Fotowoltaika Myślenice

Fotowoltaika Myślenice cieszy się sporą popularnością wśród klientów indywidualnych, ale też rolników i przedsiębiorców. Wszyscy poszukują oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, a własna elektrownia słoneczna jest najlepszym rozwiązaniem. Ile kosztuje? Jak długo się zwraca? Czy można dostać dofinansowanie na montaż instalacji PV w Myślenicach? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika myślenice

Fotowoltaika Myślenice – jak działa?

System fotowoltaiczny to złożona konstrukcja, która odpowiada za produkcję energii elektrycznej ze słońca. Padające na panele promienie słońca prowadzą do zaistnienia zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera (falownika), który przetwarza energię elektryczną w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Ten następnie trafia do gniazdek i może być spożytkowany do zasilania urządzeń.

Fotowoltaika Myślenice produkuje energię elektryczną w czasie rzeczywistym, co pozwala na jej wykorzystywanie na bieżąco. Z uwagi jednak na położenie geograficzne Polski i pory roku, w sezonie wiosenno-letnim powstaje znacznie więcej prądu niż jesienią i zimą. Jeśli właściciel systemu fotowoltaicznego nie jest w stanie spożytkować pokładów energii, możliwe jest jej magazynowanie w zakładzie energetycznym. Pokłady energii mogą być odebrane w ciągu 12 miesięcy, dlatego ważne jest, by fotowoltaika była dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy. Jeśli wyprodukowanej zostanie tyle energii, ile jest potrzebne, by zaspokoić zapotrzebowanie podmiotu, to rachunki za prąd będą znikome. Jeśli będzie jej więcej – po roku nieodebrane nadwyżki przepadną, a jeśli będzie mniej i panele słoneczne nie stworzą tyle, ile jest potrzebne – konieczne będzie dokupowanie prądu od dostawcy.

Panele fotowoltaiczne Myślenice – czy warto?

Panele fotowoltaiczne Myślenice to szansa na realne oszczędności. Oczywiście przedsięwzięcie wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, jednak z czasem można odnotować zysk. Ile to trwa? Tu wiele zależy od ceny instalacji PV, wydajności czy kosztów energii na przestrzeni lat. Szacuje się, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych, a okres zwrotu przedsięwzięcia będzie trwał kilkanaście lat. Może to jednak ulec zmianie, zależnie np. od wzrostów cen energii elektrycznej.

Na kwestiach finansowych atuty fotowoltaiki się nie kończą. Instalacje fotowoltaiczne w Konstantynowie Łódzkim pozwalają uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej, ale są też sposobem na działanie na rzecz środowiska naturalnego. Słońce jest odnawialnym, niewyczerpywalnym i zielonym źródłem energii. Tym samym produkowany w ten sposób prąd znacząco ogranicza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Jakie jeszcze są atuty własnej elektrowni słonecznej? Otóż nie wymaga ona specjalistycznej wiedzy ani poświęcania czasu – sprzęt działa samoczynnie latami, nie trzeba go doinwestowywać, a do obowiązków inwestora należy zlecenia okresowych prac konserwacyjnych wedle zaleceń producenta paneli PV i przeglądów instalacji elektrycznej raz na kilka lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Myślenicach

Fotowoltaika to proekologiczne przedsięwzięcie, które jest wspierane finansowo w ramach różnych programów – m.in. “Czyste powietrze” i “Mój prąd” dla klientów indywidualnych, “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla firm. O dofinansowanie fotowoltaiki w Myślenicach mogą więc ubiegać się wszystkie podmioty, jednak konieczne jest spełnienie określonych warunków.

Te jednak zmieniają się zależnie od edycji programu, podobnie jak różne bywają sumy udzielanych dotacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – nasi doradcy pomogą Ci w dopełnieniu formalności i złożeniu należytych wniosków. Poza tym warto wiedzieć, że oprócz dofinansowania można też skorzystać z ulg podatkowych – np. ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi na fotowoltaikę dla rolników oraz z pożyczek na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż paneli fotowoltaicznych Myślenice – dlaczego my?

Instalacja fotowoltaiczna umożliwi znaczne obniżenie wydatków na energię elektryczną. W związku z tym wielu Klientów poszukuje firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się przedsięwzięciem – od projektu, po serwis. Nasza firma posiada bogate doświadczenie w zakresie tych działań. Zatrudniamy specjalistów, którzy na początku współpracy doradzają i odpowiadają na wszelkie pytania. Następnie przedstawiamy ofertę, przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną, tworzymy indywidualny projekt i przedstawiamy wraz z wyceną instalacji. Po uzyskaniu akceptacji umawiamy dogodny termin montażu paneli fotowoltaicznych w Myślenicach.

Zawsze działamy terminowo, ale też dokładamy wszelkich starań, by stworzona przez naszych ekspertów instalacja fotowoltaiczna działała wydajnie latami, a przy tym była bezpieczna. Chcesz wiedzieć więcej o montażu instalacji fotowoltaicznej w gminie Myślenice? Interesuje Cię pozyskiwanie prądu ze źródeł energii odnawialnej? Potrzebujesz informacji o wycenie przedsięwzięcia? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!