Fotowoltaika Zakopane

Fotowoltaika w Zakopanem? Doskonały pomysł. Szczególnie teraz, gdy ceny energii elektrycznej szybują ku górze. Jeśli rozważasz stworzenie instalacji PV dla domu, firmy albo gospodarstwa rolnego – poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania! Podpowiadamy, jak działa fotowoltaika Zakopane, jakie niesie korzyści i jak uzyskać na nią dofinansowanie.

fotowoltaika zakopane

Fotowoltaika Zakopane – jak działa?

Aby możliwe było pozyskiwanie energii ze słońca, konieczne jest stworzenie systemu fotowoltaicznego. Zbudowany jest on z wielu elementów, w których każdy odgrywa bardzo ważne zadanie. Do produkcji prądu dochodzi w panelach fotowoltaicznych, a dokładniej mówiąc – w ogniwach. Gdy docierają do nich promienie słońca, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera, w którym jest zmieniany w prąd przemienny. Fotowoltaika Zakopane najwydajniej działa w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni są długie i słoneczne, ale warto wiedzieć, że jeśli panele będą odśnieżone, a słonko będzie świecić jesienią i zimą, to wówczas można spodziewać się także produkcji energii.

Nadwyżki energii mogą być magazynowane. W instalacjach off-grid dzieje się to w bankach energii, czyli w akumulatorach, które stanowią część instalacji PV. W instalacjach on-grid, znacznie bardziej popularnych, prąd trafia do sieci energetycznej, z której może być odbierany na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Na wykorzystanie nadwyżek właściciel ma 12 miesięcy, dlatego tak ważne jest, by panele fotowoltaiczne Zakopane były zoptymalizowane pod kątem mocy – wówczas rachunki za prąd będą znikome, a przy tym pokłady wyprodukowanej energii nie zmarnują się, jeśli w ciągu roku ich nie wykorzystamy.

Panele fotowoltaiczne Zakopane – czy warto?

Jeśli rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w Zakopanem, to koniecznie poznaj atuty, jakie niesie za sobą taka inwestycja. Otóż panele fotowoltaiczne to jeden z najlepszych sposobów na uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Własny system pozwala na produkcję energii elektrycznej ze słońca i wykorzystywanie jej wedle zapotrzebowania. Poza tym taka energia jest odnawialna, niewyczerpywalna i czysta, co w praktyce oznacza, że jest przyjazna środowisku naturalnego, ponieważ jej produkcja i eksploatacja nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska czy emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne Zakopane? Nie ma tutaj jednej odpowiedzi – instalacje różnią się pod względem wielkości i mocy, a poszczególne komponenty np. marką czy typem. Przyjmuje się jednak, że za każdy 1kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych, a zwrot nastąpi w ciągu 10-12 lat (jeśli dojdzie do podwyżek cen prądu, to jeszcze szybciej). Warto mieć na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, więc zwiastuje to wieloletnie oszczędności na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Zakopanem

Inwestorzy mogą liczyć na wsparcie finansowe w ramach różnych dotacji. Od kilku lat realizowane są programy, które pomagają w sfinansowaniu przedsięwzięcia. Wśród najpopularniejszych możemy wskazać “Mój prąd” lub “Czyste powietrze” dla osób prywatnych, ale też “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla przedsiębiorców. Programy te realizowane są okresowo – zmieniają się zasady udzielania środków, jak i wymogi, jakie trzeba spełnić, by otrzymać środki. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – skontaktuj się z naszymi doradcami.

Dofinansowanie fotowoltaiki Zakopane to nie wszystko. Możemy również wesprzeć Cię w pozyskiwaniu korzystnego finansowania przedsięwzięcia. Instytucje finansowe oferują m.in. zielone kredyty, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach, które ułatwiają zainteresowanym zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Zakopane – dlaczego my?

Szukasz firmy, która działa w województwie małopolskim i w kompleksowy sposób stworzy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną dla domu, firmy czy gospodarstwa domowego? Doskonale trafiłeś! Jesteśmy ekspertami w branży z bogatym doświadczeniem. Projektujemy i montujemy mikroinstalacje, instalacje o różnej mocy, a nawet farmy fotowoltaiczne. Zawsze rozpoczynamy współpracę od poznania potrzeb inwestora, a następnie przeprowadzamy audyt oraz obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na tej podstawie nasi specjaliści tworzą indywidualny projekt instalacji i przedstawiają go wraz z wyceną.

Gdy klient zdecyduje się na realizację, zamawiamy wszystkie komponenty wprost od producenta, dzięki czemu oferujemy atrakcyjną cenę. Działamy terminowo i skrupulatnie. Gwarantujemy profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w Zakopanem – nasi fachowcy działają zgodnie ze sztuką, przykładając ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa. Chcemy, by montaż fotowoltaiki zagwarantował wieloletnią, wydajną i bezpieczną pracę systemu. Zawsze też pozostajemy do dyspozycji Klienta – odpowiadamy na wszelkie pytania, doradzamy i świadczymy usługi serwisowe. Masz pytania dotyczące paneli słonecznych, pomp ciepła albo systemów solarnych? A może chcesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!