Fotowoltaika Jastrowie

Rozwój branży fotowoltaicznej w ostatnich latach sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję. Klienci poszukują oszczędności, a przy tym chcą korzystać z prądu pochodzącego z odnawialnych źródeł energii. Interesuje Cię fotowoltaika Jastrowie? Dowiedz się, jak działa, jakie niesie korzyści i co warto wiedzieć, jeśli chcesz uzyskać dotację. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika jastrowie

Fotowoltaika Jastrowie – jak działa?

Każda instalacja fotowoltaiczna zbudowana jest z wielu komponentów. Głównym są panele fotowoltaiczne, w których kryją się ogniwa fotowoltaiczne. Kiedy docierają do nich promienie słońca, energia jest absorbowana, a to z kolei powoduje powstanie efektu fotowoltaicznego, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do bardzo ważnego urządzenia – inwertera lub falownika, w którym jest konwertowany w prąd przemienny. Kiedy energia elektryczna jest już przystosowana do parametrów sieci, może trafić do gniazdek i zasilać urządzenia w domu, firmie i wszędzie tam, gdzie jest podłączona instalacja.

Z wyprodukowanego prądu można korzystać na bieżąco i choć fotowoltaika Jastrowie działa przez cały rok, to jednak warto mieć na uwadze, że najbardziej wydajnie pracuje w sezonie wiosenno-letnim. Wówczas często powstają nadwyżki, które przydają się w okresie obniżonej wydajności, czyli jesienią i zimą. Magazynowanie odbywa się na dwa sposoby. W instalacjach off-grid pokłady energii są kumulowane w bankach energii, czyli akumulatorach będących częścią systemu fotowoltaicznego. W instalacjach on-grid z kolei energia trafia do zakładu, z którego w ciągu roku od chwili produkcji może być odbierana w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy. Tym samym bardzo ważne jest, by moc instalacji była dostosowana do potrzeb podmiotu – dzięki temu można obniżyć rachunki, a nadwyżki nie będą przepadały.

Panele fotowoltaiczne Jastrowie – czy warto?

Rozważania na temat stworzenia instalacji fotowoltaicznej nabierają na sile, ale wciąż masz wątpliwości, czy zdecydować się na ten krok? Warto pochylić się nad opłacalnością przedsięwzięcia. Wprawdzie nie możemy Ci powiedzieć, ile zapłacisz za swoje panele słoneczne i montaż systemu, ale możemy podpowiedzieć, co ma wpływ na cenę. To m.in. moc instalacji fotowoltaicznej, lokalizacja instalacji, marka paneli PV i innych elementów systemu. Wycenę możesz poznać wówczas, gdy projektant po uwzględnieniu Twoich oczekiwań, przeprowadzeniu audytu i obliczeniu zapotrzebowania na energię, stworzy indywidualny projekt. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacisz od 4 do 6 tysięcy złotych. Kiedy to się zwróci? Wszystko zależy od tego, jak na przestrzeni lat będą kształtowały się ceny energii elektrycznej czy jak wydajnie będzie działał sprzęt. Można jednak przyjąć, że nastąpi to w ciągu 10-12 lat.

Panele fotowoltaiczne Jastrowie niosą za sobą jeszcze inne korzyści. Przede wszystkim działają wydajnie latami i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. W trakcie eksploatacji właściciel też nie musi poświęcać im uwagi – system działa samoczynnie, a ilość wyprodukowanej energii można sprawdzić w dedykowanej aplikacji. Ewentualne usterki są najczęściej objęte wieloletnią gwarancją producenta. Poza tym niepodważalnym atutem są kwestie ekologii. Fotowoltaika to sposób na pozyskiwanie energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej. Nie tylko zredukujesz rachunki za prąd, ale wykonasz też znaczący krok ku ochronie środowiska, ograniczając emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. To opłacalna inwestycja dla wszystkich – fotowoltaika dla firm, gospodarstw rolnych i osób prywatnych ma wiele do zaoferowania!

Dofinansowanie na fotowoltaikę w Jastrowiu

Czy wiesz, że na montaż paneli fotowoltaicznych w swoim domu, firmie czy gospodarstwie rolnym możesz otrzymać dotację? Dofinansowanie fotowoltaiki w Jastrowiu jest możliwe w ramach różnych programów. Co roku realizowane są m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” i “Energia Plus”. Zasady udzielania środków zmieniają się, dlatego warto sprawdzić, jakie w danej edycji są wymogi do spełnienia oraz na jaką sumę wsparcia możesz liczyć. Jeśli więc planujesz inwestycję w systemu fotowoltaiczne w gminie Jastrowie i potrzebujesz wsparcia ekspertów – zapraszamy do kontaktu. Doradzimy i podpowiemy, jak uzyskać wsparcie!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Jastrowie – dlaczego my?

Województwo wielkopolskie prężnie się rozwija w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Powstają mikroinstalacje, instalacje o różnej mocy, przydomowe elektrownie słoneczne i farmy fotowoltaiczne. Poziom nasłonecznienia w skali roku jest optymalny, by wykorzystać w pełni potencjał instalacji PV i wyprodukować tyle energii, by zaspokoić energetycznie dany podmiot. Oczywiście kluczowe jest, by system był dostosowany do potrzeb. Właśnie dlatego w naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – audytorzy, kosztorysanci, projektanci, montażyści, elektrycy i serwisanci. Jesteśmy w stanie stworzyć indywidualny projekt i zaoferować profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w Jastrowie. Zapewniamy terminowość i skrupulatność. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!