Fotowoltaika Tychy

Fotowoltaika to branża, która niezwykle dynamicznie się rozwija. Na inwestycje decydują się klienci indywidualni, przedsiębiorcy i rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – rosnące ceny energii elektrycznej. Co warto wiedzieć na temat instalacji PV? Jak działa fotowoltaika Tychy? Czy można dostać na nią dofinansowanie? Sprawdź odpowiedzi na te i inne pytania oraz poznaj ofertę naszej firmy.

fotowoltaika tychy

Fotowoltaika Tychy – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu komponentów, które sprawiają, że dochodzi do produkcji energii elektrycznej ze słońca. Podstawową rolę ogrywają panele fotowoltaiczne, które absorbują promienie słoneczne. Kiedy te docierają do ogniw fotowoltaicznych, zachodzi efekt fotowoltaiczny, czyli zjawisko polegające na generacji nośników ładunku w półprzewodniku pod wpływem działania wiązek światła. Elektrony znajdujące się w krzemie (stanowiącym ważną część paneli), zostają wzbudzone, przez co przechodzą na wyższy poziom energetyczny i zostają wybite. Wówczas dochodzi do powstania różnic potencjałów i wytworzenia elektrycznego prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika, gdzie jest zmieniany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci.

Fotowoltaika Tychy produkuje energię przez cały rok, choć oczywiście w sezonie wiosenno-letnim znacznie intensywniej. Kiedy podmiot nie jest w stanie spożytkować energii na bieżąco, kluczowe jest jej magazynowanie na później. Może to nastąpić we własnych bankach energii (potężnych akumulatorach) lub też w instalacjach on-grid, gdzie energia trafi do zakładu energetycznego i może być z niego odbierana w ciągu roku na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji).

Panele fotowoltaiczne Tychy – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne w Tychach, to powinieneś poznać zalety tego rozwiązania. Otóż sprzęt umożliwia pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca będącego odnawialnym, niewyczerpywalnym źródłem energii. Pozyskiwany prąd jest więc bezpłatny, co przekłada się na ogrom korzyści dla właściciela, głównie finansowych. Niemniej na początku trzeba liczyć się ze sporym kosztem przedsięwzięcia – średnio za każdy 1kW mocy inwestor musi zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. Cena oczywiście zależy od wielu zmiennych – m.in. rodzaju paneli PV, wielkości i umiejscowienia instalacji, marki i cen innych urządzeń w systemie (np. inwertera czy falownika).

Jaki jest czas zwrotu inwestycji? Tutaj również nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wpływ na to ma wiele czynników – m.in. koszt całej instalacji, wydajność działania systemu, ceny energii elektrycznej na przestrzeni kolejnych lat. Można jednak szacować, że już po około 10-12 latach panele fotowoltaiczne Tychy zaczną przynosić realny zysk. Jeśli przyjmiemy, że założenia producentów co do niezawodnej pracy paneli przez 30 lat są realne, to można spodziewać się wieloletnich oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Tychach

Czy wiesz, że na panele fotowoltaiczne, systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne można uzyskać dotację? Realizowane są bowiem różne programy, w ramach których inwestorom udziela się środków finansowych – to m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Tu jednak warto wiedzieć, że poszczególne edycje programów realizowane są okresowo – nabory trwają w określonym czasie, konieczne jest spełnienie wymagań dla danej edycji, a sumy udzielanych środków zmieniają się. Jeśli więc interesuje Cię dofinansowanie fotowoltaiki w Tychach i potrzebujesz pomocy przy dopełnieniu formalności – zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami! Pomożemy także w pozyskaniu korzystnego finansowania (np. zielonego kredytu czy leasingu) oraz skorzystaniu z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Tychy – dlaczego my?

Odnawialne źródła energii to alternatywa dla zakupu energii elektrycznej od dostawców. Wielu inwestorów chce obniżyć rachunki za prąd i poszukuje firmy, która stworzy kompleksową realizację, skrojoną na miarę potrzeb. Panele fotowoltaiczne Tychy to nie tylko zakup dobrej jakości urządzeń, ale przede wszystkim profesjonalny montaż, który umożliwi wydajne i bezpieczne działanie systemu latami. Jesteśmy firmą z doświadczeniem, która oferuje swoje usługi w zakresie mikroinstalacji, instalacji o mocy do 50kW, przydomowych elektrowni słonecznych czy farm fotowoltaicznych.

Współpracę rozpoczynamy od wywiadu, a następnie przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię. Po dokonaniu wszelkich ustaleń nasi eksperci tworzą indywidualny projekt i przedstawiają go wraz z wyceną. Decyzja zapadła? W takim razie czas na profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej w Tychach. Nasi fachowcy dołożą wszelkich starań, by przebiegł on zgodnie ze sztuką – naszym priorytetem jest, by panele fotowoltaiczne działały nie tylko wydajnie, ale i bezpiecznie. Chcesz ustalić szczegóły? Masz pytania na temat instalacji PV? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!