Fotowoltaika Mrągowo

Towarzyszą Ci myśli o tym, by zainwestować w panele fotowoltaiczne Mrągowo? W takim razie dowiedz się więcej na ten temat. Sprawdź, jak działa instalacja PV, jakie niesie korzyści, jak otrzymać na nią dotację i poznaj ofertę naszej firmy! Fotowoltaika Mrągowo to inwestycja w przyszłość i sposób na to, by być bardziej eko!

fotowoltaika mrągowo

Fotowoltaika Mrągowo – jak działa?

Zacznijmy od tego, jak w ogóle zbudowane są instalacje fotowoltaiczne. Otóż składają się one z wielu elementów, które są niezwykle ważne i wzajemnie się uzupełniają. Są to oczywiście panele fotowoltaiczne, ale też inwerter (falownik), zabezpieczenia, przewody elektryczne czy różne akcesoria montażowe. Kluczową rolę odgrywają tutaj panele słoneczne. Są one zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które po dotarciu do nich wiązek światła (promieni świetlnych), są zdolne do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego.

Prąd stały nie jest w stanie zasilać sprzętów, dlatego do gry wkracza inne ważne urządzenie – inwerter (lub falownik). To on w czasie bieżącym przekształca prąd stały w przemienny, zgodny z parametrami sieci. Dzieje się to natychmiast, więc już po chwili można korzystać w wyprodukowanej energii elektrycznej. Co jednak, jeśli jej nie wykorzystamy? Nadwyżki mogą być magazynowane przez zakład energetyczny i odbierane na zasadzie opustu w ciągu 12 miesięcy w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji).

Panele fotowoltaiczne Mrągowo – czy warto?

Jeśli przed podjęciem decyzji o stworzeniu instalacji fotowoltaicznej powstrzymują Cię obawy o koszty, to tutaj wyjaśnimy pokrótce, od czego zależą, co się na nie składa i po jakim czasie przedsięwzięcie się zwraca. Otóż cena przede wszystkim uzależniona jest od rodzaju komponentów – producenci oferują panele fotowoltaiczne o różnej wydajności i jakości, a oprócz tego do zestawy należy też dobrać odpowiedni inwerter. Szacuje się jednak, że za zakup i montaż instalacji PV o mocy 5kW (odpowiednia dla czteroosobowego gospodarstwa domowego), zapłacimy ok. 25 tysięcy złotych. Za każdy kolejny 1kW z kolei należy doliczyć od 4 do 6 tysięcy złotych.

Kiedy zwraca się fotowoltaika? Najczęściej następuje to w ciągu 10 lat, choć wiele zależy od tego, czy instalacja będzie dobrze zoptymalizowana i jak będą kształtowały się ceny energii elektrycznej w przyszłości. Jeśli sprzęt zaspokoi w pełni zapotrzebowanie energetyczne, to rachunki za prąd będą zniwelowane, a oszczędności pozostaną w Twojej kieszeni. Mając na uwadze, że producenci paneli oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, to można liczyć na wieloletnie generowanie zysku!

Oczywiście zalety tutaj się nie kończą. Przede wszystkim pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest przyjazne środowisku. Taka energia jest ekologiczna, odnawialna, niewyczerpywalna i czysta. Czerpiąc ją z odnawialnych źródeł energii w znaczący sposób ograniczasz emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Ponadto panele słoneczne nie wymagają w trakcie eksploatacji dodatkowych nakładów finansowych. Instalacja działa wydajnie latami, a do obowiązków inwestora należy zlecanie serwisowi prac konserwacyjnych, które wydłużają żywotność paneli oraz raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dotacje na fotowoltaikę w Mrągowie

Czy wiesz, że nie musisz w pełni pokrywać kosztów inwestycji? Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie fotowoltaiki w Mrągowie w ramach różnego rodzaju programów. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) oraz “Energia Plus” (dla firm). Co jednak istotne, zasady zmieniają się zależnie od inwestycji, a nabory wniosków trwają w określonych terminach. Jeśli potrzebujesz pomocy dopełnieniu wszelkich formalności podczas ubiegania się o dotację, możesz liczyć na wsparcie naszych doradców. Warto też wiedzieć, że na tym możliwości obniżenia kosztów przedsięwzięcia się nie kończą. Można również skorzystać ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna lub ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Mrągowo – dlaczego my?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – projektanci, audytorzy, instalatorzy, ale także doradcy i kosztorysanci. Wszystko dlatego, że dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować Państwu usługi kompleksowe na najwyższym poziomie. naszym priorytetem jest zaopiekowanie się Klientem na każdym etapie współpracy. Na początku poznajemy potrzeby, przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie energetyczne i dopiero wtedy tworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną instalacji. Po uzyskaniu akceptacji Klienta ustalamy dogodny termin montażu. Nasze mocne strony to terminowość, rzetelność i profesjonalizm. Jeśli więc chcesz stworzyć swoją mikroinstalację albo elektrownię słoneczną w warmińsko – mazurskim, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje wszystkie pytania i umówimy termin spotkania. Fotowoltaika Mrągowo nie ma przed nami tajemnic, a już wkrótce nie będzie ich miała również przed Tobą!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!