Fotowoltaika Sieradz

Odnawialne źródła energii pozwalają na czerpanie energii czystej i niewyczerpywalnej. Stworzenie własnej instalacji fotowoltaicznej jest więc najlepszym sposobem na to, by czerpać energie ze słońca i obniżyć rachunki za prąd, a przy tym być bardziej eko. Jak działa fotowoltaika Sieradz? Ile kosztuje? Jak dostać dotację? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę!

Fotowoltaika Sieradz

Fotowoltaika Sieradz – jak działa?

Produkcja energii elektrycznej ze słońca wymaga stworzenia wydajnego, bezpiecznego systemu fotowoltaicznego. Jest to możliwe za sprawą wzajemnie zależnych elementów, które stanowią całość. Główną rolę odgrywają tutaj panele słoneczne, składające się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te są zdolne do produkcji prądu stałego wskutek padających na nie promieni słonecznych, ponieważ zachodzi wówczas zjawisko fotowoltaiczne.

Prąd ten, aby mógł zasilać sprzęty, musi zostać przystosowany do parametrów sieci i zmieniony w prąd przemienny – za proceder ten odpowiada inwerter (falownik), który czyni to w czasie rzeczywistym. Tym samym z wyprodukowanej energii można korzystać w zasadzie natychmiast. A co, jeśli jej nie wykorzystamy? Rozwiązaniem są instalacje fotowoltaiczne Sieradz typu on-grid. Taki sprzęt wówczas jest włączony do sieci publicznej, a nadwyżki są magazynowane przez zakład energetyczny i mogą być odebrane w ciągu roku na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Pozostała energia stanowi opłatę za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Sieradz – czy warto?

Zacznijmy od podstawowego czynnika, który motywuje do inwestycji w fotowoltaikę – potencjalnych oszczędności. Panele fotowoltaiczne Sieradz, choć wiążą się z dużym wydatkiem początkowym, to z czasem się zwracają i zaczynają przynosić realny zysk. Szacuje się, że instalacje PV obecnie zwracają się już w ciągu 10-12 lat, a mając na uwadze, że mogą wydajnie działać nawet 30 lat, to czeka nas kilkanaście lat generowania oszczędności. Co więcej, biorąc pod uwagę wzrosty cen energii, można spodziewać się, że czas zwrotu będzie jeszcze krótszy, a zyski wyższe.

Na korzyść inwestycji z panele PV przemawia jeszcze kilka innych czynników. Pierwszą kwestią jest ochrona środowiska naturalnego. Moduł fotowoltaiczny pozwala na wytwarzanie energii ze słońca, które jest niewyczerpywalnym, czystym i odnawialnym źródłem energii. Pozyskiwana w ten sposób energia elektryczna w znacznym stopniu ogranicza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Kolejna kwestia to brak konieczności doinwestowywania sprzętu – raz zamontowana fotowoltaika będzie działać latami i nie będzie wymagała dodatkowych nakładów finansowych. Ponadto sprzęt jest bezobsługowy, nie wymaga żadnych umiejętności, a także pozwala uniezależnić się od zakładu energetycznego. Na plus jest także to, że w znacznym stopniu podnosi wartość nieruchomości.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Sieradzu

Panele fotowltaiczne Sieradz to inwestycja, która nie musi być w pełni finansowana ze strony właściciela. Istnieje możliwość skorzystania z bezzwrotnych dotacji na ten cel – np. ogólnopolskich programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” czy “Energia Plus”. Te jednak mają różne zasady, tak jak i różne są sumy, jakie w danych edycjach mogą zostać przyznane osobom ubiegającym się o niej. Jeśli zainteresowało Cię dofinansowanie fotowoltaiki w Sieradzu, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniej formy wsparcia i dopełnieniu wszelkich formalności. Kolejną kwestią wartą uwagi są metody finansowania. Nie musisz dysponować pełnym kapitałem, by zdecydować się na fotowoltaikę – istnieje opcja skorzystania z zielonych kredytów, leasingów dla firmy czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. Podobnie ma się sprawa jeśli chodzi o pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne.

Montaż paneli fotowoltaicznych Sieradz – dlaczego my?

Bez względu na to, czy interesuje Cię fotowoltaika dla gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy – możesz na nas liczyć. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania i realizacji instalacji PV. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych, a w naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin: doradcy, projektanci, kosztorysanci, audytorzy, instalatorzy i elektrycy. Dzięki temu możemy zaoferować kompleksowe usługi, których konsekwencją jest bezpieczna, wydajna i prężnie działająca elektrownia słoneczna, która pozwoli Ci czerpać energię słoneczną.

Po poznaniu Twoich potrzeb, przeprowadzeniu audytu i wyliczeniu zapotrzebowania na energię stworzymy indywidualny projekt instalacji przedstawimy go wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji nasi eksperci umówią dogodny termin montażu instalacji fotowoltaicznej w miejscowości Sieradz lub okolicy. Zawsze działamy terminowo, rzetelnie i zgodnie z procedurami. Profesjonalny montaż, wysokiej jakości komponenty i zoptymalizowana moc instalacji fotowoltaicznej są kluczem do sukcesu, by czerpać energię ze słońca latami. Chcesz poznać wycenę instalacji fotowoltaicznej? Masz pytania na temat działania paneli fotowoltaicznych w gminie Sieradz? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!