Fotowoltaika Kwidzyn

Zainteresowanie fotowoltaiką wciąż rośnie. Właściciele domów, firm i gospodarstw rolnych poszukują sposobu, by zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Inwestycja w odnawialne źródła energii jest nie tylko opłacalna, ale i ekologiczna. Zastanawiasz się nad montażem paneli fotowoltaicznych w Kwidzynie? Sprawdź, jak działają, jakie niosą korzyści i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika kwidzyn

Fotowoltaika Kwidzyn – jak działa?

Montaż instalacji fotowoltaicznej to najlepszy sposób na produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Niezbędny jest tutaj odpowiedni system, który składa się z paneli słonecznych, inwertera (falownika) oraz dodatkowego osprzętu, umożliwiającego trwałe i funkcjonalne wykorzystywanie potencjału instalacji. Mając na uwadze, że położenie geograficzne w Polsce jest optymalne, by w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych, można spodziewać się efektywnego pozyskiwania energii elektrycznej.

Do jej produkcji niezbędne są dobrej jakości panele słoneczne. Te są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. W nich znajdują się półprzewodniki, które po odebraniu promieni świetlnych inicjują zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Niemniej do zasilania sprzętów niezbędny jest przystosowany do sieci prąd przemienny, dlatego tutaj ważne zadanie odgrywa inwerter (lub falownik), który wypełnia to zadanie.

Z pozyskanej energii można korzystać na bieżąco, ale też może być ona magazynowana. Nadwyżki trafiają wówczas do zakładu energetycznego, z którego mogą być odebrane w ciągu 12 miesięcy. Dzieje się to na zasadzie opustu – właściciel może pobrać 70 lub 80% zgromadzonej energii, a pozostała część przechodzi na poczet zakładu jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Kwidzyn – czy warto?

Panele fotowoltaiczne Kwidzyn to gorący temat ostatnich lat. Coraz więcej klientów indywidualnych, ale też przedsiębiorców czy rolników decyduje się na ich wykorzystanie. Nadrzędnym powodem jest chęć ograniczenia horrendalnych rachunków za energię elektryczną. W ostatnich latach odnotowuje się wyraźne wzrosty cen prądu i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić. Własna mikroinstalacja czy elektrownia słoneczna daje szansę na uniezależnienie się od zakładu energetycznego, a co za tym idzie – podwyżek cen energii.

Ile kosztuje fotowoltaika Kwidzyn? Tu wiele zależy od tego, jakie komponenty zostaną wykorzystane do jej budowy i jaką będzie miała moc. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Choć oczywiście musimy ponieść wydatek początkowy na instalację PV, to jednak z czasem dojdzie do zwrotu inwestycji, a ta będzie na siebie zarabiać. Jeśli fotowoltaika będzie dobrze zoptymalizowana i należycie zamontowana, to można spodziewać się znikomych opłat za energię, a to oznacza wieloletnie oszczędności. Szczególnie, że producenci szacują żywotność paneli słonecznych na około 30 lat, a czas zwrotu inwestycji wynosi około 10-12 lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Kwidzynie

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Kwidzynie, ale nie chcesz pozbawiać się swoich oszczędności lub nie dysponujesz pełnym kapitałem? Możesz skorzystać z dogodnych metod finansowania, jakie są oferowane na odnawialne źródła energii – wśród nich m.in. “zielone kredyty”, pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych) czy leasingi dla firm na fotowoltaikę. To ponadto nie wszystkie możliwości. Dzięki specjalnym programom można również skorzystać z bezzwrotnych dotacji na tego typu przedsięwzięcia. Dla klientów indywidualnych dostępne są “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, dla firm “Energia Plus”, a dla rolników “Agroenergia”. Co jednak istotne, nabory wniosków odbywają się cyklicznie, a zasady są zmienne – zarówno, jeśli chodzi o wymogi, jak i kwoty udzielanych środków. Warto być na bieżąco w tej kwestii lub też skorzystać z pomocy naszych doradców, którzy z przyjemnością pomogą Ci w pozyskaniu środków.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Kwidzyn – dlaczego my?

W pomorskim działa wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i montażu paneli fotowoltaicznych w Kwidzynie, ale i innych miastach czy wsiach. Dlaczego to nam warto powierzyć to zadanie? Przede wszystkim z tego względu, że jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, w której pracują eksperci tej dziedziny. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie – przeprowadzamy bezpłatny audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię, wsłuchujemy się w potrzeby Klientów. Na tej podstawie nasi specjaliści wykonują projekt instalacji PV i przedstawiają go wraz z wyceną. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych, dzięki czemu możemy zaoferować wysokiej jakości komponenty w przystępnych cenach. Po uzyskaniu akceptacji, umawiamy dogodny termin i gwarantujemy profesjonalny montaż instalacji. Na każdym etapie współpracy oferujemy pomoc naszych specjalistów i doradców. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!