Fotowoltaika Wrocław

Instalacje fotowoltaiczna we Wrocławiu stają się bardzo popularnym rozwiązaniem wśród firm, gospodarstw rolnych, ale też klientów indywidualnych. Własna elektrownia słoneczna pozwala na pozyskiwanie energii słonecznej i ograniczenie rachunków. Jak działa? Czy się opłaca? Czy można uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę we Wrocławiu? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania oraz sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika wrocław

Fotowoltaika Wrocław – działanie, nadwyżki

Instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu cieszą się sporą popularnością. Pozwalają bowiem na czerpanie energii elektrycznej ze słońca i tym samym na spore oszczędności. Ich konstrukcja została tak opracowana, by były zdolne przetwarzać energię słoneczną w prąd. We wnętrzu połączonych ze sobą paneli, znajdują się moduły ogniw fotowoltaicznych, zbudowanych z półprzewodników (najczęściej jest to krzem) – gdy promienie docierają do ogniw, miejsce ma zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Tej jednak nie jest przystosowany do parametrów sieci, dlatego niezbędnym elementem instalacji PV jest inwerter (falownik). To on konwertuje prąd stały w prąd przemienny i umożliwia zasilanie energią urządzeń – w domu, w firmie czy w gospodarstwie rolnym. 

Oczywiście warto pamiętać o tym, że fotowoltaika Wrocław więcej energii będzie produkowała w sezonie wiosenno-letnim. Gdy dni są długie i słoneczne, sprzęt działa niezwykle wydajnie. Co zatem z energią, której inwestor nie spożytkuje? Dzięki temu, że instalacja PV będzie wpięta do sieci, możliwe jest magazynowanie energii. W efekcie, gdy panele będą działały mniej wydajnie, np. zimą, możliwe jest odebranie wyprodukowanej energii od zakładu energetycznego na zasadzie opustu, płacąc jedynie opłatę za magazynowanie (20-30% wartości, zależnie od mocy instalacji). Istotne jest jednak to, że nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym, co oznacza, że niewykorzystane w ciągu roku przepadają.

Panele fotowoltaiczne Wrocław – poznaj zalety

Zacznijmy od tego, że panele fotowoltaiczne Wrocław to przede wszystkim ukłon w stronę ekologii! Czerpanie energii z odnawialnych źródeł (OZE), korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Dlaczego? Energia z fotowoltaiki uznawana jest za czystą, zieloną, niewyczerpywalną i bezpieczną – zarówno dla człowieka, jak i ogólnie dla planety. Mając własną elektrownię słoneczną, nie przykładamy się do globalnego ocieplenie, degradacji środowiska i oddalamy perspektywę wyczerpania surowców naturalnych. Oczywiście im lepiej rozwinie się idea czerpania energii z OZE, tym lepiej dla nas wszystkich.

Nie zapominamy także o tym, co jednak jest głównym determinantem przy podejmowaniu decyzji o montażu paneli słonecznych – oszczędnościach. Rosnące ceny energii sprawiają, że nasze rachunki za prąd także są coraz wyższe. Produkując swój prąd, można zyskać niezależność i ograniczyć wydatki na ten cel. Mając na uwadze, że panele mogą pracować wydajnie nawet ponad 30 lat, a inwestycja szacunkowo zwraca się po kilku-kilkunastu, to inwestor może odnotować realne oszczędności.

Kolejnym atutem jest fakt, że mimo poniesienia początkowych kosztów inwestycji w fotowoltaikę we Wrocławiu, później nie musimy dysponować dodatkowym nakładem finansowym. Sprzęt działa wiele lat, nie wymagając od nas następnych inwestycji. Ewentualne naprawy najczęściej objęte są gwarancją producenta, a my jedynie musimy od czasu do czasu przeprowadzać prace konserwacyjne naszej elektrowni słonecznej. Ponadto warto mieć na uwadze, że instalacja PV działa samoczynnie i nie angażuje nas w obsługę. Jej pracę możemy natomiast skontrolować w dedykowanej aplikacji mobilnej.

Dofinansowanie fotowoltaiki we Wrocławiu

Obawiasz się, że montaż instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu jest zbyt kosztowny i przekracza Twój budżet? Warto pamiętać o kilku kwestiach! Przede wszystkim cena fotowoltaiki zależna jest od wybranych komponentów (paneli słonecznych, falownika) oraz mocy i wielkości instalacji. Dla małego gospodarstwa domowego koszt takiej inwestycji szacuje się na ok. 20 000 złotych. Nie trzeba jednak dysponować pełnym kapitałem! Można skorzystać z zielonych kredytów na atrakcyjnych zasadach czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. Oprócz tego trzeba wiedzieć, że możliwe jest dofinansowanie fotowoltaiki we Wrocławiu w ramach różnych programów. Trzeba śledzić na bieżąco, jakie nabory są obecnie realizowane oraz na jakich zasadach. Wśród najpopularniejszych programów wyróżnia się “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Energia plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników). Oprócz dotacji na fotowoltaikę można czasem skorzystać również z ulg podatkowych albo z innych opcji pomocy finansowej, np. z Regionalnych Programów Operacyjnych.

Montaż instalacji PV Wrocław – dlaczego my?

Jeśli coraz poważniej rozważasz inwestycję w system fotowoltaiczny, który będzie produkował energię na potrzeby Twojego gospodarstwa domowego czy firmy – możesz na nas liczyć! Specjalizujemy się w pozyskiwaniu prądu z odnawialnych źródeł energii i oferujemy kompleksowe działania! Pomagamy na każdym etapie współpracy – od doradztwa w zakresie doboru komponentów, przez audyt, projektowanie, wycenę, aż po profesjonalny montaż. W naszych szeregach pracują eksperci, którzy zawsze służą radą i szukają korzystnych rozwiązań, które spełnią Twoje oczekiwania! Chcesz wiedzieć więcej? Zastanawiasz się, ile zajmuje montaż paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu oraz przede wszystkim, ile będzie kosztować Cię to przedsięwzięcie? Daj nam znać, a rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości! Fotowoltaika Wrocław nie ma przed nami tajemnic.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!