Fotowoltaika Końskie

Fotowoltaika to sposób na to, by czerpać energię ze słońca i w ten sposób ograniczyć wydatki na energię do absolutnego minimum. W regionie na inwestycję decyduje się coraz więcej osób – to klienci indywidualni, właściciele firm, rolnicy. Powstają mikroinstalacje, ale i wielkie farmy fotowoltaiczne. Rozważasz takie przedsięwzięcie? Sprawdź, jak działa fotowoltaika Końskie, poznaj jej zalety i dowiedz się więcej o możliwościach finansowania oraz dotacji.

fotowoltaika końskie

Fotowoltaika Końskie – jak działa?

Świętokrzyskie prężnie się rozwija w zakresie odnawialnych źródeł energii. Na panele fotowoltaiczne w Końskiem decyduje się wielu Klientów, którzy pragną uniezależnić się od zakładu energetycznego i czerpać energię na własny użytek ze słońca. W tym celu niezbędne jest stworzenie odpowiedniej instalacji, która to umożliwi. Ta składa się z wielu elementów – paneli fotowoltaicznych, inwertera/falownika, zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i akcesoriów montażowych. Choć wszystkie są niezbędne, to jednak najważniejsze zadanie pełnią te pierwsze.

W panelach słonecznych dochodzi bowiem do produkcji energii. Dzieje się to wskutek padających na ogniwa fotowoltaiczne promieni słonecznych dochodzi do powstania ładunku elektrycznego, a tym samym do produkcji prądu stałego. Ten nie jest zgodny z parametrami sieci, dlatego musi zostać zmieniony w prąd przemienny – za to odpowiada inwerter (falownik). Działa on w czasie rzeczywistym, przez co wyprodukowana energia jest dostępna od razu i może być wykorzystywana.

Co jednak, gdy jej nie spożytkujemy? Wówczas można zdecydować się na magazynowanie energii przez zakład energetyczny i na odbieranie jej wedle zapotrzebowania. Właściciel ma jednak na to dokładnie 12 miesięcy od wyprodukowania – niewykorzystane w ciągu roku pokłady energii po prostu przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent. Istotne jest zatem, by fotowoltaika Końskie była odpowiednio zoptymalizowana pod kątem mocy i produkowała tyle energii, ile mniej więcej właściciel jest w stanie spożytkować przez rok. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby tak właśnie było!

Panele fotowoltaiczne Końskie – czy warto?

Korzyści z pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca jest sporo. Przede wszystkim jest to ekologiczne źródło – odnawialne, niewyczerpywalne i przyczyniające się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Panele fotowoltaiczne Końskie to ponadto okazja do tego, by zyskać niezależność od zakładu energetycznego i ograniczyć wydatki na rachunki za prąd do absolutnego minimum.

Koszt przedsięwzięcia jest spory, ale nie oznacza to, że trzeba dysponować pełnym kapitałem. Istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania – m.in. zielonych kredytów, leasingu czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. To, ile wyniesie inwestycja w fotowoltaikę w Końskiem, zależy od wielu czynników – rodzaju paneli, mocy instalacji, lokalizacji i innych aspektów. Szacuje się, że za 1kW zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych, a zatem mikroinstalacja dla czteroosobowej rodziny będzie kosztować ok. 25 tysięcy złotych. Czas zwrotu takiego przedsięwzięcia wyniesie natomiast około 10 lat. Mając na uwadze, że dobrej jakości, wydajne panele słoneczne mogą działać nawet 30 lat, to można liczyć na wieloletnie generowanie oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki Końskie

Chcąc stworzyć własną elektrownię słoneczną, warto wiedzieć o tym, że istnieje możliwość obniżenia kosztów przedsięwzięcia. Na montaż paneli, pompy ciepła, systemy solarne czy termomodernizację budynków jest możliwe uzyskanie dotacji w ramach różnego typu programów. Dofinansowanie fotowoltaiki w Końskiem można uzyskać m.in. z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Nabory wniosków organizowane są co roku przez określony czas lub do wyczerpania środków. Kwoty udzielanych dotacji są zmienne i zależą od danej edycji, dlatego warto być na bieżąco i śledzić zasady lub też zdać się na pomoc naszych ekspertów, którzy pomogą w wybraniu odpowiedniego programu wsparcia i dopełnieniu wszelkich formalności. Tutaj też należy pamiętać, że nierzadko możliwe jest skorzystanie z dotacji udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych dla województwa świętokrzyskiego czy ulg podatkowych (m.in. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Końskiem – dlaczego my?

Działamy na rynku od lat i staramy się oferować Klientom kompleksowe usługi. W naszych szeregach pracuję eksperci różnych dziedzin – doradcy, kosztorysanci, projektanci, instalatorzy i serwisanci. Poznajemy potrzeby Klienta, wykonujemy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na prąd i przygotowujemy projekt instalacji. Po uzyskaniu akceptacji projektu i wyceny, umawiamy dogodny termin montażu i przyłączeń. Nasi specjaliści działają terminowo, więc możesz być pewien, że montaż fotowoltaiki przebiegnie zgodnie z planem. Potrzebujesz pomocy przy uzyskiwaniu finansowania lub dotacji? Skontaktuj się z naszymi ekspertami – z przyjemnością pomożemy w tej kwestii. Jesteśmy także do usług w każdej innej kwestii. Jeśli masz pytania dotyczące naszych usług, wykorzystywania promieniowania słonecznego do produkcji energii albo chcesz lepiej poznać systemy fotowoltaiczne w Końskich – daj nam znać! Służymy pomocą na każdym etapie współpracy!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!