Fotowoltaika Rzeszów

Panele fotowoltaiczne nabierają rozpędu – dziś można spotkać instalacje w niemal każdym zakątku Polski. Również fotowoltaika Rzeszów zyskuje na popularności. Rozważasz inwestycję w Odnawialne Źródła Energii? Zastanawiasz się, czy opłaca się to w województwie podkarpackim? Sprawdź nasze wskazówki i poznaj ofertę!

fotowoltaika Rzeszów

Panele fotowoltaiczne Rzeszów – jak wybrać?

Jesteśmy firmą z doświadczeniem w doradztwie, projektowaniu i montażu paneli fotowoltaicznych. Liczne zlecenia, które mieliśmy przyjemność zrealizować sprawiły, że wiemy, jak sprostać oczekiwaniom Klientów! W naszej pracy przykładamy wagę do optymalizacji kosztów, jakości i standardu wykonywanej usługi. Pracujemy na panelach fotowoltaicznych od renomowanych producentów, które gwarantują wysoką wydajność i długą żywotność.

Analizujemy wszelkie dane i słuchamy potrzeb Klientów. Kluczem do tego, by inwestycja przyniosła oczekiwane rezultaty jest bowiem dostosowanie mocy paneli słonecznych do faktycznego zapotrzebowania na energię gospodarstwa domowego, rolnego czy przedsiębiorstwa. Pozwoli to na skrócenie okresu spłaty inwestycji, obniżenie rachunków za energię elektryczną i szybsze czerpanie zysku z własnej elektrowni słonecznej. Możesz więc liczyć na optymalny dobór paneli fotowoltaicznych, które zapewnią Ci długotrwałe efekty!

Fotowoltaika Rzeszów – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Produkcja energii ze słońca może w okresach większego nasłonecznienia prowadzić do powstawania nadwyżek, które będą magazynowane w sieci. Dzięki optymalizacji i odpowiednio dobranej mocy, te będą w takiej ilości, by mogły być w okresie jesienno-zimowym odebrane od zakładu energetycznego na zasadzie opustu (za 20 lub 30% wartości, zależnie od rodzaju instalacji).

Ważne jest jednak, by fotowoltaika Rzeszów nie miała zbyt dużej mocy – nadwyżki rozliczane są w okresach 12-miesięcznych, a to oznacza, że po tym czasie po prostu przepadają. Z kolei gdy instalacja będzie zbyt mała, może nie zaspokoić w pełni zapotrzebowania na energię elektryczną i tym samym konieczne będzie jej kupowanie od dostawców, co wydłuży czas spłaty inwestycji i będzie generować dodatkowe koszty.

Czy fotowoltaika w Rzeszowie ma sens? Czy w województwie podkarpackim warunki atmosferyczne są sprzyjające do postawienia instalacji PV? Jak najbardziej! Ilość dni słonecznych jest na tyle duża, by w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych i stworzyć własną elektrownię. Oczywiście niezwykle ważne jest jeszcze umiejscowienie paneli – nie może to być lokalizacja zacieniona, a najlepiej, by była skierowana na południe (pod kątem 30–40° do poziomu) lub na południowy-wschód lub południowy-zachód (pod kątem 25–55° do poziomu).

Dofinansowanie do fotowoltaiki Rzeszów i woj. podkarpackie

Obsługujemy województwo podkarpackie i nie tylko. Jeśli zainteresowała Cię fotowoltaika Rzeszów – możesz liczyć na naszą pomoc nie tylko w kontekście wyboru paneli fotowoltaicznych i ich profesjonalnego montażu. Chcemy działać kompleksowo, dlatego oferujemy także doradztwo na każdym etapie współpracy i pomagamy w uzyskiwaniu dotacji. Dofinansowanie do fotowoltaiki Rzeszów i woj. podkarpackie możliwe jest z różnych programów rządowych i unijnych – to m.in. “Czyste Powietrze”, “Mój Prąd”, ulga termomedrnizacyjna, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników).

Oprócz tego okresowo uruchamiane są także środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, pożyczki na preferencyjnych warunkach czy ulgi podatkowe – zarówno na inwestycje w ogniwa fotowoltaiczne, jak i pompy ciepła, termomodernizacje budynków czy systemy solarne. Dzięki temu, że nasi eksperci są na bieżąco z zasadami, naborami wniosków i wszelkimi formalnościami związanymi z dotacjami – możesz na nas liczyć. Doradzimy w sprawie uzyskania wsparcia na zakup i montaż fotowoltaiki w Rzeszowie i okolicach.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Rzeszów

Zanim dojdzie do pozyskiwania darmowej energii ze słońca i uniezależnienia się od rynkowych cen energii elektrycznej, konieczne jest stworzenie dobrego projektu, adekwatnego do potrzeb Klienta. W tej kwestii mamy ogrom doświadczenia! Przeprowadzimy audyt, wysłuchamy wszelkich wskazówek i oczekiwań, a następnie obliczymy optymalną moc instalacji i przygotujemy wycenę inwestycji. Po akceptacji Klienta, przejdziemy do montażu paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie lub okolicy. Nasi fachowcy gwarantują terminowość i pełen profesjonalizm.

W pracy wykorzystują najwyższej jakości sprzęt – należy bowiem pamiętać, że moduły fotowoltaiczne składają się nie tylko z ogniw, ale też inwertera (falownika), zabezpieczeń, okablowania i różnych akcesoriów montażowych. Kiedy montaż dobiegnie końca, dopełnimy także wszelkich formalności związanych z przyłączeniami. Klient już lada moment będzie mógł czerpać korzyści ze swojego systemu fotowoltaicznego! Jego wydajność i efekty można monitorować w aplikacji mobilnej.

Jeśli pojawią się problemy – oferujemy pomoc serwisową, a gdy będziesz mieć pytania odnośnie Twojej fabryki energii odnawialnej – pomoc doradczą! Jesteśmy zawsze do usług, niezależnie od etapu inwestycji w fotowoltaikę Rzeszów!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!