Fotowoltaika Brodnica

Popularność instalacji fotowoltaicznych wzrasta. Coraz więcej osób podejmuje decyzję o czerpaniu energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, a przedsięwzięcia okazują się korzystne dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców czy rolników. Jak działa fotowoltaika Brodnica? Jakie niesie korzyści i czy można dostać dotację na instalację? Sprawdź odpowiedzi na te pytania i poznaj ofertę naszej firmy!

Fotowoltaika Brodnica

Fotowoltaika Brodnica – jak działa?

Jeśli rozważasz stworzenie własnej mikroinstalacji lub elektrowni słonecznej na potrzeby gospodarstwa domowego, firmy lub gospodarstwa rolnego, powinieneś dowiedzieć się, jak właściwie działa fotowoltaika Brodnica. Otóż jest to system złożony z wielu elementów – paneli fotowoltaicznych, inwertera (falownika), zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i licznych części dodatkowych. Wszystkie łączą się w jedną całość, która jest w stanie produkować energię elektryczną.

Jak dochodzi do pozyskiwania prądu? Odpowiadają za to panele słoneczne, które zbudowane są z połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych. Te po odebraniu wiązek światła (promieni słonecznych), są w stanie inicjować zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie musi zostać przystosowany do parametrów sieci, za co odpowiada inwerter (falownik), który zmienia go w prąd przemienny. Dzieje się to w czasie rzeczywistym, dzięki czemu niemal natychmiast można korzystać z wyprodukowanych pokładów energii.

Co w sytuacji, gdy fotowoltaika Brodnica produkuje więcej prądu niż jest się w stanie na bieżąco wykorzystać? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym. Właściciel może je odebrać w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80% – zależnie od mocy instalacji). Ma to zastosowanie w Polsce – gdzie w sezonie letnim powstaje znacznie więcej energii niż w sezonie zimowym, więc można te dodatkowe pokłady energii z powodzeniem wykorzystywać w okresie obniżonej produkcji prądu.

Panele fotowoltaiczne Brodnica – czy warto?

Zainteresowanie fotowoltaiką jest ogromne, ale czy faktycznie warto się na nią zdecydować? Jakie są zalety przedsięwzięcia i co z opłacalnością? Przede wszystkim zacznijmy od kwestii finansowych. Choć inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, której finalna cena uzależniona jest od takich czynników, jak rodzaj paneli, moc instalacji, typ inwertera czy miejsce montażu instalacji, to szacuje się, że za każdy 1kW mocy instalacji zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio za fotowoltaikę w Brodnicy dla czteroosobowej rodziny przyjdzie nam zapłacić ok. 25 tysięcy złotych, a czas zwrotu wyniesie ok. 10-12 lat. Mając jednak na uwadze fakt, że średnio producenci paneli słonecznych szacują ich żywotność na 30 lat, możemy spodziewać się kilkunastoletnich oszczędności na rachunkach za prąd. Dodatkowym atutem jest to, że instalacja PV nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji.

Na korzyść inwestycji w panele fotowoltaiczne Brodnica przemawiają też inne kwestie. Własna elektrownia słoneczna pozwala bowiem na uniezależnienie się od zakładu energetycznego – nie trzeba obawiać się ani wzrostu cen energii, ani przerw w dostawach prądu. Kolejnym atutem jest korzystny wpływ na środowisko naturalne. Fotowoltaika pozwala na czerpanie energii ze słońca, będącego źródłem energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i zielonej. Pozwala ona na znaczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. W przypadku sprzętu nie trzeba też obawiać się skomplikowanej obsługi – instalacja PV działa samoczynnie i nie wymaga naszej uwagi. Konieczne jest jedynie zlecanie prac konserwacyjnych zgodnie z zaleceniami producenta oraz raz na około 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Brodnicy

Instalacje fotowoltaiczne są sposobem na pozyskiwanie energii odnawialnej. Tego typu działania wspierane są w ramach różnych programów, które pozwalają na obniżenie kosztów inwestycji. Możliwe jest skorzystanie z dotacji na fotowoltaikę w Brodnicy m.in. z programów “Mój prąd” i “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, jak i “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla przedsiębiorców. Tutaj jednak należy mieć na uwadze to, że dotacje udzielane są w różnych okresach, a do tego konieczne spełnienie jest licznych wymogów. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu formularzy, możesz liczyć na naszych ekspertów. Innymi opcjami na ograniczenie wydatków na fotowoltaikę jest skorzystanie ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjncyh czy ulg podatkowych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Brodnica – dlaczego my?

Szukasz firmy, która kompleksowo zajmie się inwestycją w panele fotowoltaiczne w Brodnicy? W takim razie świetnie trafiłeś. W naszym zespole pracują eksperci różnych dziedzin, którzy zaoferują doradztwo i wykonanie projektu instalacji zgodnie z Twoimi potrzebami. Zanim przystąpimy do działania, dokonujemy audytu i wyliczamy zapotrzebowanie na energię. Następnie nasi fachowcy tworzą projekt instalacji fotowoltaicznej oraz przedstawiają wycenę, która wpisze się w Twój budżet. Po ich akceptacji ustalimy dogodny termin montażu fotowoltiaki. Fachowcy zawsze realizują zlecenia terminowo i dokładają wszelkich starań, aby te były przeprowadzone rzetelnie. Naszym celem jest, aby Twoja mikroinstalacja pozwalają na czerpanie energii słonecznej w sposób bezpieczny i wydajny. Zaufaj nam i powierz montaż paneli fotowoltaicznych ekspertom! Jesteśmy do Twoich usług! A jeśli masz pytania, interesują Cię nie tylko panele słoneczne, ale też pompy ciepła czy systemy solarne – zapraszamy do kontaktu! Służymy zawsze naszą wiedzą i doświadczeniem!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!