoriów montażowych. Główną rolę odgrywają oczywiście te pierwsze. Panele zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które po otrzymaniu promieni słonecznych inicjują zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie za sprawą inwertera (lub falownika), jest zmieniany w prąd przemienny. O właściwe i bezpieczne funkcjonowanie sprzętu dbają z kolei zabezpieczenia i inne elementy instalacji. Wszystkie one wzajemnie się uzupełniają i sprawiają, że fotowoltaika może generować energię elektryczną w określonej ilości.

Tutaj warto zaznaczyć, jak bardzo ważne jest to, by moc instalacji fotowoltaicznej była dobrze zoptymalizowana. Jeszcze przed etapem stworzenia projektu, przeprowadzany jest audyt i wyliczane jest zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na tej podstawie powstaje instalacja PV, która produkuje tyle energii, ile w ciągu roku gospodarstwo domowe, rolne czy firma, są w stanie wykorzystać w ciągu roku. Co istotne, istnieje bowiem możliwość magazynowania nadwyżek energii przez zakład energetyczny za sprawą instalacji on-grid. Wówczas inwestor ma dokładnie 12 miesięcy na odbiór swoich pokładów energii w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Pozostała część pozostaje na koncie zakładu energetycznego jako opłata za magazynowanie. Niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki po prostu przepadają.

Panele fotowoltaiczne Skawina – czy warto?

W związku z tym, że inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem, decyzja o jej podjęciu poprzedzona jest zwykle wieloma pytaniami, na które poszukuje się odpowiedzi. Zacznijmy od tego, że cena przedsięwzięcia uzależniona jest od szeregu czynników – m.in. mocy instalacji adekwatnej do zapotrzebowania na energię, rodzaju komponentów systemu, sposobu finansowania czy miejsca stworzenia instalacji PV. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy instalacji przyjdzie nam zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych, a zatem fotowoltaika Skawina o mocy odpowiedniej dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa będzie nas kosztować ok. 25 tysięcy złotych.

Mając na uwadze, że średnia żywotność paneli słonecznych szacowana jest na około 30 lat, a inwestycja zwraca się przez ok. 10-12 lat, to czeka nas kilkanaście lat realnych oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. To szczególnie kuszące z tego punktu widzenia, że ceny energii elektrycznej drastycznie szybują w górę i nic nie prognozuje tego, by miało się zmienić w przyszłości.

To nie koniec atutów, które przemawiają na korzyść tego typu przedsięwzięcia. Otóż panele fotowoltaiczne Skawina to najlepszy sposób na to, by ograniczyć emisję CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery. Instalacje PV są ekologiczne, bowiem pozwalają na czerpanie energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej. To rozważny krok w stronę ochrony środowiska naturalnego. Poza tym musimy też wspomnieć o tym, że system działa samoczynnie i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji. Daje natomiast niezależność od zakładu energetycznego i podnosi wartość nieruchomości.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Skawinie

Montaż paneli fotowoltaicznych nie musi być w pełni pokryty z budżetu klienta. Istnieje możliwość skorzystania z dogodnych metod finansowania – m.in. zielonych kredytów, leasingu dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach (udzielanych np. w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych). Co więcej, dobrym sposobem na obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia jest skorzystanie z bezzwrotnych dotacji lub ulg podatkowych (ulga termomodernizacyjna, ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników). Jeśli chodzi o te pierwsze, to dofinansowanie fotowoltaiki w Skawinie jest możliwe w ramach różnych programów, takich jak “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” czy “Energia Plus”. Chcąc z nich skorzystać, konieczne jest dopełnienie wielu formalności i złożenie wniosku w trakcie trwania naboru do danej edycji programu. Co jednak istotne, środki są ograniczone, a warunki dotacyjne zmienne. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Skawina – dlaczego my?

Chcesz czerpać korzyści z energii słonecznej? Skontaktuj się z nami, a powiemy, jak możemy Ci pomóc! Działamy na rynku od lat, a panele fotowoltaiczne Skawina to nasza specjalność. Na podstawie audytu, rozmowy z Klientem i wyliczonego zapotrzebowania na energię elektryczną wykonujemy indywidualny projekt instalacji i przedstawiamy wycenę. Po akceptacji umawiamy dogodny termin montażu, a nasze usługi świadczymy terminowo, przykładając wagę do każdego detalu. Priorytetem jest, by montaż fotowoltaiki przebiegł zgodnie ze sztuką, dzięki czemu ta będzie działała nie tylko wydajnie, ale i bezpiecznie przez wiele lat. Nie zwlekaj więc i już teraz zapytaj o wycenę instalacji fotowoltaicznej w miejscowości Skawina lub okolicy! Jesteśmy do Twoich usług. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem. Odnawialne źródła energii, ale też pompy ciepła czy kolektory słoneczne to nasza specjalność. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!