Fotowoltaika Sokółka

Fotowoltaika pozwala na pozyskiwanie energii ze słońca, co przekłada się na spore oszczędności, ale też na ochronę środowiska naturalnego. Jeśli rozważasz inwestycję dowiedz się, jak działają panele fotowoltaiczne Sokółka, jakie niosą za sobą korzyści, jak uzyskać dotację i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika sokółka

Fotowoltaika Sokółka – jak działa?

Jesteś bliski podjęcia decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej w Sokółce? W takim razie dowiedz się, jak w ogóle działa taki system. Jest on bowiem złożony z wielu elementów – paneli słonecznych, inwertera lub falownika, zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i akcesoriów montażowych. Główne zadanie produkcji energii spoczywa na panelach – gdy do ogniw fotowoltaicznych docierają promienie słoneczne, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne. Wówczas w półprzewodniku zachodzi reakcja, której skutkiem jest powstanie nośników ładunku i tym samym produkcja prądu stałego. Ten następnie musi trafić do inwertera lub falownika, w którym zostanie zmieniony w prąd przemienny, odpowiadający parametrom sieci. Z wyprodukowanej energii można korzystać właściwie natychmiast.

Co jednak, jeśli powstaną nadwyżki? Istnieją dwa rodzaje instalacji – on-grid i off-grid. Pierwsza połączona jest z siecią publiczną i zakładem energetycznym, co oznacza, że nadmiar energii trafia do zakładu i może być z niego odbierany na jasno określonych zasadach. Te obecnie prezentują się następująco: inwestor ma 12 miesięcy, by wykorzystać zgromadzone nadwyżki na zasadzie opustu, czyli w wymiarze 70 lub 80%. Pozostała część to opłata za magazynowanie. Drugi typ instalacji – off-grid, to niezależna fotowoltaika Sokółka, w której nadwyżki inwestor gromadzi na własną rękę. Niezbędne jest zatem doposażenie systemu w banki energii, czyli pojemne i wydajne akumulatory.

Panele fotowoltaiczne Sokółka – czy warto?

Systemy fotowoltaiczne niosą za sobą wiele korzyści. Na pierwszy plan wysuwają się kwestie finansowe – fotowoltaika Sokółka wiąże się wprawdzie ze sporą inwestycją, jednak ta z czasem się zwraca i przynosi realne korzyści. Ile kosztuje instalacja PV? Nie ma tu jednej, dobrej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od wielkości instalacji, potrzebnej mocy, umiejscowienia fotowoltaiki czy rodzaju paneli. Eksperci szacują, że za każdy 1kW mocy wydatek wyniesie od 4 do 6 tysięcy złotych. Zwykle dla czteroosobowego gospodarstwa domowego optymalnym rozwiązaniem jest fotowoltaika o mocy 5kW – średnio więc wydatek na taką instalację wyniesie około 25 tysięcy złotych. Oczywiście firmy czy gospodarstwa rolne mają zwiększone potrzeby, a to przekłada się na wyższą cenę instalacji. Tu jednak można spodziewać się negocjacji cen za poszczególne komponenty systemu.

Kiedy zwrócą się panele fotowoltaiczne Sokółka? Cóż – to kolejne zagadnienie, na które nie udzielimy jednoznacznej odpowiedzi. Wpływ na to ma wiele zmiennych, jak np. koszt instalacji, wydajność pracy, kształtowanie się cen energii elektrycznej na przestrzeni lat czy choćby warunki atmosferyczne. Specjaliści jednak prognozują, że powinno to nastąpić w ciągu 10-12 lat, jeśli okoliczności będą sprzyjające. Mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli PV na nawet 30 lat, inwestorzy mogą spodziewać się wieloletniego generowania oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Sokółce

Fotowoltaika Sokółka to przedsięwzięcie proekologiczne, które wspierane jest w ramach różnych programów dotacyjnych (podobnie jak pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne). Jeśli rozważasz inwestycję, sprawdź informacje na temat programów: “Mój prąd” i “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, a także dedykowane firmom “Energia Plus” lub rolnikom “Agroenergia”. Co jednak istotne, dofinansowanie fotowolatiki w Sokółce nie zawsze jest możliwe – podmioty muszą spełnić szereg wytycznych, jakie są brane pod uwagę przy udzielaniu wsparcia finansowego. Zasady, jak i sumy udzielanych środków zmieniają się, zależnie od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Sokółka – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób stworzy dla Ciebie system fotowoltaicznych w województwie podlaskim? To właśnie my! Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie projektowania i tworzenia mikroinstalacji, instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50kW i farm fotowoltaicznych. Po przeprowadzeniu wywiadu z Klientem, wykonujemy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na tej podstawie nasi specjaliści mogą przygotować indywidualnych projekt elektrowni słonecznej wraz z wyceną – zarówno dla gospodarstwa domowego, rolnego, jak i firmy. Kiedy uzyskamy akceptację, zamówimy wszelkie komponenty systemu i w atrakcyjnych cenach, a następnie umówimy dogodny termin montażu instalacji PV. Oczywiście możemy też pomóc w pozyskaniu finansowania czy dotacji na panele fotowoltaiczne w gminie Sokółka bądź wprowadzić ewentualne zmiany w projekcie. Jesteśmy do Waszych usług na każdym etapie współpracy, a w naszych szeregach pracują wyjątkowi eksperci, którzy służą pomocą i odpowiadają na wszelkie pytania. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!