Fotowoltaika Skarżysko-Kamienna

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na czerpanie energii ze słońca, dzięki czemu można znacząco zaoszczędzić na rachunkach za prąd. A w związku z tym, że Polska ma bardzo dogodną geolokalizację, która pozwala na optymalne wykorzystywanie potencjału paneli słonecznych, to przedsięwzięcie cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. Interesuje Cię fotowoltaika w Skarżysku-Kamiennej i okolicy? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania na temat inwestycji i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika skarżysko-kamienna

Fotowoltaika Skarżysko-Kamienna - jak działa?

Decydując się na pozyskiwanie prądu z odnawialnych źródeł energii, najlepszym sposobem jest zainwestowanie w system fotowoltaiczny. Jest on zbudowany z paneli słonecznych, inwertera (falownika), zabezpieczeń, okablowania i akcesoriów montażowych. Odpowiednio skonstruowany, zoptymalizowany pod kątem mocy, właściwie połączony instalacją elektryczną i zabezpieczony, będzie przez lata produkował energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki konstrukcji paneli PV – w nich znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, które po otrzymaniu wiązek światła (promieni słonecznych), stymulują zaistnienie zjawiska fotowoltaicznego. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten, aby mógł zasilać urządzenia, jest konwertowany przez inwerter w prąd przemienny.

To, co jest ważne, to właściwe wyliczenie zapotrzebowania na energię i dostosowanie mocy instalacji do potrzeb. Dzięki temu nadwyżki energii wyprodukowane przez panele fotowoltaiczne w Skarżysku-Kamiennej będą mogły być magazynowane i wykorzystywane w okresie zmniejszonej wydajności systemu. Zakład energetyczny choć nie pobiera pieniężnej opłaty za tę usługę, to jednak odejmuje od pokładów energii 20 lub 30% i oddaje nam wyłącznie 80 lub 70% naszych nadwyżek – zależnie od mocy instalacji. Rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym, a zatem niewykorzystana energia po roku od produkcji po prostu przepada.

Panele fotowoltaiczne w Skarżysku-Kamiennej – poznaj zalety

Rachunki za prąd spędzają sen z powiek przedsiębiorcom, rolnikom, ale i właściwie każdemu, kto musi je opłacać. I to właśnie one są głównym determinantem w podjęciu decyzji o zbudowaniu elektrowni słonecznej – takiej, która zaspokoi zapotrzebowania na energię i znacznie obniży wydatki na rachunki.

A jeśli zastanawiasz się, czy to w ogóle się opłaca, to już wyjaśniamy. Wydajne panele słoneczne mogą pracować nawet 30 lat, produkując dostateczną ilość prądu. Średnio inwestycja zwraca się po ok. 10 latach, więc przez kolejnych 20 inwestor może odnotowywać realne oszczędności. Z zatem mimo tego, że inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, to jednak z czasem pozwala na całoroczne użytkowanie energii ze swojego źródła bez dodatkowych opłat.

Na tym zalety instalacji fotowoltaicznych w Skarżysku-Kamiennej się nie kończą. Jest to bowiem inwestycja w ekologię i sposób na ochronę środowiska. Pozyskiwana energia jest czysta, bezpieczna dla planety, niewyczerpywalna i odnawialna. Jako dodatkowe atuty warto wskazać fakt, że moduły fotowoltaiczne działają bezobsługowo latami, a my ich pracę możemy kontrolować w dedykowanej aplikacji. To, co należy do obowiązków właściciela, to zlecenie serwisowi prac konserwacyjnych oraz raz na 5 lat wykonania przeglądu instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki Skarżysko-Kamienna

Ile kosztuje zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Skarżysku-Kamiennej? Otóż wiele zależy od tego, jakie są potrzeby energetyczne podmiotu, gdzie znajdzie się instalacja czy jakiej jakości panele słoneczne czy inwerter się wybierze. Szacuje się, że fotowoltaika o mocy 5kW wiąże się z wydatkiem ok. 25 tysięcy złotych ze wszystkim. Chcąc obniżyć te wydatki, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dotacji na fotowoltaikę Skarżysko-Kamienna. Na co można liczyć? Skontaktuj się z nami, a doradcy przedstawią wszelkie możliwości i kompleksową ofertę. Dostępne są m.in. dofinansowania fotowoltaiki dla klientów indywidualnych w ramach programów “Czyste Powietrze” czy “Mój Prąd”, dla rolników (“Agroenergia”) czy przedsiębiorców (“Energia Plus”). Dodatkowo uruchamiane są co jakiś czas środki dla województwa świętokrzyskiego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, pożyczki na preferencyjnych warunkach czy niskooprocentowane “zielone kredyty” od instytucji finansowych, które pomogą w pozyskaniu kapitału na przedsięwzięcie.

Fotowoltaika w Skarżysku-Kamiennej – dlaczego my?

Chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii, uniezależnić się od zakładu energetycznego i wciąż rosnących cen prądy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami! Jesteśmy firmą od lat działającą na rynku. Współpracujemy z producentami wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych, a w naszych szeregach gromadzimy wyjątkowych specjalistów: projektantów, elektryków, audytorów, kosztorysantów, instalatorów i serwisantów. Gwarantujemy profesjonalne usługi doradcze, bezpłatny audyt, dostosowany do wymagań projekt oraz terminową realizację. Masz pytania? Daj nam znać, a powiemy, jak możemy Ci pomóc. Pomożemy także w uzyskaniu dogodnego finansowania czy dotacji na panele fotowoltaiczne w Skarżysku-Kamiennej i okolicy. Jesteśmy do Twoich usług na każdym etapie współpracy!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!