Fotowoltaika Wałbrzych

Inwestycja w fotowoltaikę to trend ostatnich lat, który można zaobserwować nie tylko w Wałbrzychu, ale i w całej Polsce. Kraj nasz znajduje się w bardzo dogodnej geolokalizacji, więc z powodzeniem można budować elektrownie słoneczne, które będą wykorzystywały w optymalny sposób potencjał paneli fotowoltaicznych. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Wałbrzych, poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika wałbrzych

Fotowoltaika Wałbrzych – jak działa?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Wałbrzychu zyskał popularność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i rolników czy firm. Dlaczego? Taka mała elektrownia słoneczna pozwala na produkcję energii elektrycznej w oparciu o padające na ogniwa fotowoltaiczne promienie słońca. W efekcie rachunki za prąd są właściwie znikome, a inwestor zyskuje niezależność o zakładu energetycznego. Dzięki temu, że jest to energia niewyczerpywalna, można swobodnie korzystać z zasobów – w sposób ekologiczny i bezpieczny.

Panele fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw, które dzięki swojej konstrukcji potrafią wytwarzać energię elektryczną. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego (najczęściej krzem, płytki krzemowe), który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku promieniowania słonecznego. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Ten jednak nie jest w stanie zasilać sprzętów, dlatego konieczne jest jeszcze inne urządzenie: falownik lub inwerter, które będą przekształcały go w prąd przemienny, przystosowany do sieci.

To, co jest istotne, gdy decydujesz się na panele fotowoltaiczne Wałbrzych, to fakt, że moc instalacji PV powinna być dobrze zoptymalizowana. Oznacza to, że musi odpowiadać na rzeczywiste zapotrzebowanie na energię gospodarstwa domowego, rolnego lub firmy. Wszystko dlatego, że produkowane nadwyżki prądu mogą być magazynowane przez zakład energetyczny, a później odbierane za zasadzie opustu (za 20 lub 30% wartości). Ma to sens szczególnie z tego względu, że latem instalacja fotowoltaiczna pracuje znacznie wydajniej i produkuje zwykle więcej energii niż jest to potrzebne, z kolei zimą produkcja jest obniżona, dlatego ewentualny niedobór można uzupełnić nadwyżkami. Pamiętaj jednak, że proceder ten odbywa się w systemie 12-miesięcznym, a zatem nadwyżki nieodebrane w ciągu roku po prostu przepadną.

Czy opłaca się inwestować w panele słoneczne w Wałbrzychu?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że Polska znajduje się w bardzo atrakcyjnym położeniu geograficznym, który sprzyja wydajnej pracy systemu fotowoltaicznego. Ilość dni słonecznych jest wystarczająca, by można było w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych. W efekcie podmioty dysponujące własną minielektrownią słoneczną mogą ograniczyć wydatki na rachunki za prąd do absolutnego minimum. Daje to zatem sporą niezależność od zmian cen rynkowych energii, a także od ewentualnych przerw w dostawach, jakie mogą się przydarzyć w przypadku poboru prądu z sieci.

Oczywiście przed montażem fotowoltaiki w Wałbrzychu możesz mieć wątpliwości co do tego, jaki będzie do wydatek i kiedy on się zwróci. Otóż tutaj wiele zależy od zapotrzebowania na energię, wybranych paneli fotowoltaicznych (ceny są zróżnicowane z uwagi na producenta, wydajność, moc, rodzaj itp.), a także od tego, jaką wybierzesz metodę finansowania. Co ważne – nawet nie dysponując całym kapitałem, można skorzystać z różnych opcji, jak np. leasing, zielony kredyt, pożyczka na preferencyjnych warunkach. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, nasi eksperci oferują kompleksowe doradztwo!

Dofinansowanie fotowoltaika Wałbrzych

Instalacje fotowoltaiczne w Wałbrzychu są wspierane z różnych programów rządowych i unijnych. To bardzo proekologiczne rozwiązanie, redukujące zanieczyszczenia powietrza i emisję gazów cieplarnianych, dlatego realizowane są różne programy, które mają zwiększać popularność inwestycji w instalacji PV i pomagać inwestorom finansowo. Wśród najpopularniejszych możemy wskazać “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). To jednak nie wszystkie opcje – możliwe są też dotacje na fotowoltaikę w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy dofinansowania fotowoltaiki w innych programach. Jeśli chcesz wiedzieć, która opcja jest najodpowiedniejsza i najbardziej atrakcyjna dla Ciebie – skontaktuj się z nami, a doradcy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności i wypełnieniu formularzy czy wniosków.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Wałbrzychu – dlaczego my?

Zastanawiasz się, jaką firmę wybrać na montaż instalacji fotowoltaicznej? Przedstawimy zatem kilka aspektów, dla których warto tę usługę zlecić właśnie nam! Przede wszystkim działamy kompleksowo – zatrudniamy konsultantów, projektantów, kosztorysantów i fachowych montażystów. Dokonujemy bezpłatnego audytu, tworzymy spersonalizowany projekt i przedstawiamy wycenę. Co istotne, współpracujemy z renomowanymi producentami, gwarantując najwyższą jakość naszych instalacji! Nasz zespół świadczy także usługi serwisowe, dlatego w razie ewentualnych problemów – służymy pomocą! Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie albo od razu zamówić panele fotowoltaiczne w Wałbrzychu? Daj nam znać i już lada dzień rozpocznij produkcję energii z odnawialnych źródeł na swoje potrzeby!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!