Fotowoltaika Ruda Śląska

Rozważasz inwestycję w mikroinstalację fotowoltaiczna dla domu? Chcesz ograniczyć wydatki na energię elektryczną w swojej firmie i pragniesz uniezależnić się od zakładu energetycznego? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź, jak działa fotowoltaika Ruda Śląska! Prezentujemy też zalety i opłacalność systemu i podpowiadamy, dlaczego warto nam zaufać.

fotowoltaika ruda śląska

Fotowoltaika Ruda Śląska – jak działa?

Fotowoltaika to proces, w którym dochodzi do przetwarzania światła słonecznego w energię elektryczną. Dzieje się to za sprawą paneli słonecznych, zbudowanych z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy do ogniw docierają promienie słoneczne, zostają przez nie pochłonięte i wybijają elektrony z ich miejsc. Kiedy zaistnieje różnica potencjałów, wytworzy się napięcie elektryczne, a zatem powstanie prąd stały. Ten nie jest jednak zgodny z parametrami sieci, dlatego niezbędna jest konwersja w prąd przemienny. Za to zadanie odpowiadają inwerter lub falownik, które dodatkowo kontrolują pracę całego systemu.

Projekt instalacji PV powinien być zoptymalizowany pod względem mocy, co oznacza, że ma odpowiadać na zapotrzebowanie na energię elektryczną podmiotu. Pozwoli to obniżyć wydatki na rachunki za prąd do minimum, a instalacja nie będzie produkowała nadmiernych nadwyżek, które generowałyby straty. Tu jednak warto mieć na uwadze, że dzięki instalacji on-grid, można magazynować niewykorzystane pokłady energii w zakładzie energetycznym. Właściciel ma 12 miesięcy na ich odbiór na zasadzie opustu – wówczas zakład pobiera od 20 lub 30% wyprodukowanej energii, co stanowi opłatę za magazynowanie.

Czy warto zainstalować panele fotowoltaiczne w Rudzie Śląskiej?

Jeśli masz dość stale rosnących cen prądu, a przy tym cenisz sobie nowoczesne, proekologiczne rozwiązania – fotowoltaika w Rudzie Śląskiej będzie świetnym wyborem. Poniesiony wydatek na instalację PV z czasem się zwraca, co może trwać od kilku, do kilkunastu lat. To, jak długo będzie to w rzeczywistości, zależy od wielu czynników – przede wszystkim ceny paneli fotowoltaicznych i innych elementów systemu, mocy instalacji, zużycia energii czy warunków atmosferycznych. Producenci szacują żywotność paneli słonecznych na około 30 lat, co oznacza, że można spodziewać się kilkunastu lat oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Zastanawiasz się, ile kosztują panele fotowoltaiczne Ruda Śląska? Ceny różnią się w zależności od rodzaju paneli, ich budowy, wydajności, dlatego przyjmuje się, że za każdy 1kW mocy paneli zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych.

Rozważając opłacalność, nie można przejść obojętnie obok kwestii nasłonecznienia. Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, które pozwala na optymalne wykorzystanie potencjały paneli słonecznych. Poza tym na uwagę zasługuje też brak negatywnego wpływu na środowisko. Energia słoneczna jest odnawialna, niewyczerpywalna i czysta – w trakcie jej pozyskiwania nie są emitowane gazy cieplarniane. Każda kolejna instalacja fotowoltaiczna w Rudzie Śląskiej przyczynia się do ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza!

Dofinansowanie fotowoltaiki w Rudzie Śląskiej

Systemy fotowoltaiczne to rozwiązanie proekologiczne, które jest dotowane w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Dodatkowo pojawia się też możliwość skorzystania ze środków udostępnianych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy ulg podatkowych (ulga termomodernizacyjna, ulga na fotowoltaikę dla rolników). Chcąc uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Rudzie Śląskiej należy pamiętać o tym, że nabory wniosków realizowane są okresowo, zasady udzielania dotacji różnią się, podobnie jak kwoty. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie i chcesz ubiegać się o dotację, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy sprawdzą wszelkie kwestie formalne, jakie należy spełnić, by otrzymać wsparcie finansowe na montaż fotowoltaiki. Pomagamy również w uzyskiwaniu korzystnego finansowania – np. “zielonych kredytów”, leasingów dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Rudzie Śląskiej – dlaczego my?

Nasza firma działa w branży fotowoltaicznej od lat. Oferujemy profesjonalny montaż instalacji, ale zanim do niego dojdzie, trzeba odpowiednio przygotować wszelkie inne kwestie. Rozpoczynamy więc od przeprowadzenia audytu w miejscu instalacji, wsłuchujemy się w potrzeby Klientów i wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną podmiotu w skali roku. Na tej podstawie nasi specjaliści przygotowują indywidualny projekt i przedstawiają go wraz z wyceną. Gdy zaistnieje taka potrzeba, wprowadzamy zmiany do projektu. Następnie umawiamy dogodny termin montażu paneli fotowoltaicznych w Rudzie Śląskiej. Realizujemy zlecenia dla domów jednorodzinnych i domków letniskowych, ale też firm czy gospodarstw rolnych. Wykonujemy mikroinstalacje i tworzymy farmy fotowoltaiczne w województwie śląskim. Zawsze kładziemy nacisk na terminowość, profesjonalizm i jakość. Zależy nam na Twojej satysfakcji. Masz pytania? Szukasz kompleksowych usług w zakresie fotowoltaiki? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!