Fotowoltaika Kluczbork

Fotowoltaika Kluczbork cieszy się sporą popularnością. Na instalacje PV decydują się klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy i rolnicy. Powód? Przede wszystkim oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. To jednak nie jedyna zaleta paneli fotowoltaicznych. Dowiedz się więcej na ich temat i sprawdź ofertę naszej firmy. Montaż fotowoltaiki w województwie opolskim to nasza specjalność!

fotowoltaika kluczbork

Fotowoltaika Kluczbork – jak działa?

System fotowoltaiczny składa się z wielu elementów, które pozwalają na przetwarzanie energii słonecznej w prąd elektryczny. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw. Gdy docierają do nich wiązki światła (fotony), wytwarza się ładunek elektryczny – zjawisko to nazywa się efektem fotowoltaicznym. Wyprodukowany w ten sposób prąd stały następnie trafia do inwertera (falownika), gdzie jest zmieniany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Oczywiście instalacja PV składa się też z innych komponentów – przewodów elektrycznych, zabezpieczeń czy akcesoriów montażowych. Wszystkie pełnią ważne zadanie i mają znaczenie dla efektywnego i bezpiecznego produkowania energii.

Fotowoltaika Kluczbork powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy, by w pełni zaspokajała zapotrzebowanie na energię elektryczną podmiotu, ale jednocześnie nie produkowała wielu nadwyżek w skali roku. Jeśli przykładowo powstaną one w sezonie wiosenno-letnim, kiedy dni są dłuższe i bardziej słoneczne, będą mogły być odebrane w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji). Niewykorzystane w ciągu roku po prostu przejdą na rzecz zakładu energetycznego i nie będzie należał się za nie żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Kluczbork – czy warto?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne zyskuje na popularności. Masz wątpliwości, czy się zdecydować na takie rozwiązanie? W takim razie dowiedz się więcej na temat tego przedsięwzięcia. Ile kosztuje? Tu wiele zależy od tego, na jakie panele PV i inne komponenty się zdecydujesz. Szacuje się jednak, że dobrej jakości sprzęt wiąże się z wydatkiem od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1kW mocy, a fotowoltaika Kluczbork dla czteroosobowego gospodarstwa domowego to koszt około 25 tysięcy złotych.

Kiedy się zwróci? Tutaj też nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ale można przyjąć, że za około 10-12 lat przy obecnych cenach energii elektrycznej i wydajnej pracy systemu. Mając tu na uwadze, że producenci paneli słonecznych szacują ich żywotność na nawet 30 lat, można oczekiwać kilkunastu lat oszczędności na rachunkach za prąd. Co więcej, panele fotowoltaiczne Kluczbork nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych ani specjalistycznej obsługi. Wystarczy zlecać serwisantom okresowe prace konserwacyjne, a raz na około 5 lat przegląd instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Kluczborku

W związku z tym, że fotowoltaika wykorzystuje odnawialne źródło energii, jakim jest słońce, to jest inwestycja w nią jest uznawana za przedsięwzięcie proekologiczne i sprzyjające środowisku naturalnego. Takie inicjatywy są wspierane w ramach różnych programów samorządowych, rządowych i unijnych. Najpopularniejsze z nich to “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) i “Energia Plus” (dla firm). Należy mieć jednak na uwadze, że nabory wniosków realizowane są okresowo, a zasady udzielania środków, jak i sumy wsparcia, zmieniają się zależnie od edycji.

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Kluczborku i potrzebujesz pomocy ekspertów przy dopełnianiu formalności – skontaktuj się z naszymi doradcami. Odpowiemy na wszelkie pytania i dołożymy wszelkich starań, abyś uzyskał należną dotację. Możemy ponadto pomóc w pozyskiwaniu korzystnego finansowania – np. kredytu lub leasingu na odnawialne źródła energii czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Kluczbork – dlaczego my?

Jeśli szukasz firmy, która kompleksowo zajmie się zaprojektowaniem i montażem paneli fotowoltaicznych w Kluczborku i okolicy – świetnie trafiłeś. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży. W naszych szeregach pracują specjaliści różnych dziedzin – doradcy z zakresu odnawialnych źródeł energii, audytorzy, kosztorysanci i projektanci instalacji, a także montażyści, elektrycy i projektanci. Jeśli ma to być fotowoltaika dla domu, nasi specjaliści w oparciu o roczne zapotrzebowanie energetyczne stworzą indywidualny projekt przydomowej elektrowni słonecznej.

W przypadku fotowoltaiki dla firm czy gospodarstw domowych, wyliczą z kolei szacunkowe zapotrzebowanie i stworzą projekt instalacji o określonej mocy. Po akceptacji projektu i wyceny, umówimy dogodny termin montażu, ale też pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności, jeśli będą Cię interesowały dotacje na fotowoltaikę w Kluczborku. Chcesz wiedzieć więcej i poznać nasza ofertę? A może już teraz chcesz obniżyć rachunki za prąd i zlecić nam stworzenie instalacji fotowoltaicznej w Kluczborku? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!