- 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Nowowiejska 33
- kontakt@eeef.pl
Fotowoltaika Podkarpackie
Fotowoltaika podkarpackie to gorący temat ostatnich lat. Zainteresowanie inwestycją w odnawialne źródła energii rośnie, a proporcjonalnie do tego pojawia się też cała gama ofert. Jak działają systemy fotowoltaiczne? Czy to się opłaca, ile kosztuje i czy można dostać dotacje na fotowoltaikę w województwie podkarpackim? Poznaj odpowiedź na te pytania i zapoznaj się z naszą ofertą!
Fotowoltaika podkarpackie - jak działa?
Panele fotowoltaiczne w podkarpackim można spotkać zarówno w większych miastach, jak np. Rzeszów, Przemyśl, Sanok, Jasło, Krosno, Mielec czy Stalowa Wola, jak i w małych miasteczkach i na wsiach. Co istotne, na inwestycję decydują się nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale też osoby posiadające domki letniskowe, przedsiębiorcy czy rolnicy.
Dlaczego? Przede wszystkim warto tu przytoczyć działanie fotowoltaiki. Na całą instalację składają się: panele fotowoltaiczne, inwerter (falownik), okablowanie i akcesoria montażowe. Panele zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych, w których dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, zmieniającego promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. W ten sposób powstaje prąd stały, ale chcąc go wykorzystać do zasilania urządzeń, konieczna jest konwersja w prąd zmienny – ta następuje w falowniku/inwerterze. Urządzenie to ponadto kontroluje pracę całego systemu i dostarcza istotnych informacji na temat działania sprzętu.
Dlaczego fotowoltaika w podkarpackim się opłaca?
Inwestycja w panele to rozwiązanie, które pozwala na obniżenie rachunków za energię, a niekiedy nawet zupełne ich wyeliminowanie. Jest to możliwe wtedy, gdy projekt instalacji fotowoltaicznej w podkarpackim zostanie odpowiednio zoptymalizowany i dostosowany do rzeczywistego zapotrzebowania na energię gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy, a ponadto warunki pogodowe będą sprzyjające.
Choć ilość dni słonecznych w całym kraju jest wystarczająca, by w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych, to jednak warto mieć na uwadze, że w okresie wiosenno-letnim dni są dłuższe i bardziej słoneczne, a zatem dochodzi do wzmożonej produkcji energii. W sezonie zimowym z kolei dni są krótkie i zwykle mniej słoneczne, dlatego produkcja jest obniżona. Jak sobie z tym poradzić?
Rozwiązaniem jest instalacja on-grid, czyli taka, którą podłącza się do sieci publicznej. Gdy wytworzona przez panele energia nie jest na bieżąco spożytkowana, trafia do sieci publicznej, gdzie przez okres 12 miesięcy jest magazynowana. Inwestor może ją odebrać w okresie obniżonej produkcji na zasadzie opustu, uiszczając jedynie 20 lub 30% wartości, zależnie od mocy instalacji. Działanie nie jest to zupełnie darmowe, ponieważ zakład energetyczny pobiera opłatę za proces magazynowania, niemniej warto mieć na uwadze, że w rzeczywistości fotowoltaika Podkarpacie przynosi realne oszczędności na rachunkach!
Fotowoltaika w województwie podkarpackim – koszty, dotacje
Montaż instalacji PV niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim pozwala na uniezależnienie się od rynkowych wzrostów cen energii i redukuje ryzyko strat finansowych ponoszonych wskutek awarii sieci energetycznej (szczególnie dotkliwych dla firm!). Ale to nie wszystkie zalety – fotowoltaika podkarpackie to także proekologiczne rozwiązanie (podobnie jak system solarny czy pompy ciepła), które eliminuje czynniki szkodliwe dla środowiskach. Wykorzystanie energii słonecznej jest nieograniczone, niewyczerpywalne i przede wszystkim odnawialne. Powstaje tzw. zielona, czysta energia.
Składowymi ceny są nie tylko panele fotowoltaiczne (te kosztują od ok. 600 do 1500 zł), ale też inwerter, okablowanie, zabezpieczenia, akcesoria montażowe, praca montażystów i inne wydatki związane z przyłączeniem i czerpaniem energii. Szacuje się więc, że średni koszt instalacji odpowiedniej dla 4-osobowej rodziny wynosi ok. 25 000 złotych. Im lepsze komponenty, większa moc i bardziej rozbudowana instalacja, tym oczywiście cena będzie wyższa. Warto mieć jednak na uwadze, że wysoki koszt inwestycji jest właściwie jedynym – kolejne lata eksploatacji elektrowni słonecznej nie generują zwykle żadnych dodatkowych kosztów, a sprzęt działa samoczynnie nawet do 30 lat na odpowiedniej wydajności.
Jak obniżyć wydatki? Można skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę w podkarpackim. Oferujemy doradztwo w tym zakresie i pomagamy w uzyskaniu dotacji na OZE w ramach takich programów, jak: “Czyste Powietrze”, “Mój Prąd”, “Energia Plus” (dla przedsiębiorców), “Agroenergia” (dla rolników). Oprócz tego pojawiają się także dodatkowe opcje – ulgi podatkowe, pożyczki na preferencyjnych warunkach, leasingi i kredyty z niskim oprocentowaniem czy środki uruchamiane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w podkarpackim?
Kiedy rozważasz stworzenie własnej instalacji fotowoltaicznej dla domu, gospodarstwa domowego czy Twojej firmy, interesują Cię wydajne panele fotowoltaiczne i profesjonalny montaż – sprawdź naszą ofertę! Posiadamy doświadczenie w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski! Przeprowadzamy audyt, analizujemy zużycie energii w ostatnich latach, wsłuchujemy się w wywiad z Klientem i przygotowujemy projekt oraz wycenę modułów fotowoltaicznych oraz usługi montażu.
Dokładamy wszelkich starań, by Klient jak najbardziej mógł obniżyć rachunki za prąd, ale też wykorzystać wszelkie możliwości w zakresie finansowania fotowoltaiki w podkarpackim. Oferujemy kompleksowe doradztwo, pomagamy w uzyskaniu dofinansowania na panele fotowoltaiczne i gwarantujemy pomoc fachowców na każdym etapie realizacji. Zacznij oszczędzać, chroń środowisko naturalne i zyskaj czystą energię dla swojego domu i firmy! Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami – doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania!
FOTOWOLTAIKA DOSTĘPNA W TYCH REGIONACH:
I MIASTACH WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO:
Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej
Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!