Fotowoltaika Legnica

W województwie dolnośląskim, jak i właściwie w całej Polsce, powstaje coraz więcej elektrowni słonecznych. Na inwestycję decydują się zarówno właściciele domów, jak i przedsiębiorcy czy rolnicy. Korzyści jest sporo – od kwestii ekologicznych, po oszczędności na rachunkach za prąd. Sprawdź, jak działa fotowoltaika Legnica, poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na naszą ofertę!

fotowoltaika legnica

Fotowoltaika Legnica - jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się uznaniem inwestorów na całym świecie, ponieważ umożliwiają pozyskiwanie prądu bezpłatnie i z odnawialnych źródeł energii. Dzieje się to za sprawą zamontowanych w odpowiedni sposób paneli fotowoltaicznych, które z kolei zbudowane są ogniw fotowoltaicznych. Te, dzięki ulokowanym w środku półprzewodnikom (zwykle to krzem lub płytki krzemowe), mają zdolność do powstawania zjawiska fotowoltaicznego. W konsekwencji następuje produkcja prądu stałego, który za sprawą falownika (inwertera) jest konwertowany w prąd przemienny.

Dobrze zoptymalizowana instalacja PV pozwala na produkowanie takich ilości energii, jakie będą w ciągu roku odpowiednie dla gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy. Choć latem panele są w stanie wyprodukować znacznie więcej energii aniżeli zimą, to nie trzeba obawiać się utraty nadwyżek.

Za sprawą instalacji typu on-grid, nadmiar energii może być magazynowany przez zakład energetyczny. Następnie przez okres 12 miesięcy od produkcji można te nadwyżki odbierać od zakładu energetycznego – nie jest to jednak w pełni bezpłatna usługa, gdyż zakład zachowuje 20 lub 30% (zależnie od mocy instalacji) jako zapłatę za magazynowanie. Niemniej fotowoltaika Legnica to sposób na optymalną produkcję prądu z odnawialnego źrodła, który przyniesie wiele korzyści, o czym więcej informacji znajdziesz poniżej.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Legnicy – czy warto?

Panele fotowoltaiczne Legnica to gorący temat. Na ich montaż decydują się osoby, które pragną ograniczyć horrendalne rachunki za energię elektryczną do absolutnego minimum. Nieustanne wzrosty cen prądu i brak prognoz, by miało się to zmienić, są determinantem do podjęcia decyzji o instalacji. Własna elektrownia słoneczna daje niezależność od zakładu energetycznego i realne oszczędności. Choć oczywiście spory jest wydatek początkowy, to jednak z czasem inwestycja zwraca się i zaczyna zarabiać.

Kolejnym atutem przemawiającym na korzyść fotowoltaiki jest ochrona środowiska. Stanowi ona sposób pozyskiwania prądu z odnawialnego, niewyczerpywalnego źródła. Produkcja prądu nie wpływa negatywnie na ekosystem, a do atmosfery nie trafiają gazy cieplarniane. Ponadto dobrej jakości panele słoneczne mogą pracować wydajnie nawet przez ponad 30 lat, nie wymagając dodatkowych nakładów finansowych ani dużej uwagi. Wystarczy regularna konserwacja, a ewentualne usterki sprzętu zwykle są objęte gwarancją producenta, choć zdarzają się stosunkowo rzadko.

Dotacje na fotowoltaikę Legnica

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Legnicy, ale nie wiesz, jak sfinansować przedsięwzięcie? Otóż istnieje wiele możliwości, jak np. “zielone kredyty”, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach, gdzie oprocentowanie, jak i prowizja, są niskie lub znikome. Ile może kosztować inwestycja? Wiele zależy od wielkości i mocy instalacji PV, ale także rodzaju sprzętu. Szacuje się, że za fotowoltaikę o mocy 5kW, z wykorzystaniem dobrej jakości paneli słonecznych, zapłacimy ok. 25 000 złotych. Im lepsze komponenty wykorzystamy i większą moc będzie miała instalacja PV, tym cena końcowa będzie wyższa.

Inwestor jednak nie musi pokrywać całego kosztu z własnej kieszeni. Istnieje możliwość wzięcia dotacji na fotowoltaikę w Legnicy. W różnych okresach prowadzone są nabory wniosków w ramach programów dofinansowań, m.in. „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Energia Plus” (dla firm) czy „Agroenergia” (dla rolników). Ponadto oferowane są też inne formy wsparcia finansowego osób inwestujących w OZE czy prace termomodernizacyjne – np. z Regionalnych Programów Operacyjnych czy w postaci ulg podatkowych.

Panele fotowoltaiczne Legnica – dlaczego my?

Działamy w branży fotowoltaicznej od lat. Oferujemy Klientom kompleksowe rozwiązania. Świadczymy usługi doradcze w zakresie wyboru metod finansowania i pozyskiwania dotacji. Przeprowadzamy bezpłatny audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i tworzymy projekt instalacji PV, uwzględniając indywidualne potrzeby inwestora. Pracujemy z wykorzystaniem najlepszej jakości paneli od renomowanych producentów, a także stosujemy najwyższej jakości standardy bezpieczeństwa. Fotowoltaika Legnica ma bowiem nie tylko działać wydajnie latami, ale też być bezpieczna. Oprócz tego oferujemy Klientom prace serwisowe i konserwacyjne. Sprawdź naszą ofertę, a jeśli masz pytania – daj nam znać! Panele fotowoltaiczne Legnica to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!