Fotowoltaika Trzebnica

Panele fotowoltaiczne cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli firm, gospodarstw rolnych, ale i klientów indywidualnych, którzy decydują się na przydomowe elektrownie słoneczne. Powód? Rosnące ceny energii elektrycznej. Własna instalacja PV to sposób na ograniczenie wydatków na rachunki na prąd, ale też proekologiczne posunięcie, sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Interesuje Cię fotowoltaika Trzebnica? Dowiedz się więcej na jej temat i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika trzebnica

Fotowoltaika Trzebnica – jak działa?

Jak produkuje energię fotowoltaika Trzebnica? Otóż odpowiada za to skrupulatnie zaprojektowany i prawidłowo zbudowany system. Ten składa się z wielu elementów – paneli słonecznych, inwertera lub falownika, zabezpieczeń, przewodów elektrycznych czy innych akcesoriów montażowych. Odpowiednio przeprowadzony montaż paneli fotowoltaicznych w Trzebnicy sprawi, że po dotarciu do nich promieni słonecznych (fotonów), dojdzie do wprawienia elektronów w ruch, co oznacza produkcję prądu stałego. Ten następnie musi trafić do inwertera lub falownika, w którym zostanie zmieniony w prąd przemienny. Gdy będzie zgodny z parametrami sieci, trafi do gniazdek i możliwe będzie zasilanie wszelkich sprzętów elektrycznych.

Prąd dostępny jest natychmiast, jednak gdy nie zostanie wykorzystany od razu, może zostać zmagazynowany w zakładzie energetycznym. Ma to sens szczególnie, że w okresie wiosenno-letnim produkowanej jest więcej energii niż w sezonie jesienno-zimowym, więc wówczas można swoje nadwyżki wykorzystać. Dzieje się to na zasadzie opustu. Inwestor w ciągu 12 miesięcy może pobierać tyle energii, ile wyprodukowała jego instalacja fotowoltaiczna w wymiarze 70 lub 80% – pozostałych 20 lub 30% pozostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Trzebnica – czy warto?

Montaż instalacji fotowoltaicznej to skuteczny sposób na to, by czerpać energię z odnawialnego źródła, jakim jest słońce. Pozyskany w ten sposób prąd może zasilać wszelkie urządzenia elektryczne, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie wydatków na energię elektryczną do absolutnego minimum. Tu jednak ważne jest, by fotowoltaika Trzebnica była zoptymalizowana pod kątem mocy, dlatego bardzo ważne jest, aby obliczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną i dostosować moc instalacji do faktycznego zużycia w skali roku.

Ile kosztują panele słoneczne? Tu wiele zależy od ich rodzaju czy producenta, ale szacuje się, że za sprzęt, który dostarczy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio instalacja dla czteroosobowego gospodarstwa domowego o mocy 5 kW kosztuje około 25 tysięcy złotych. Kiedy się zwróci? Tu też zależy wszystko od wydajności paneli, ale i warunków atmosferycznych czy zmian cen energii elektrycznej. Zwykle następuje to w ciągu 10-12 lat, a mając na uwadze, że panele i instalacje fotowoltaiczne mogą działać wydajnie nawet 30 lat, można spodziewać się wielu lat oszczędności na rachunkach za prąd dzięki produkcji prądu z energii słonecznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Trzebnicy

Inwestycja w fotowoltaikę to spory wydatek, który przynosi mnóstwo korzyści, ale na te trzeba zaczekać. Co jednak ważne, nie musisz dysponować pełnym kapitałem, by sfinansować przedsięwzięcie. Możliwe jest skorzystanie z atrakcyjnych metod finansowania – np. zielonych kredytów i leasingów dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Dodatkowo, w związku z tym, że fotowoltaika to system pozyskujący prąd z odnawialnych źródeł energii, przedsięwzięcie jest też wspierane finansowo z różnych programów. Dofinansowanie fotowoltaiki w Trzebnicy można uzyskać w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agronergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Kwoty wsparcia, jak i zasady jego udzielania, zmieniają się zależnie od edycji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności, zarówno jeśli jest do fotowoltaika dla firm, jak i dla gospodarstw domowych czy rolnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Trzebnica – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób stworzy dla Ciebie system fotowoltaiczny, byś jak najprędzej mógł czerpać profity z energii słonecznej. Posiadamy bogate doświadczenie w tym zakresie – projektujemy i montujemy instalacje PV (a także pompy ciepła, systemy solarne). Na początku wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, przeprowadzamy audyt, a później wykonujemy indywidualny projekt fotowoltaiki, zgodnie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Przedstawiamy go wraz z wyceną, a po uzyskaniu akceptacji, umawiamy dogodny termin profesjonalnego montażu w paneli fotowoltaicznych w gminie trzebnica.

Z naszej strony zapewniamy terminowe, fachowe i kompleksowe przeprowadzenie prac. Dokładamy wszelkich starań, by system działał wydajnie i bezpiecznie latami. Współpracujemy z producentami najlepszych komponentów na rynku i oferujemy konkurencyjne stawki. Masz pytania na temat produkcji energii elektrycznej ze słońca? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!