Fotowoltaika Puławy

Zainteresowanie fotowoltaiką jest spore zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców czy rolników. Przyczyną są przede wszystkim rosnące ceny energii elektrycznej, ale też kwestie ekologii czy chęć uniezależnienia się od zakładu energetycznego. Jak działają panele fotowoltaiczne Puławy? Czy można otrzymać dotację na przedsięwzięcie? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika puławy

Fotowoltaika Puławy – jak działa?

System fotowoltaiczny jest skonstruowany z wielu elementów, które wspólnie działając mają za zadanie absorbować energię słoneczną i przekształcać ją w energię elektryczną. Głównym komponentem są panele słoneczne – te zbudowane z wielu połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, inicjują zjawisko fotowoltaiczne, gdy dotrą do nich promienie słoneczne. Wówczas powstaje ładunek elektryczny i wytwarza się prąd stały. Ten nie jest zgodny z parametrami sieci, więc musi trafić do inwertera lub falownika, w których jest przekształcany w prąd przemienny. Taka energia elektryczna dociera do gniazdek i może być wykorzystywana do zasilania urządzeń elektrycznych.

Fotowoltaika Puławy działa wydajnie przez cały rok, choć oczywiście w sezonie wiosenno-letnim poziom nasłonecznienia jest znacznie większy, więc można spodziewać się produkcji większych ilości energii elektrycznej. Gdy dojdzie do nadprodukcji i wytworzonej zostanie więcej energii elektrycznej niż podmiot jest w stanie spożytkować, może być ona magazynowana. W instalacjach off-grid do magazynowania służą specjalne akumulatory, z kolei w instalacjach on-grid, prąd trafia do sieci publicznej i może być odbierany od dostawcy na zasadzie opustu w ciągu 12 miesięcy. W praktyce oznacza to więc, że właściciel ma rok na odzyskanie swojej energii zmagazynowanej, ale w pomniejszonym wymiarze (o 20 lub 30%, zależnie od mocy instalacji PV).

Panele fotowoltaiczne Puławy – czy warto?

Zastanawiasz się nad opłacalnością fotowoltaiki w Polsce? Możesz być spokojny. Położenie geograficzne i ilość dni słonecznych w roku są optymalne, by móc w pełni wykorzystać potencjał paneli. Tym bardziej, że sprzęt może wydajnie działać przez nawet 30 lat, a koszt przedsięwzięcia zwraca się po około 10-12 latach. Dlaczego nie możemy jednoznacznie wskazać kiedy to nastąpi? Ponieważ wpływ na to mają m.in. koszt instalacji, jej wielkość, ceny energii elektrycznej na przestrzeni lat, zmiany w prawie dot. instalacji fotowoltaicznych czy choćby wydajność sprzętu.

Zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztować inwestycja w panele fotowoltaiczne w gminie Puławy? Tutaj wiele zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Należy jednak liczyć, że za każdy 1kW mocy trzeba będzie zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych (zależnie od typu paneli, marki czy cen innych komponentów). Średnio za instalację o mocy 5kW, optymalną dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego, zapłacimy więc około 25 tysięcy złotych. Większe instalacje, np. dla gospodarstw rolnych czy firm, będą analogicznie droższe, jednak można tu liczyć na wynegocjowanie atrakcyjnych stawek.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Puławach

Województwo lubelskie prężnie się rozwija w zakresie odnawialnych źródeł energii. Inwestorzy decydujący się na fotowoltaikę mogą liczyć na obniżenie kosztów przedsięwzięcia poprzez skorzystanie z różnych programów dotacyjnych. Dla klientów indywidualnych dedykowane są m.in. “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, z kolei dla rolników “Agroenergia”, a dla przedsiębiorców “Energia Plus”. Nabory wniosków na dofinansowanie fotowoltaiki w Puławach odbywają się okresowo, a kwoty, jak i zasady ich udzielania, zmieniają się zależnie od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy ekspertów w tym zakresie bądź też chcesz, by nasi specjaliści pomogli Ci w pozyskaniu korzystnego finansowania na przedsięwzięcie – skontaktuj się z nami. W naszym zespole pracują doświadczeni doradcy, którzy wiedzą, w jaki sposób dopełnić wszelkich formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Puławach – dlaczego my?

Montaż paneli fotowoltaicznych to przedsięwzięcie, które umożliwia obniżenie rachunków za prąd w gminie puławy, ale i na terenie całego kraju. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi – wsłuchujemy się w potrzeby inwestora, przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię, by dobrać odpowiednią moc instalacji. Na tej podstawie nasi projektanci tworzą indywidualny, skrojony na miarę projekt we wskazanym przez Klienta budżecie. Po akceptacji projektu i wyceny, zamawiamy komponenty systemu wprost od producentów, dzięki czemu możemy zagwarantować atrakcyjne ceny. W kolejnym etapie umawiamy dogodny termin montażu ogniw fotowoltaicznych. Zawsze działamy terminowo, a naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego przykładamy ogromną wagę do skrupulatnego montażu paneli słonecznych, zgodnie ze sztuką i wytycznymi producentów. Realizujemy zlecenia dla gospodarstw domowych, rolnych i firm. Projektujemy i montujemy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, a także farmy fotowoltaiczne. Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat montażu instalacji fotowoltaicznych w Puławach? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!