Fotowoltaika Białystok

Inwestycja w odnawialne źródła energii zyskuje na popularności zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Instalacje fotowoltaiczne Białystok pozwalają na generowanie oszczędności, mają korzystny wpływ na środowisko naturalne i pozwalają na uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Białymstoku lub okolicy? Poznaj naszą ofertę i dowiedz się więcej na ich temat!

fotowoltaika białystok

Instalacje fotowoltaiczne Białystok - jak działają?

Fotowoltaika stanowi odnawialne źródło energii. Oznacza to, że produkowany prąd nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Dzieje się tak dlatego, że panele fotowoltaiczne składają się z ogniw, które pod wpływem padających promieni słonecznych generują energię elektryczną. Kiedy minimalna jednostka światła pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne, to jest ona pochłaniana przez krzem.

W konsekwencji elektrony są wprawiane w ruch, a za sprawą zastosowania złącza półprzewodnikowego typu p-n dochodzi do przekształcona energii słonecznej w elektryczną. Panele produkują prąd stały, dlatego do jego konwersji musi zostać wykorzystany falownik (inwerter), który zmieni prąd stały na prąd zmienny, czyli taki, jak ten który płynie w gniazdkach i zasila urządzenia.

Instalacje fotowoltaiczne Białystok mają różną moc, którą dostosowuje się do zapotrzebowania gospodarstwa domowego, rolnego lub firmy na energię elektryczną. Nadwyżki powinny być tak zbilansowane, by w okresie silnego nasłonecznienia trafiały do sieci i następnie były odbierane na zasadzie opustu od zakładu energetycznego za 20 ub 30% wartości (zależnie od wielkości elektrowni). Większe ilości nadwyżek po prostu przepadają, a zatem nie jest opłacalne inwestowanie w fotowoltaikę o niedostosowanej do potrzeb mocy.

Fotowoltaika Białystok – zalety

Jeśli zastanawiasz się, jakich korzyści dostarczy Ci fotowoltaika Białystok, to spieszymy z odpowiedzią. Przede wszystkim jest to szansa na uniezależnienie się od rosnących cen rynkowych za energię elektryczną. Produkcja energii ze słońca na własny użytek ogranicza rachunki za prąd do minimum, a ponadto nie trzeba martwić się o przerwy w dostawach energii – co jest szczególnie uciążliwe w przypadku firm czy gospodarstw rolnych.

Oprócz tego instalacje PV są w zasadzie bezobsługowe, więc nie wymagają naszego czasu do kontrolowania przebiegu pracy – można to jednak czynić w dedykowanej aplikacji na urządzenie mobilne, by np. sprawdzić, jak dużo energii w poszczególnych okresach produkują panele słoneczne. Bardzo łatwa jest też ich konserwacja, a najczęściej działają one bezawaryjnie przez wiele lat. Niewątpliwym atutem jest również to, że po umieszczeniu fotowoltaiki na dachu wzrasta wartość nieruchomości, co w przypadku chęci sprzedaży czy wynajmu okazuje się słusznym posunięciem.

Nie możemy także zapominać o dużym znaczeniu korzystania z zielonej energii dla środowiska – jest to niewyczerpywalne źródło energii, które nie zanieczyszcza atmosfery, ogranicza emisję gazów cieplarnianych i nie powoduje powstawania odpadów.

Czy instalacja paneli fotowoltaicznych w Białymstoku się opłaca?

Instalacja systemu fotowoltaicznego czy to dla domu jednorodzinnego, czy dla gospodarstwa albo firmy, niemal zawsze okazuje się opłacalna. W Białymstoku ilość dni słonecznych jest wystarczająco, aby potencjał ogniw fotowoltaicznych został w pełni wykorzystany.

Choć początkowo należy liczyć się z dużym wydatkiem, to jednak z czasem poniesione koszty się zwracają, a użytkownicy odnotowują zysk, ponieważ nie muszą opłacać comiesięcznych rachunków za prąd. Tym samym instalacje fotowoltaiczne podlaskie to zdecydowanie opłacalne przedsięwzięcie – szczególnie, że można skorzystać z dotacji, które obniżą koszt inwestycji i przyspieszą czas jej zwrotu.

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Białymstoku?

Podlasie, podobnie, jak i inne regiony, mogą korzystać z ogólnopolskich programów wspierających inwestycje w Odnawialne Źródła Energii. Wśród nich wyróżnia się np. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla przedsiębiorców), “Agroenergia” (dla rolników) czy też ulgi – np. ulga termomodernizacyjna czy ulga w podatku rolnym za fotowoltaikę.

Dodatkowo czasem pojawiają się też inne środki w ramach dofinansowania na fotowoltaikę w Białymastoku dzięki Regionalnym Programom Operacyjnym. Gdzie zatem szukać najkorzystniejszych opcji dotacyjnych? Nasi eksperci z firmy fotowoltaicznej służą pomocą. Posiadamy wiedzę, doświadczenie i jesteśmy na bieżąco z formalnościami. Białystok – fotowoltaika nie ma przed nami tajemnic!

Panele fotowoltaiczne Białystok – jak przebiega budowa elektrowni słonecznej?

Jeśli Klient decyduje się na panele fotowoltaiczne Białystok – my spieszymy z pomocą. Zapewniamy doradztwo na każdym etapie. Odpowiadamy na wszelkie pytania, rozwiewamy wątpliwości i przeprowadzamy audyt. W naszej pracy wykorzystujemy panele słoneczne od renomowanych producentów, które są wydajne i mają długą żywotność. Po wysłuchaniu potrzeb Klienta, wykonaniu audytu w miejscu, w którym ma znaleźć się instalacja PV i obliczeniu mocy, którą powinna ona mieć, przygotowujemy projekt i wycenę.

Po akceptacji odbywa się profesjonalny montaż, a także podłączenie instalacji do sieci energetycznej. Oprócz tego nasi specjaliści pozostają do usług Klientów na każdym etapie realizacji, włącznie z obsługą serwisową. Zainteresowany instalacją fotowoltaiczną w Białymstoku? Czekamy na kontakt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!