Fotowoltaika Konin

Fotowoltaika w Koninie staje się coraz popularniejsza. Na inwestycję w odnawialne źródło energii decydują się klienci indywidualni, biznesowi i rolnicy. Powód? Przede wszystkim oszczędności, ale to nie jedyna zaleta paneli fotowoltaicznych. Poznaj je wszystkie, dowiedz się, jak działa instalacja PV i czy można dostać na nią dotację, a także sprawdź naszą ofertę! Systemy fotowoltaiczne w Koninie i okolicy to nasza specjalność!

fotowoltaika konin

Jak działa fotowoltaika Konin?

Instalacja fotowoltaiczna to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Panele słoneczne są bowiem tak skonstruowane, by mogło w nich zachodzić zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Każdy panel składa się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te zbudowane są z krzemu (monokrystaliczne) lub płytek krzemowych (polikrystaliczne), pełniących rolę półprzewodników i przewodzących ładunek elektryczny.

Prąd powstały w modułach zostaje przekazany do falownika (inwertera), którego zadaniem jest przekształcenie go w prąd zmienny – zgodny pod względem parametrów z tym, który płynie w gniazdkach. W efekcie można zasilać energią słoneczną urządzenia różnego rodzaju i tym samym ograniczyć rachunki za prąd do minimum.

To, co jest bardzo ważne, to fakt, że fotowoltaika Konin powinna być dobrze zoptymalizowana pod względem mocy. Na etapie projektowania systemu fotowoltaicznego musi być uwzględnione zapotrzebowanie na energię gospodarstwa domowego, rolnego lub firmy. Dzięki temu instalacja będzie produkować zbliżoną ilość energii, do tej, jaka jest faktycznie spożytkowywana w ciągu roku. Jeśli wytworzone zostaną nadwyżki, wówczas możliwe jest ich gromadzenie w sieci i odbieranie od zakładu energetycznego na zasadzie opustu (20 lub 30% wartości, zależnie od mocy instalacji).

Co jednak istotne – nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym, a zatem niewykorzystane w ciągu roku, po prostu przepadną. Niedostatek energii będzie z kolei skutkował tym, że pozyskana przez panele słoneczne energia nie zaspokoi potrzeb podmiotu i konieczny będzie zakup prądu od zakładu energetycznego.

Zalety paneli fotowoltaicznych w Koninie

Instalacje fotowoltaiczne Konin to trend ostatnich lat. Nie ma się czemu dziwić. Rosnące ceny energii elektrycznej skutecznie zachęcają do inwestowania we własne elektrownie słoneczne. Dzięki temu można pozyskiwać darmowy prąd, który jednocześnie jest bardzo eko! Produkowana w ten sposób energia elektryczna uznawana jest za “zieloną”. Oznacza to, że nie ma tu ograniczeń zasobów i emisji pyłów oraz dwutlenku węgla, a co więcej – są stosowane przyjazne naturze technologie, nie stanowiące ograniczeń energetycznych dla przyszłych pokoleń.

Ważną zaletą jest też to, że instalacja PV działa samoczynnie latami. Nie trzeba więc specjalnych umiejętności do jej obsługi, ani też czasu czy zaangażowania. Co więcej, nie są wymagane też dodatkowe nakłady finansowe. Początkowa inwestycja w fotowoltaikę jest spora, ale z czasem się zwraca i przynosi realny zysk. Inwestor może więc cieszyć się wytwarzanym prądem latami, a jedyne co musi robić to zlecać prace konserwacyjne serwisantom zgodnie z zaleceniami producenta paneli słonecznych.

Dofinansowanie fotowoltaiki Konin

Czy wiesz, że w Polsce można skorzystać z dotacji na odnawialne źródła energii, jak i inne rozwiązania proekologiczne (np. pompy ciepła, systemy solarne)? Jeśli nie, to spieszymy z informacjami. Dofinansowanie fotowoltaiki Konin jest możliwe w ramach różnych programów rządowych i unijnych. Od lat realizowane są m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia plus” (dla firm). Oprócz tego udostępniane są środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, realizowane pożyczki na preferencyjnych warunkach, udzielane “zielone kredyty” czy ulgi podatkowe. Nie wiesz, z jakiej formy dotacji możesz skorzystać? Nasi doradcy z przyjemnością pomogą. Dofinansowanie fotowoltaiki Konin pozwoli na obniżenie wydatków związanych z inwestycją, a tym samym skróci czas zwrotu przedsięwzięcia.

Montaż paneli fotowoltaicznych Konin – dlaczego my?

Dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować naszym Klientom najwyższą jakość usług. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin. Doradcy świadczą kompleksowe usługi w zakresie pomocy przy doborze metod finansowania i dotacji, projektanci tworzą indywidualne projekty systemów fotowoltaicznych, kosztorysanci dokonują wyceny inwestycji, a profesjonalni instalatorzy dokonują montażu paneli fotowoltaicznych w Koninie i okolicy. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy, dysponujemy nowoczesnym sprzętem i działamy wyłącznie z renomowanymi producentami. Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!