Fotowoltaika Skwierzyna

Fotowoltaika to sposób na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Montaż paneli PV wskazany jest zarówno w celu zasilania w prąd gospodarstw domowych, jak i firm czy gospodarstw rolnych. Głównym determinantem decyzji o inwestycji są kwestie finansowe. Panele fotowoltaiczne Skwierzyna pozwalają na uniezależnienie się od dostawcy energii, a tym samym na oszczędności na rachunkach za energię. Co jeszcze warto wiedzieć o fotowoltaice? Sprawdź odpowiedzi i na nasze pytania i poznaj naszą ofertę.

fotowoltaika skwierzyna

Fotowoltaika Skwierzyna – jak działa?

Jeśli rozważasz inwestycję w fotowoltaikę w Skwierzynie, dowiedz się, jak w ogóle działa taki system i w jaki sposób pozyskiwana jest energia. Otóż za produkcję prądu odpowiadają panele fotowoltaiczne, zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy docierają do nich promienie słoneczne, dochodzi do produkcji prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera (falownika), który konwertuje go w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci, by mógł zasilać urządzenia.

Fotowoltaika Skwierzyna pozwala na wykorzystywanie energii elektrycznej na bieżąco, ale istnieje też możliwość jej magazynowania. Gdy w okresie wzmożonego nasłonecznienia powstanie więcej energii niż jest się w stanie spożytkować, istnieje możliwość magazynowania nadwyżek w zakładzie energetycznym. Usługa nie jest płatna, jednak zakład pobiera część energii – wówczas właściciel ma 12 miesięcy na odbiór nadwyżek w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Kluczowe jest, aby moc instalacji PV była zoptymalizowana, dzięki czemu niewykorzystane w ciągu roku pokłady zmagazynowanej energii nie przepadną, a ponadto nie będzie konieczności zakupu energii od dostawcy.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne Skwierzyna?

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na czerpanie energii ze słońca, a co za tym idzie – na obniżenie rachunków za prąd do minimum. W ostatnich latach ceny prądu poszybowały w górę, a co więcej, nic nie prognozuje, by miało się to zmienić. Inwestorzy poszukują więc oszczędności, a w przypadku odnawialnych źródeł energii – można się ich spodziewać. Panele fotowoltaiczne Skwierzyna wiążą się ze sporym wydatkiem początkowym, jednak z czasem przedsięwzięcie się zwraca i przynosi realny zysk.

Szacuje się, że za każdy 1kW mocy należy zapłacić około 4-6 tysięcy złotych. Tym samym przeciętna instalacja dla czteroosobowego gospodarstwa domowego kosztuje około 25 tysięcy złotych. Zwraca się ona po około 10-12 latach – zależnie od wydajności, zapotrzebowania na energię, zmian cen prądu czy warunków atmosferycznych. Mając na uwadze, że producenci paneli słonecznych oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, to można oczekiwać kilkunastoletnich oszczędności. Oczywiście na korzyść inwestycji przemawiają też inne kwestie – np. ekologia, brak konieczności wnoszenia dodatkowych nakładów finansowych czy możliwość skorzystania z dotacji na fotowoltaikę w Skwierzynie.

Dofinansowanie fotowoltaiki Skwierzyna

W województwie lubuskim inwestorzy mogą skorzystać z dotacji na instalacje fotowoltaiczne. Są to bezzwrotne środki, udzielane w ramach dedykowanych programów – np. “Mój prąd”, “Czysta energia” dla klientów indywidualnych, “Energia Plus” dla firm czy “Agroenergia” dla rolników. Co jednak istotne, wymogi udzielania środków są różne, podobnie jak kwoty dotacji, jakie można uzyskać. Wszystko zależy od edycji programu, dlatego warto być na bieżąco i śledzić informacje w tej kwestii lub też zdać się na pomoc naszych ekspertów, którzy pomogą Ci w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego.

Poza dotacjami na instalacje fotowoltaiczne w Skwierzynie, pojawia się możliwość skorzystania z ulg podatkowych – np. ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi na fotowoltaikę dla rolników. Co istotne, dostępne są także liczne, atrakcyjne metody finansowania inwestycji w fotowoltaikę – np. zielone kredyty, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Skwierzyna – dlaczego my?

Zainteresowanie fotowoltaiką jest coraz większe, a klienci zastanawiają się, na jaką firmę zdecydować się, by zyskać profesjonalne i kompleksowe usługi. Nasza firma działa na rynku od lat i posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji PV na terenie gminy skwierzyna, ale też w całym województwie lubuskim. Bez względu na to, czy ma to być instalacja fotowoltaiczna dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego – możesz na nas liczyć. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych i oferujemy konkurencyjne stawki. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by stworzone projekty były zoptymalizowane, a instalacje działały bezpiecznie i wydajnie latami.

Na początku przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię i wsłuchujemy się w potrzeby klientów. Na tej podstawie powstaje indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej, który przedstawiamy wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji przechodzimy do terminowego montażu i dokonania przyłączeń. Chcesz wiedzieć więcej? Interesują Cię panele fotowoltaiczne Skwierzyna lub planujesz inwestycję w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!