Fotowoltaika Kielce

Fotowoltaika Kielce to gorący temat ostatnich lat. Na inwestycję w Odnawialne Źródła Energii decydują się właściciele domów, firm i gospodarstw rolnych. Powodów jest sporo – od oszczędności na rachunkach za prąd, po wspieranie środowiska naturalnego. Poznaj naszą ofertę i dowiedz się więcej o montażu paneli fotowoltaicznych w Kielcach!

fotowoltaika kielce

Fotowoltaika Kielce - co warto wiedzieć?

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na pozyskiwanie energii ze słońca samoczynnie. Choć wiąże się z dużym kosztem początkowym, to po kilku lat inwestycja zwraca się i zaczyna przynosić realny zysk. Jak to możliwe? Zachodzące w ogniwach zjawisko fotowoltaiczne prowadzi do powstawania prądu stałego, który później w inwerterze (falowniku) zmieniany jest w prąd zmienny, czyli taki, który służy do zasilania sprzętów. Energia może być wykorzystywana na bieżąco bądź też jej nadwyżki będą trafiały do sieci publicznej, z której w ciągu 12 miesięcy mogą zostać odebrane poprzez bezgotówkowe rozliczenia.

W praktyce więc niewykorzystany na bieżąco prąd jest magazynowany w sieci od której właściciel fotowoltaiki, zwany prosumentem, może ją odebrać za 20% wartości w przypadku instalacji o mocy mniejszej niż >10kWp lub 30% w przypadku instalacji o mocy 10-50kWp. Najlepszym rozwiązaniem jest więc dostosowanie mocy paneli fotowoltaicznych do zapotrzebowania na energię gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy. Zbyt duża moc sprawi, że nadwyżki po 12 miesiącach przepadną, z kolei za mała moc wydłuży czas zwrotu inwestycji, gdyż konieczne będzie dokonywanie dopłat do energii.

Decydując się na nasze usługi, możesz być pewien, że Twoja fotowoltaika Kielce będzie zoptymalizowana i dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb – tak, abyś czerpał szereg wymiernych korzyści. Pamiętaj, że oprócz korzyści finansowych, panele fotowoltaiczne mają też inne zalety. Między innymi podnoszą wartość nieruchomości, uniezależniają właściciela od wzrostu cen rynkowych za energię elektryczną oraz przerw w dostawach prądu. Oczywiście instalacje fotowoltaiczne Kielce wspierają także środowisko. Elektrownia słoneczna jest sposobem na produkowanie czystej, zielonej energii, czyli takiej, która nie wpływa destrukcyjnie na planetę ani nie ma negatywnego przełożenia na zdrowie człowieka.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne w Kielcach?

Panele fotowoltaiczne Kielce zróżnicowane są pod względem cen. Wiele zależy od producenta, mocy, budowy ogniw fotowoltaicznych i ich wydajności. Poza tym istotne jest to, jak wiele paneli będzie potrzebnych do stworzenia instalacji oraz należy mieć na uwadze jeszcze inne koszty składowe całej inwestycji. Same panele słoneczne stanowią mniej niż 50% jej wartości, a oprócz tego mamy tutaj jeszcze inwerter (ok. 20% kosztów), okablowanie elektroenergetyczne, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, system montażowy (ok. 25% kosztów) oraz pracę montażystów. W województwie świętokrzyskim dobrej jakości systemy fotowoltaiczne kosztują od 5000 złotych za każdy 1 kWp. W przypadku Klientów indywidualnych, dla czteroosobowej rodziny rekomendowane są instalacje o mocy 5 kWp, z kolei w przypadku gospodarstw rolnych czy firm, oczywiście instalacje będą musiały mieć większą moc, a tym samym będą bardziej kosztowne.

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Kielcach?

W związku z tym, że elektrownie słoneczne Kielce są inwestycją w odnawialne źródła energii, można liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa lub Unii Europejskiej. Od kilku lat realizowane są różne programy, jak np. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, ulga termomodernizacyjna, “Energia Plus” (dla przedsiębiorców), “Agroenergia” (dla rolników), a także udzielane pożyczki na preferencyjnych warunkach. Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Kielcach? Możesz liczyć na pomoc naszych specjalistów. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie pozyskiwania wsparcia finansowego na inwestycje w panele fotowoltaiczne. Kontrolujemy terminy składania wniosków i obliczamy najkorzystniejszą opcję dla danego projektu. Poszukujemy także nowych możliwości dla naszych Klientów – czas pojawiają się dodatkowe dotacje na panele słoneczne Kielce w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Oferta na fotowoltaikę w Kielcach

Zanim przedstawimy ofertę na fotowoltaikę w Kielcach, przeprowadzamy audyt w miejscu instalacji, rozmawiamy z Klientem na temat jego potrzeb odnośnie inwestycji i obliczamy, jakie jest zapotrzebowanie na energię. W kolejnym kroku przygotowujemy indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej wraz z szacowaną wyceną. Naszym priorytetem są działania kompleksowe, dlatego pomagamy także w uzyskaniu dotacji czy korzystnego finansowania na panele PV. Po akceptacji następuje profesjonalny montaż instalacji w ustalonym z Klientem terminie. Zajmujemy się także formalnościami związanymi z przyłączeniem fotowoltaiki do sieci energetycznej, oferujemy usługi serwisowe oraz wsparcie fachowców na każdym etapie realizacji.

Zainteresowała Cię fotowoltaika Świętokrzyskie? Chcesz poznać ofertę na fotowoltaikę w Kielcach i okolicy? Czekamy na Twój kontakt! Zajmujemy się montażem instalacji do produkcji energii słonecznej zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!