Fotowoltaika Namysłów

Rosnące ceny energii elektrycznej skutecznie zachęcają do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. W ostatnich latach na popularności zyskały panele fotowoltaiczne. Jakie niosą korzyści dla inwestora? Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Namysłów to dowiedz się więcej na temat działania, zalet czy dofinansowania. Zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznania naszej oferty!

fotowoltaika namysłów

Fotowoltaika Namysłów – jak działa?

Jeśli podejmujesz decyzję o inwestycji we własną elektrownię słoneczną, koniecznie dowiedz się, jak dochodzi do produkcji prądu. Otóż odpowiada za to odpowiednio opracowany i należycie zamontowany system fotowoltaiczny. W jego skład wchodzą panele słoneczne, inwerter lub falownik, zabezpieczenia, przewody elektryczne i liczne akcesoria montażowe. Kiedy do paneli PV docierają wiązki światła, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne, czyli reakcja zachodząca w półprzewodniku na skutek działania promieni słonecznych. Jej konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie trafia do inwertera lub falownika i jest konwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami siedzi.

Fotowoltaika Namysłów produkuje energię przez cały rok, choć oczywiście w sezonie wiosenno-letnim dzieje się to najintensywniej. Kiedy dojdzie do produkcji nadwyżek energii, możliwe jest ich magazynowanie. Następuje to na jeden z dwóch sposobów, zależnie od typu instalacji. Jeśli jest ona połączona z siecią (on-grid), wówczas nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego i są magazynowane przez 12 miesięcy. Właściciel może je odbierać na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). W przypadku instalacji off-grid, właściciel nadwyżki przechowuje we własnych magazynach energii (akumulatorach).

Panele fotowoltaiczne Namysłów – czy warto?

Montaż paneli fotowoltaicznych w miejscowości Namysłów, jak i okolicy, cieszy się sporą popularnością. Na taki krok decydują się właściciele domów, ale też rolnicy i przedsiębiorcy. Powodów nie trzeba szukać daleko – to przede wszystkim kwestia generowania oszczędności na rachunkach za prąd, ale też ukłon w stronę środowiska naturalnego czy uniezależnienie się od dostawców energii elektrycznej.

Fotowoltaika Namysłów wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, jednak z czasem przedsięwzięcie się zwraca. Ile kosztuje kompletny system? Za każdy 1kW musimy liczyć się z wydatkiem od około 4 do 6 tysięcy złotych – zależnie od producenta, typu paneli, jakości innych komponentów. Przeciętnie za instalację o 5kW (optymalną dla czteroosobowego gospodarstwa domowego), zapłacimy około 25 tysięcy złotych. Przez około 10-12 lat system będzie się “spłacał”, ale później możemy spodziewać się realnych zysków w postaci braku wydatków na rachunki za energię elektryczną. Mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, to czeka nas sporo lat generowania oszczędności.

Poza tym warto wspomnieć, że panele fotowoltaiczne Namysłów nie wymagają doinwestowywania w trakcie eksploatacji, działają samoczynnie latami, a przy tym są sposobem na ograniczenie emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Jest to zatem przedsięwzięcie proekologiczne, które niesie wiele korzyści dla właściciela, ale też dla środowiska naturalnego.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Namysłowie

Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, montaż fotowoltaiki to inwestycja proekologiczna. Na tego typu działania, jak również na systemy solarne, prace termomodernizacyjne czy pompy ciepła, można uzyskać dotację. Dofinansowanie fotowoltaiki w Namysłowie jest możliwe w ramach programów “Mój prąd” i “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Niezbędne jest jednak spełnienie wymogów, jakie obowiązują w danej edycji naboru wniosków. Co istotne, zasady zmieniają się, a środki są ograniczone, dlatego warto być na bieżąco. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w pozyskaniu środków na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej w Namysłowie.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Namysłów – dlaczego my?

W obliczu podwyżek cen prądu podjąłeś decyzję o stworzeniu swojej przydomowej elektrowni słonecznej albo instalacji na potrzeby firmy czy gospodarstwa rolnego? W takim razie czas wybrać firmę, która stworzy dla Ciebie projekt, przedstawi wycenę i zaoferuje profesjonalny montaż. Z naszej strony możemy zapewnić o bogatym doświadczeniu, współpracy z najlepszymi producentami sprzętu oraz najwyższej jakości usług. W naszych szeregach pracują kosztorysanci, projektanci, doradcy, elektrycy, instalatorzy i inni fachowcy, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces tworzenia systemu PV.

Na początku wsłuchamy się w Twoje potrzeby i wykonamy bezpłatny audyt. Następnie obliczymy zapotrzebowanie na energię elektryczną w skali roku i przedstawimy wycenę. Po akceptacji umówimy dogodny termin montażu. Bez względu na to, czy ma to być fotowoltaika dla domu czy też dla firm i gospodarstw rolnych, zapewnimy kompleksową obsługę i pomoc na każdym etapie współpracy. Zainteresowały Cię panele fotowoltaiczne w gminie Namysłów? Zapraszamy do kontaktu! Doradzimy, odpowiemy na wszelkie pytania i ewentualnie ustalimy dogodny termin spotkania!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!