Fotowoltaika Skierniewice

Wzrost zainteresowania panelami fotowoltaicznymi nie słabnie. Wręcz przeciwnie! Coraz więcej klientów indywidualnych, firm i rolników postanawia zainwestować we własną elektrownię słoneczną, która pozwoli na generowanie oszczędności. Jak działa fotowoltaika Skierniewice? Jakie ma zalety, czy można uzyskać dotację i jak wybrać firmę, która zrealizuje montaż instalacji PV? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika skierniewice

Fotowoltaika Skierniewice – jak działa?

Panele fotowoltaiczne to specjalne konstrukcje, składające się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te z kolei składają się z półprzewodników, zdolnych do generowania zjawiska fotowoltaicznego. Kiedy na panele padają promienie słoneczne (a dokładniej, gdy występuje promieniowanie świetlne), dochodzi do powstania siły elektromotorycznej w ciele stałym, czego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten musi zostać skonwertowany w prąd przemienny, za co odpowiada falownik (inwerter), będący obowiązkowym elementem instalacji PV. Urządzenie przystosowuje prąd do sieci, a ponadto kontroluje pracę całego systemu.

Wydajność pracy sprzętu i ilość produkowanej energii można kontrolować w dedykowanej aplikacji mobilnej. Mając oczywiście na uwadze, że w okresie wiosenno-letnim efektywność jest znacznie wyższa, a tym samym instalacja produkuje więcej energii. Obawiasz się, że nie wykorzystasz wszystkim pokładów? Rozwiązaniem tej sytuacji jest instalacja PV typu on-grid. W takim przypadku nadwyżki są magazynowane przez zakład energetyczny przez 12 miesięcy od ich produkcji. Właściciel może je odebrać w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu roku, nie ponosząc za to dodatkowych kosztów. Tutaj należy mieć na uwadze fakt, że panele fotowoltaiczne Skierniewice powinny być dostosowane do potrzeb i odpowiadać na faktyczne zapotrzebowanie energetyczne. Niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki po prostu przepadają i nie należy się za nie ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Skierniewice – dlaczego warto?

Wybierając panele fotowoltaiczne Skierniewice, można spodziewać się realnych oszczędności. Choć początkowo musimy liczyć się ze sporym wydatkiem, to jednak szacuje się, że przedsięwzięcie zwraca się po ok. 10 latach. Jeśli przyjmiemy, że dobrej jakości panele PV działają wydajnie przez 30 lat, czeka nas ponad 20 lat oszczędności na rachunkach za prąd. Tutaj też warto mieć na uwadze tendencję wzrostową cen energii – wysokie rachunki najpewniej nie spadną w kolejnych latach, lecz będą nieustannie rosły.

Dlaczego jeszcze fotowoltaika Skierniewice to dobre rozwiązanie? Pamiętaj, że nie wymaga ona później uwagi ani dodatkowych nakładów finansowych. Raz stworzona przez specjalistów będzie dostarczać korzyści latami. Sprzęt działa samoczynnie przez wiele lat, a producenci paneli słonecznych dają na swoje produkty wieloletnią gwarancję. Ewentualne usterki czy spadki wydajności mogą być naprawiane na podstawie reklamacji, a po stronie właściciela spoczywa jedynie obowiązek zlecania regularnych prac konserwacyjnych czy przeglądów instalacji elektrycznej raz na 5 lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Skierniewicach

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Skierniewicach jest wydatkiem, ale nie należy zapominać o tym, że tego typu przedsięwzięcia są wspierane finansowo przez państwo oraz Unię Europejską. Inwestorzy mogą skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach, zielonych kredytów czy dogodnych leasingów dla firm. Co więcej, jest też możliwość skorzystania z bezzwrotnych dotacji.

Dofinansowanie fotowoltaiki Skierniewice jest możliwe m.in. w ramach realizowanych co roku programów, takich jak: “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agroenergia” (dla rolników). Oprócz tego często udostępniane są dodatkowe środki na fotowoltaikę w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych dla województwa łódzkiego, a klienci mogą skorzystać z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników). Nie wiesz, jak się zabrać za wszelkie formalności? Nasi doradcy we wszystkim Ci pomogą!

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Skierniewicach – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która działa w branży fotowoltaicznej od lat. Mamy na swoim koncie wiele udanych realizacji – od mikroinstalacji dla domów jednorodzinnych, po rozbudowane elektrownie słoneczne dla firm i rolników. Posiadamy doświadczenie i wykorzystujemy do pracy panele słoneczne od renomowanych producentów. Kładziemy nacisk na jakość, bezpieczeństwo i terminowość. Chcemy, byś na każdym etapie współpracy był zadowolony, a także, by instalacja fotowoltaiczna w pełni zaspokajała Twoje potrzeby na energię elektryczną.

Nasz zespół składa się z fachowców różnych dziedzin – doradców, projektantów, kosztorysantów, elektryków, instalatorów i serwisantów. Chcemy, aby cały proces współpracy z nami był przyjemny, łatwy i zadowalający. Doradzamy, przeprowadzamy audyt, tworzymy projekt i przedstawiamy wycenę, a po akceptacji każdego z tych kroków, realizujemy montaż fotowoltaiki w Skierniewicach lub okolicy, dokonujemy przyłączeń i kontrolujemy jakość pracy sprzętu. Stawiamy na kompleksowe działania, dlatego jeśli masz pytania lub chcesz porozmawiać o planowanej inwestycji – daj nam znać!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!