Fotowoltaika Gdańsk

Trójmiasto to bardzo korzystna lokalizacja dla czerpania energii ze słońca. Zastanawiasz się, czy fotowoltaika Gdańsk jest opłacalna? Jakie zalety mają panele fotowoltaiczne, ile kosztują i czy można uzyskać dotację na instalacje PV? Poznaj naszą ofertę i najważniejsze informacje na ten temat!

fotowoltaika gdańsk

Fotowoltaika Gdańsk – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Przed inwestycją w Odnawialne Źródła Energii zwykle powstrzymuje inwestorów obawa o duży wydatek oraz długi czas zwrotu. Jak jest w tym przypadku? Czy fotowoltaika Gdańsk się opłaca? Warto wiedzieć, że ilość dni słonecznych w Polsce jest w pełni wystarczająca, by potencjał drzemiący w ogniwach fotowoltaicznych został optymalnie wykorzystany. Mimo konieczności poniesienia sporego wydatku początkowego, produkowana energia pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za prąd.

W efekcie inwestycja zwraca się każdego miesiąca, by już po kilku latach instalacja PV zaczęła sama na siebie zarabiać. To, jak długi będzie czas zwrotu, zależy przede wszystkim od rodzaju wybranych paneli fotowoltaicznych, a także mocy i wielkości elektrowni słonecznej. Nie bez znaczenia jest także umiejscowienie paneli słonecznych – lokalizacja nie może być zacieniona, bowiem nawet zasłonięty wyłącznie fragment panela ma wpływ na pracę całego modułu fotowoltaicznego oraz to, ile energii będzie produkowane.

Ile kosztuje fotowoltaika w Gdańsku?

Każdy, kto rozważa montaż instalacji, zastanawia się nad tym, z jakim wydatkiem się ona wiąże. Niestety nie da się jednoznacznie przedstawić całego kosztu – wiele zależy od tego, na jakiej panele fotowoltaiczne Gdańsk wybierze kupujący, jak duża będzie elektrownia słoneczna i jakie jest zapotrzebowanie na energię. Wypadkową do ustalenia ceny jest zatem audyt podczas którego sprawdzamy lokalizację, przeprowadzamy wywiad z Klientem i analizujemy roczne zużycie energii. Znając te informacje i wiedząc, na jakim efekcie zależy inwestorowi, możemy przygotować projekt fotowoltaiki wraz z wyceną.

Szacuje się, że dla czteroosobowych gospodarstw domowych odpowiednia będzie instalacja 4 kW – koszt takiej inwestycji może wynosić ok. 25 000 zł z uwzględnieniem wydajnych paneli fotowoltaicznych od renomowanego producenta, zakupu inwertera i innych niezbędnych sprzętów oraz akcesoriów, pracy montażystów oraz podatku VAT.

Oczywiście w przypadku większego zapotrzebowania na energię Twojego domu czy też gospodarstwa rolnego albo firmy, cena będzie znacznie większa. Zachęcamy więc do kontaktu – fotowoltaika pomorskie to nasza specjalność. Od lat zajmujemy się projektowaniem i wyceną systemów fotowoltaicznych, oferując konkurencyjne stawki.

Jak uzyskać dotacje na instalacje fotowoltaiczną w Gdańsku?

Zarówno Klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w Gdańsku, jak i na terenie województwa pomorskiego. Państwo oraz Unia Europejska promują inwestycje w OZE, dlatego na czerpanie energii z promieniowania słonecznego także przewidziano specjalne ulgi i dotacje. Od jakiegoś czasu okresowo uruchamiane są nabory wniosków w ogólnopolskich programach, takich jak “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla przedsiębiorców) czy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jak ubiegać się o środki? Na stronach programów znaleźć można wszelkie informacje na ten temat. Jeśli jednak nie masz czasu lub potrzebujesz wsparcia, nasza firma fotowoltaiczna zatrudnia ekspertów, którzy biegle poruszają się w programach dotacyjnych. Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę w Gdańsku, Gdyni, Sopocie czy innej lokalizacji na terenie województwa pomorskiego.

Fotowoltaika Gdańsk, Gdynia – korzyści płynące prosto ze słońca

Chcąc uniezależnić się od zakładu energetycznego, rosnących cen prądu oraz comiesięcznych opłat za niego, warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne. Oprócz korzyści finansowych, odnotować można też inne, dodatkowe zalety, jak np. wsparcie środowiska naturalnego. Fotowoltaika Gdańsk, Gdynia to produkcja zielonej, czystej energii.

Oznacza to więc, że w trakcie jej produkcji nie powstają zanieczyszczenia i odpady ani nie dochodzi do emisji gazów cieplarnianych. Pośrednio wpływa to więc na jakość powietrza i zdrowie mieszkańców. Ponadto montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z podniesieniem wartości nieruchomości czy gruntu, bezobsługową pracą elektrowni słonecznej czy tym, że z wyprodukowanej energii można korzystać przez lata. Dobrej jakości panele fotowoltaiczne mogą działać sprawnie nawet 30-40 lat, a to sprawia, że jednorazowa inwestycja w instalację fotowoltaiczną zabezpiecza potrzeby rodziny czy firmy na wiele lat.

Zainteresował Cię montaż paneli? Zapraszamy do kontaktu! Gwarantujemy profesjonalny montaż fotowoltaiki w Gdańsku i okolicy, doradztwo oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie i zawsze działamy terminowo!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!