Fotowoltaika Ostróda

Fotowoltaika ma wiele do zaoferowania, dlatego nie dziwi fakt, że zainteresowanych inwestycją w instalacje jest coraz więcej osób. Na przedsięwzięcie decydują się właściciele domów i domków letniskowych, przedsiębiorcy oraz rolnicy. Jak działają elektrownie słoneczne i jakie mają zalety? Kto może uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Ostródzie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Sprawdź je i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika ostróda

Fotowoltaika Ostróda – jak działa?

Technologia idzie naprzód, a wraz z nią pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają na czerpanie energii z odnawialnych źródeł. Jednym z przykładów jest fotowoltaika, dzięki której możemy pozyskiwać prąd ze słońca. Dzieje się to za sprawą specjalnie skonstruowanych paneli słonecznych, które mają zdolność do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego. Kiedy wiązki światła padają na ogniwa fotowoltaiczne, dochodzi do zmiany energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. W ten sposób powstaje prąd stały, który następnie musi zostać skonwertowany w prąd przemienny, za co odpowiada falownik (inwerter).

Moduły fotowoltaiczne mogą różnić się mocą, sprawnością oraz rodzajem. Wyróżniamy panele polikrystaliczne i monokrystaliczne. Pierwsze są tańsze, ale oferują słabszą wydajność i potrzebują większej powierzchni do instalacji. Drugie wprawdzie mają wyższą cenę, ale oferują lepszą wydajność, sprawność, odporność na wysokie temperatury i trwałość.

Kiedy można korzystać z wyprodukowanej energii elektrycznej?

Otóż właściwie od razu od wyprodukowania – inwerter dostarczy prąd do gniazdka i można nim zasilać sprzęty. Co z niewykorzystanymi pokładami albo po zmroku? Tutaj skutecznym rozwiązaniem jest instalacja PV on-grid, która pozwala na magazynowanie energii w zakładzie energetycznym i pobieranie jej wedle potrzeb w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Gdy panele wyprodukują więcej energii (np. w sezonie letnim), można wykorzystać pokłady energii w okresie obniżonej produkcji (np. zimą). Mamy na to dokładnie 12 miesięcy od chwili produkcji. Warto więc, by fotowoltaika była dobrze zoptymalizowana. Zbyt duża moc sprawi, że energii będzie więcej niż potrzebujemy, a nadwyżki po prostu przepadną – po roku przechodzą one do zakładu energetycznego i nie należy się za to żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Ostróda – czy warto?

W warmińsko-mazurskim panują bardzo dogodne warunki atmosferyczne. Generalnie ilość dni słonecznych w Polsce jest absolutnie wystarczająca, by w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Choć początkowo czeka nas spory wydatek (który jednak możemy rozłożyć w czasie decydując się na kredyt, pożyczkę albo leasing), to później czekają nas wieloletnie oszczędności.

Jak prezentuje się wycena? Tutaj wiele zależy od rodzaju komponentów i mocy paneli. Szacuje się, że fotowoltaika Ostróda o mocy 5kW (moc odpowiednia dla czteroosobowego gospodarstwa domowego), będzie kosztować ok. 25 000 złotych (wliczając w to montaż). Koszt można obniżyć sięgając po dotację. Czas zwrotu wynosi średnio 10 lat, a mając na uwadze, że panele fotowoltaiczne mogą wydajnie działać nawet 30 lat, czeka nas około 20 lat zysku poprzez zniwelowanie rachunków za prąd do minimum.

To oczywiście nie koniec zalet paneli PV. Instalacje fotowoltaiczne dla domu, jak i potężne farmy fotowoltaiczne dla firm i rolników, mają ogromne znacznie w kwestii ekologii. Wykorzystują bowiem odnawialne źródło energii, jakim jest słońce. W efekcie produkowana jest energia czysta i odnawialna.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w Ostródzie

Fotowoltaika to rozwiązanie bardzo przyszłościowe, które pozwala Polsce spełnić wymogi Unii Europejskiej w zakresie dywersyfikacji źródeł energii i zwiększenia udziałów źródeł odnawialnych. W związku z tym w kraju realizowane są liczne programy, które mają na celu zachęcić inwestorów do podejmowania takich przedsięwzięć i wesprzeć ich finansowo. Jak uzyskać dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej w Ostródzie? Przede wszystkim należy znaleźć informacje, jakie nabory aktualnie trwają. Najpopularniejsze programy to “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Dodatkowo można też skorzystać z ulg podatkowych (m.in. ulga termomodernizacyjna) czy z Regionalnych Programów Operacyjnych. Potrzebujesz pomocy? Nasi specjaliści doradzą i pomogą w uzyskaniu dotacji oraz dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Ostróda – dlaczego my?

Jeśli rozważasz montaż paneli, musisz mieć na uwadze fakt, że tak samo istotny, jak wybór komponentów do systemu fotowoltaicznego jest wybór firmy, która będzie odpowiadała za stworzenie instalacji. Postaw na doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Nasza firma ma na swoim koncie wiele udanych realizacji dla klientów indywidualnych i biznesowych. Projektujemy instalacje zgodnie z potrzebami Klientów – przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię i uwzględniamy możliwości finansowe inwestora. Współpracujemy z producentami najlepszych elementów systemów fotowoltaicznych, działamy terminowo, a naszą domeną są kompleksowe usługi – od doradztwa, przez finansowanie, dotacje, projektowanie, aż po realizację i przyłączenia. Stawiamy na Twoją satysfakcję, a fotowoltaika Ostróda nie ma przed nami tajemnic. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!