Fotowoltaika Sulechów

Mikroinstalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Na własne elektrownie słoneczne decydują się przedsiębiorcy, którzy chcą zasilać firmy własnym prądem, ale też właściciele domów, domków letniskowych czy rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – to przede wszystkim oszczędności. Choć przedsięwzięcie jest kosztowne, to jednak może przynieść ogrom korzyści, gdy spojrzymy na nie całościowo. Zanim podejmiesz decyzję o tym, czy to inwestycja dla Ciebie, dowiedz się, jak działa fotowoltaika Sulechów oraz jakie ma zalety i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika sulechów

Fotowoltaika Sulechów – jak działa?

Czerpanie energii ze słońca staje się coraz popularniejsze, a jednym z najważniejszych powodów są oszczędności. Zanim jednak poznasz wszystkie zalety fotowoltaiki, sprawdź jak ona działa i na co zwrócić uwagę, kiedy podejmujesz decyzję o stworzeniu własnej instalacji PV.

Zacznijmy więc od tego, że sekret tkwi w budowie paneli słonecznych. Składają się one z ogniw fotowoltaicznych połączonych modułowo, w których główną rolę odgrywają półprzewodniki (zwykle jest są krzem lub płytki krzemowe). Kiedy dotrą do nich wiązki światła, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne i tym samym miejsce ma produkcja prądu stałego. Aby fotowoltaika Sulehchów zasilać sprzęty, niezbędna jest zmiana prądu stałego w przemienny. Odpowiada za to falownik (inwerter) i dzieje się to w czasie rzeczywistym. Jednak bez obaw – jeśli energia nie zostanie spożytkowywania na bieżąco, może być magazynowana.

Najczęściej w okresie wiosenno-letnim powstają nadwyżki, które mogą być magazynowane przez zakład energetyczny. Wówczas w okresie obniżonego promieniowania lub spadków wydajności, można korzystać z nadwyżek. Odbiera się je od zakładu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji), ale należy pamiętać, że rozliczenia odbywają się w systemie 12 miesięcznym. Mamy więc równo rok od chwili wyprodukowania prądu na jego wykorzystanie. Warto zadbać o to, by zapotrzebowanie na energię było dobrze wyliczone – zoptymalizowana instalacja będzie produkowała tyle energii, ile faktycznie w ciągu roku można wykorzystać.

Panele fotowoltaiczne Sulechów – czy warto?

Instalacje fotowoltaiczne w Sulechowie niosą za sobą wiele korzyści dla inwestorów. Mając na uwadze, że rosną ceny prądu, a jednocześnie spadają koszty tworzenia instalacji fotowoltaicznych, to przedsięwzięcie staje się coraz bardziej opłacalne. Panele są więc szansą na generowanie oszczędności. Mając na uwadze, że inwestycja spłaca się najczęściej w ciągu 10 lat, a panele słoneczne mogą wydajnie pracować i pozyskiwać energię przez nawet 30, to czeka nas wiele lat odnotowywania zysku.

Oprócz korzyści finansowych, panele fotowoltaiczne Sulechów mają też wiele innych zalet. To przede wszystkim ukłon w stronę środowiska naturalnego. Pozyskiwanie energii ze słońca jest ekologiczne i odpowiedzialne. Energia słoneczna to rodzaj energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej. W łatwy sposób można zmniejszyć emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery, a ponadto zdywersyfikować źródła energii, do czego zobligowane zostały kraje Unii Europejskiej.

Niepodważalnym atutem inwestycji w panele słoneczne jest także fakt, że fotowoltaika Sulechów działa bezobsługowo i samoczynnie latami. Nie wymaga ona uwagi ani dodatkowych nakładów finansowych, a po stronie właściciela jest zlecanie prac konserwacyjnych (przedłuża to żywotność paneli i wpływa na wydajność ich pracy), a także raz na kilka lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki Sulechów

Pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii jest wspierane na wiele sposobów. Jeśli inwestor nie dysponuje pełnym kapitałem, może liczyć na korzystne metody finansowania – m.in. zielone kredyty, leasingi dla firm czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia własnej elektrowni słonecznej bez wielkich oszczędności. To jednak nie wszystko! Możliwe są także dotacje, które udzielane są w ramach różnych programów. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Oprócz tego warto też sprawdzić, czy przysługuje nam ulga podatkowa – np. ulga termomodernizacyjna albo ulga podatkowa dla rolników na instalację PV albo czy są dostępne dodatkowe środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Nasi doradcy z przyjemnością pomogą i podpowiedzą, na jakie dofinansowanie fotowoltaiki Sulechów możesz liczyć.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Sulechów – dlaczego my?

Produkcja energii ze słońca sprawi, że otrzymasz bezpłatną energię i obniżysz rachunki za prąd do minimum. Powiat zielonogórski prężnie się rozwija w zakresie OZE – powstają farmy fotowoltaiczne, inwestorzy decydują się na systemu solarne i pompy ciepła, a można także dostrzec krok na przód w energetyce wiatrowej. Ty również możesz czerpać korzyści z proekologicznych rozwiązań. Skontaktuj się z naszymi doradcami i dowiedz się, co możemy Ci zaoferować. W zakresie naszych kompetencji jest wykonanie audytu, wyliczenie zapotrzebowania na energię elektryczną i przygotowanie projektu wraz z wyceną. Po akceptacji projektów fotowoltaicznych instalacji, przechodzimy do terminowego i profesjonalnego montażu. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo. Działamy w miejscowości Sulechów, ale też w okolicy – m.in. Kargowej, Babimoście, Cigacicach, Mozowie czy Kalsku. Ponadto świadczymy usługi serwisowe i doradcze. Stawiamy na dobre relacje z klientami na każdym etapie współpracy. Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!