Fotowoltaika Chrzanów

Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie są coraz popularniejsze. Montują je właściciele domów, gospodarstw rolnych, firm. Powód? Przede wszystkim kwestia oszczędności na rachunkach za prąd, ale też poszukiwanie alternatywnych metod pozyskiwania energii elektrycznej i uniezależnienie się od dostawców. Rozważasz inwestycję w fotowoltaikę w województwie małopolskim? Poznaj najważniejsze informacje na temat przedsięwzięcia i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika chrzanów

Fotowoltaika Chrzanów – jak działa?

Montaż instalacji fotowoltaicznej umożliwia pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca, będącego odnawialnym źródłem energii. Jest to więc inwestycja proekologiczna, wpływająca korzystnie na środowisko naturalne. Fotowoltaika Chrzanów zbudowana jest z wielu komponentów, a podstawowe zadanie spoczywa na panelach słonecznych. Gdy do ogniw docierają promienie słońca, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest powstawanie ładunku elektrycznego w postaci prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika, gdzie jest konwertowany w prąd przemienny. W tej postaci trafia on do gniazdek i może zasilać urządzenia elektryczne.

Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie działają w czasie rzeczywistym, więc z energii można korzystać na bieżąco. Oczywiście wiosną i latem, gdy dni są dłuższe i bardziej słoneczne, energii powstaje więcej niż jesienią i zimą. Nie oznacza to jednak, że instalacja PV nie pracuje czy też nie można wtedy korzystać z własnych pokładów energii. Inwestor na etapie budowy systemu musi wybrać, czy decyduje się na instalację off-grid, w której energia jest magazynowana w akumulatorach właściciela czy też na instalację on-grid, w której prąd trafia do zakładu energetycznego i może być odbierany od dostawcy na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji). Tutaj warto pamiętać, że fotowoltaika Chrzanów musi być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – celem jest, by zaspokajała zapotrzebowanie energetyczne podmiotu w skali roku.

Panele fotowoltaiczne Chrzanów – czy warto?

Instalacje fotowoltaiczne mają wiele atutów, które dostrzegają inwestorzy indywidualni, jak i biznesowi. Nadrzędnym atutem są kwestie finansowe. Choć początkowo należy liczyć się ze sporym wydatkiem, to jednak z czasem fotowoltaika zwraca się i przynosi sporo oszczędności. Tym bardziej, że obecnie prognozy wzrostu cen energii jasno wskazują na to, że na przestrzeni lat rachunki za prąd będą jeszcze wyższe.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne Chrzanów? Nie da się tutaj podać jednej ceny, bowiem panele różnią się marką, mocą, budową. Przykładowo, cena paneli monokrystalicznych jest wyższa niż paneli polikrystalicznych (oferują jednak lepsze parametry, wyższą sprawność). Chcąc oszacować, ile będzie kosztować przedsięwzięcie, można przyjąć, że każdy 1 kW mocy kosztuje od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio zatem za instalację o mocy 5 kW zapłacisz około 25 tysięcy złotych. Kiedy zwróci się wydatek i zacznie przynosić zysk? Wpływ na to ma wiele czynników, jednak eksperci szacują, że nastąpi to po około 10-12 latach.

Fotowoltaika w Chrzanowie poza tym nie wymaga doinwestowywania w trakcie eksploatacji, a ewentualne usterki najczęściej są objęte wieloletnią gwarancją producentów. Co więcej sprzęt działa bezobsługowo – jeśli właściciel chce np. sprawdzić, ile energii produkują panele słoneczne, może to uczynić poprzez dedykowaną aplikację. Bezsprzecznym atutem paneli słonecznych jest też oczywiście ekologia – w trakcie produkcji, jak i używania energii elektrycznej ze słońca, ograniczona jest emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Chrzanowie

Na instalacje fotowoltaiczne, ale też systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne, można otrzymać bezzwrotne dotacje. Jeśli chodzi o montaż fotowoltaiki, to warto sprawdzić programy “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla gospodarstw rolnych), “Energia Plus” (dla firm). Co jednak ważne, nabory wniosków są realizowane okresowo, a zasady udzielania wsparcia finansowego zmieniają się, zależnie od edycji. Warto więc upewnić się, jakie są wymagania oraz na jaką sumę dofinansowania fotowoltaiki w Chrzanowie możesz liczyć. Jeśli potrzebujesz pomocy w dopełnianiu formalności, możesz liczyć na naszych doradców.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Chrzanów – dlaczego my?

Panele fotowoltaiczne w gminie Chrzanów to rozwiązanie dla właścicieli domów, firm czy gospodarstw rolnych. Nasza firma posiada doświadczenie w zakresie projektowania i tworzenia mikroinstalacji, instalacji o różnej mocy, ale i farm fotowoltaicznych. Prowadzimy inwestorów przez cały proces od A do Z, zapewniając przy tym pomoc na każdym etapie współpracy. Na początku obliczamy zapotrzebowanie na energię i przeprowadzamy audyt, a następnie tworzymy indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji, zamawiamy panele słoneczne oraz inne komponenty od producentów, zapewniając przy tym atrakcyjne ceny. Umawiamy też dogodny termin montażu. Zawsze działamy wedle procedur, dbając o każdy detal. Naszym priorytetem jest, by stworzona instalacja PV była bezpieczna i wydajna, co przełoży się na uniezależnienie się od zmieniających się cen prądu w kolejnych latach. Chcesz wiedzieć więcej o produkcji energii ze słońca? Masz pytania o fotowoltaikę w Chrzanowie? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!