Fotowoltaika Kamień Pomorski

Instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. W perspektywie dalszych podwyżek cen energii elektrycznej, a także silnego nacisku na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, można spodziewać się, że coraz więcej inwestorów podejmie decyzję o własnej elektrowni słonecznej. Jakie są zalety? Ile to kosztuje? Dowiedz się więcej na temat fotowoltaiki w Kamieniu Pomorskim i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika kamień pomorski

Fotowoltaika Kamień Pomorski – jak działa?

Zacznijmy od tego, że pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest możliwe za sprawą odpowiednio skonstruowanego systemu fotowoltaicznego. Ten składa się z paneli słonecznych, inwertera (lub falownika), zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i innych akcesoriów montażowych. Kluczowe zadanie spoczywa na panelach PV – te zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słoneczne (fotony), wzbudzone zostają elektrony, co powoduje inicjowanie zjawiska fotowoltaicznego, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Aby móc korzystać z wyprodukowanej energii, prąd ten musi trafić do inwertera lub falownika, w którym zostanie skonwertowany w prąd przemienny.

Fotowoltaika Kamień Pomorski pracuje tak, że właściwie energia dostępna jest od ręki. Oznacza to, że w ciągu dnia można na bieżąco wykorzystywać jej pokłady do zasilania elektryczności. Jeśli nie zostaną one w pełni wykorzystane, mogą trafić do zakładu energetycznego, w którym zostaną przechowane przez 12 miesięcy. Kiedy więc instalacja fotowoltaiczna wyprodukuje mniej energii (np. w sezonie jesienno zimowym), nadwyżki będą mogły być odebrane na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji). Tu jednak warto mieć na uwadze fakt, jak ważne jest odpowiednie obliczenie zapotrzebowania energetycznego – dzięki temu instalacja zostanie zaprojektowana o takiej mocy, jaka faktycznie będzie potrzebna w gospodarstwie domowym, rolnym czy firmie.

Panele fotowoltaiczne Kamień Pomorski – czy warto?

Jeśli interesuje Cię stworzenie własnej instalacji fotowoltaicznej na potrzeby swojego gospodarstwa rolnego, domowego czy przedsiębiorstwa – koniecznie poznaj wszystkie zalety tego przedsięwzięcia. Na pierwszy plan wysuwają się kwestie finansowe. Nie musisz dysponować pełnym kapitałem, ale możesz skorzystać z zielonych kredytów lub leasingu czy nawet pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych) oraz z dotacji czy ulgi podatkowej (np. ulga termomodernizacyjna albo ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztują panele fotowoltaiczne Kamień Pomorski, to musisz wiedzieć, że nie ma jednej ceny, a wiele zależy np. od rodzaju paneli. Średnio jednak należy liczyć ok. 4-6 tysięcy złotych za każdy 1 kW mocy. Inwestycja może zwrócić się w ciągu kilkunastu lat, a mając na uwadze, że panele słoneczne mogą wydajnie produkować energię przez nawet 30 lat, można spodziewać się realnych oszczędności na rachunkach za prąd. Niewątpliwym atutem jest też korzystny wpływ na środowisko – fotowoltaika umożliwia produkowanie energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej, a także ogranicza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Kamieniu Pomorskim

Zachodniopomorskie prężnie się rozwija w zakresie odnawialnych źródeł energii. Coraz więcej inwestorów decyduje się na swoje inwestycje w elektrownie słoneczne, a sprzyjają też temu liczne programy dotacyjne. Przedsięwzięcie, z uwagi na to, że jest proekologiczne, może być wsparte finansowo z ogólnopolskich programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). To, co jednak jest istotne, to fakt, że zasady przyznawania środków, jak i ich sumy różnią się zależnie od edycji, a ponadto nabory wniosków realizowane są okresowo. Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Kamieniu Pomorskim i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi doradcami. Odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania i pomogą w dopełnieniu formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Kamień Pomorski – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jeśli poszukujesz specjalistów z doświadczeniem, którzy kompleksowo zadbają o Twoją inwestycję – skontaktuj się z nami. Na początku przeprowadzimy audyt, wsłuchamy się w Twoje potrzeby i obliczymy zapotrzebowanie na energię elektryczną w skali roku. Następnie nasi specjaliści stworzą projekt instalacji PV i przedstawią go wraz z wyceną do akceptacji. Po jej uzyskaniu umówimy dogodny termin montażu paneli w miejscowości Kamień Pomorski.

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo, dlatego montażyści dokładają wszelkich starań, by działania przebiegły sprawnie, ale i zgodnie z procedurami. Dzięki temu można liczyć na bezpieczne, ale i wydajne produkowanie energii elektrycznej przez wiele lat. Poza tym oferujemy też pomoc serwisantów i doradztwo na każdym etapie współpracy. Interesują Cię pompy ciepła albo systemy solarne? Także jesteśmy do usług! Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy serwisantów – zapraszamy do kontaktu. Panele fotowoltaiczne w gminie kamień pomorski to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!