Fotowoltaika Mazowieckie

Instalacje fotowoltaiczne mazowieckie cieszą się rosnącą popularnością. Na inwestycję w odnawialne źródła energii decydują się zarówno właściciele domów, jak i rolnicy czy przedsiębiorcy. Jakie są korzyści? Czy opłaca się pozyskiwać energię ze słońca? Poznaj najważniejsze informacje na temat systemów fotowoltaicznych i sprawdź naszą ofertę – już wkrótce fotowoltaika mazowieckie może być także rozwiązaniem, z którego Ty będziesz czerpać korzyści!

fotowoltaika mazowieckie

Fotowoltaika mazowieckie - jak działa?

Jeśli rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w województwie mazowieckim, to zapewne wiesz już nieco na ich temat. Warto jednak skrupulatnie wyjaśnić, jak działają, by poznać zalety i upewnić się, że to dobra inwestycja!

Instalacja PV oraz sposób jej funkcjonowania, nie są szczególnie skomplikowane. Do produkcji energii elektrycznej przez panele dochodzi za sprawą efektu fotowoltaicznego – w półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna, a więc energia słoneczna jest zmieniana na prąd stały. Dzieje się to w ogniwach fotowoltaicznych, z których składają się panele. Chcąc jednak korzystać z takie prądu, niezbędne jest jeszcze jedno urządzenie – falownik, zwany też inwerterem. To on zmienia prąd stały w przemienny, czyli taki, który płynie w gniazdkach i może zasilać urządzenia. Co więcej, inwerter służy też do kontroli pracy całego systemu i jego efektywności.

Fotowoltaika dla każdego w województwie mazowieckim?

Fotowoltaika mazowieckie to oferta skierowana do różnych podmiotów. Na czerpanie energii mogą zdecydować się właściciele domów, domków letniskowych, firm czy gospodarstw rolnych. W każdym z tych przypadków zapotrzebowanie na energię jest zupełnie inne, dlatego finalnie projekty instalacji fotowoltaicznych na terenie mazowieckiego są niezwykle zróżnicowane. Firma z działającymi maszynami i zatrudniająca kilka osób, pragnąca ograniczyć rachunki za prąd, będzie z pewnością potrzebowała większej instalacji o wyższej mocy. Podobnie jest w przypadku rolników, którzy chcą w ten sposób zasilać swoje gospodarstwo. Fotowoltaika dla domu zwykle ma moc nie większą niż 10 kW. Taka minielektrownia z powodzeniem zaspokaja potrzeby energetyczne domowników i sprawdza się do obsługi domowych, a nawet ogrodowych urządzeń.

Jeśli chodzi o kwestię nasłonecznienia, to nie ma obaw o poziom promieniowania słonecznego. Zarówno fotowoltaika mazowieckie, jak i w każdym innych województwie w Polsce, znajdzie zastosowanie. Ilość dni słonecznych pozwala na pełne wykorzystanie potencjału Twojej instalacji. W dni niezwykle słoneczne, czyli w okresie wiosenno-letnim, produkowane są spore ilości energii. Jeśli nie będą na bieżąco spożytkowywane, wówczas trafią do sieci publicznej, w której się je magazynuje. Z niej prosumenci mogą odbierać swoje zasoby na zasadzie opustów – wówczas płacą zaledwie 20% (przy instalacjach PV do 10 kW) lub 30% (przy tych od 10 do 50kW) wartości rachunków za energię. Nadwyżki zwykle są wykorzystywane w okresie jesienno-zimowym, gdy poziom nasłonecznienia jest niższy. Kluczowe jest zatem, by moc paneli została dostosowana do faktycznego zapotrzebowania na energię.

Dofinansowanie na montaż paneli fotowoltaicznych w mazowieckim

Choć zainteresowanie fotowoltaiką znacząco wzrasta, klienci pragną obniżyć rachunki za energię elektryczną, a także żyć bardziej w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, to jednak wiele osób powstrzymuje wysoki koszt takiego przedsięwzięcia. Na cenę składają się zakup wydajnych paneli fotowoltaicznych, inwertera i akcesoriów niezbędnych do umiejscowienia instalacji, ale też profesjonalny montaż czy przyłączenia.

Obawiając się tych kosztów, warto pamietać, że na usługi w zakresie instalacji OZE przewidziane są środki z programów dotacyjnych – zarówno na fotowoltaikę, kolektory słoneczne i pompy ciepła dla gospodarstw domowych, jak i dla firmy czy rolników. Dla instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa mazowieckiego przewidziane są m.in. ogólnopolskie programy “Mój Prąd”, “Czysta Energia”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla przedsiębiorców), a także ulgi podatkowe.

Oprócz tego nierzadko uruchamiane są także środki na odnawialne źródła energii w ramach regionalnych programów operacyjnych. Korzystając z dotacji na fotowoltaikę można znacząca obniżyć koszt początkowy, ale też skrócić okres zwrotu z inwestycji. Jeśli zainteresowała Cię ta kwestia, nasi doradcy pomogą Ci w uzyskaniu najkorzystniejszego dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych w mazowieckim albo pożyczek na preferencyjnych warunkach.

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w mazowieckim?

Jeśli zależy Ci na zadowalających efektach pracy instalacji, warto zdecydować się na firmę z doświadczeniem, która specjalizuje się w doborze i montażu fotowoltaiki w województwie mazowieckim. Przed przystąpieniem do prac niezbędne jest bowiem nie tylko wykonanie projektu i dokonanie wyceny przedsięwzięcia, ale też przeprowadzenie audytu w miejscu montażu. Co więcej, firma powinna oferować także doradztwo, pomagać w uzyskaniu finansowania i dotacji na fotowoltaikę, wziąć na siebie profesjonalny montaż, uruchomienie instalacji czy kwestie związane z serwisowaniem.

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w mazowieckim, która odpowiada na te kryteria? Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj z przedstawicielem! Działamy kompleksowo i służymy pomocą na każdym etapie realizacji!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!