Fotowoltaika Leszno

Zainteresowanie fotowoltaiką wciąż rośnie. Na inwestycje decydują się właściciele domów jednorodzinnych, domków, firm i gospodarstw rolnych. Jakie korzyści daje takie przedsięwzięcie? Jak działają panele fotowoltaiczne Leszno? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę.

fotowoltaika leszno

Fotowoltaika Leszna – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne to złożony system, który pozwala na produkcję energii ze słońca. Składa się on z paneli fotowoltaicznych, inwertera (falownika), zabezpieczeń, okablowania i akcesoriów montażowych. Montuje się go na dachu lub też na gruncie. To, jak duża będzie instalacja, zależy od rodzaju paneli i mocy, jaka jest niezbędna by zaspokoić potrzeby energetyczne podmiotu.

Do produkcji energii dochodzi wówczas, gdy do ogniw fotowoltaicznych docierają promienie słoneczne (wiązki światła). W konsekwencji powstaje prąd stały, który później musi zostać skonwertowany w prąd zmienny. Za tę procedurę odpowiada właśnie inwerter (falownik), a ponadto kontroluje on pracę całego systemu. 

Prąd trafia do gniazdek w czasie rzeczywistym, ale nie oznacza to, że musi być od razu spożytkowany. Możliwe jest magazynowanie energii przez zakład energetyczny i odbieranie nadwyżek w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu roku. Warto tu mieć na uwadze, że niewykorzystane przez 12 miesięcy nadwyżki przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent. Kluczem do sukcesu jest zatem dobra optymalizacja systemu pod kątem mocy.

Czy opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne Leszno?

Inwestorzy często zastanawiają się nad tym, ile kosztuje przedsięwzięcie, po jakim czasie się zwraca i jakie niesie za sobą korzyści. Otóż zacznijmy od tego, że fotowoltaika jest najlepszym sposobem na to, by ograniczyć wydatki na rachunki za prąd do absolutnego minimum. Niezaprzeczalnie ceny energii od lat szybują ku górze i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić. Własna elektrownia słoneczna pozwoli na generowanie wieloletnich oszczędności. Szacuje się, że panele mogą wydajnie działać nawet przez 30 lat, a fotowoltaika zwraca się średnio po około 10-ciu. Oznacza to, że przez ok. 20 lat nie będziemy płacić za energię elektryczną, a środki te pozostaną w portfelu inwestora. 

Jeśli chodzi o koszty przedsięwzięcia to te są zróżnicowane. Nie da się jednoznacznie wskazać, ile zapłacimy za każdy jeden kW instalacji, ale jest to mniej więcej od 4 do 6 tysięcy złotych. Wiele zależy od rodzaju paneli, ich wydajności i mocy całej instalacji. Jeśli jesteś zainteresowany fotowoltaiką w Lesznie – skontaktuj się z nami. Przygotujemy indywidualny projekt i przedstawimy wycenę, a także prognozowany czas zwrotu przedsięwzięcia.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Lesznie

Odnawialne źródła energii, jak i prace termomodernizacyjne mające na celu ochronę środowiska, są wspierane finansowo w ramach różnych programów. Jeśli rozważasz montaż paneli PV, to możesz ubiegać się o bezzwrotną dotację. Dofinansowanie fotowoltaiki w Lesznie jest możliwe w ramach takich programów, jak: „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Agroenergia” (dla rolników) czy „Energia Plus” (dla firm). Konieczne jest spełnienie określonych kryteriów i dopełnienie formalności. Jeśli potrzebujesz wsparcia ekspertów w tym zakresie, skontaktuj się z naszymi doradcami.

Poza wspomnianymi programami, możliwe jest także skorzystanie z innych form wsparcia – np. ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi podatkowej na fotowoltaikę dla rolników. Nierzadko też udostępniane są środki finansowe z Regionalnych Programów Operacyjnych na tego typu przedsięwzięcia. Jeśli z kolei szukasz atrakcyjnych form finansowania, możesz skorzystać z zielonych kredytów, pożyczek ba preferencyjnych warunkach lub leasingu dla firm na instalacje PV. W ten sposób bez pełnego kapitału możesz sfinansować swoją inwestycję.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Leszno – dlaczego my?

Instalacje fotowoltaiczne w Lesznie zyskują coraz większą popularność, a co za tym idzie, pojawia się sporo firm, które świadczą swoje usługi w tym zakresie. Dlaczego warto wybrać nas? Staramy się oferować Klientom kompleksowe usługi. Posiadamy bogate doświadczenie, a w naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – kosztorysanci, projektanci, doradcy, instalatorzy, elektrycy i serwisanci. Opiekujemy się Klientem na każdym etapie współpracy, działamy terminowo i dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze świadczenia były na najwyższym poziomie.

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w Lesznie, otrzymasz od nas fachowe doradztwo i pomoc przy dopełnianiu wszelkich formalności. Przeprowadzimy audyt, wyliczymy zapotrzebowanie na energię, stworzymy indywidualny projekt. Kiedy zostanie zaakceptowana wycena, ustalimy dogodny termin wykonania montażu instalacji PV i przyłączeń. Co więcej, doradcy pomogą także w uzyskaniu dotacji czy pozyskaniu finansowania na przedsięwzięcie. Chcesz wiedzieć więcej o naszej pracy? Fotowoltaika Wielkopolska nie ma przed nami tajemnic! Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!