Fotowoltaika Kartuzy

Mieszkańcy Kartuz coraz częściej interesują się inwestycjami w odnawialne źródła energii. Rosnące ceny prądu oraz zależność od zakładu energetycznego zachęcają, by zainwestować w panele fotowoltaiczne. Zastanawiasz się, jakie są atuty przedsięwzięcia? Jak działa fotowoltaika Kartuzy? Czy można otrzymać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika kartuzy

Fotowoltaika Kartuzy – jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z wielu elementów, które odpowiadają za produkcję energii ze słońca. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słońca, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne. Polega ono na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym pod wpływem promieniowania świetlnego. Konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie trafia do inwertera lub falownika i tam jest konwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Może on wówczas docierać do gniazdek i zasilać urządzenia elektryczne.

Fotowoltaika Kartuzy działa przez cały rok. W województwie pomorskim warunki są odpowiednie, by w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Oczywiście wydajniej będą one działać w sezonie wiosenno – letnim, gdy dni są najdłuższe i bardzo słoneczne, ale nie oznacza to, że jesienią czy zimą fotowoltaika nie działa. Warto tu wiedzieć, że jeśli panele fotowoltaiczne Kartuzy produkują więcej energii niż wykorzystuje się na bieżąco, to nadwyżki mogą być magazynowane. W przypadku instalacji off-grid są one przechowywane w akumulatorach (bankach energii), które stanowią część systemu. W instalacjach on-grid, energia elektryczna trafia do zakładu i z niego odbierana jest w ciągu roku na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy).

Panele fotowoltaiczne Kartuzy – czy warto?

Chcesz obniżyć rachunki za prąd? Szukasz sposobu, by ograniczyć emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery? Chcesz uniezależnić się od zakładu energetycznego? W tym wszystkim mogą Ci pomóc panele słoneczne, które umożliwią pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Montaż fotowoltaiki w Kartuzach dostarcza inwestorom wielu korzyści – głównie finansowych. Sprzęt wiąże się wprawdzie ze sporym wydatkiem, ale patrząc pod kątem perspektywy na kolejne lata, można oczekiwać realnych oszczędności.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne Kartuzy? Przyjmuje się, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Wszystko zależy od rodzaju paneli i innych komponentów, mocy i wielkości instalacji, jej lokalizacji. Przykładowo więc, za instalację o mocy 5 kW zapłacisz około 25 tysięcy złotych. Nie musisz obawiać się płatności z góry – możliwe jest skorzystanie z różnych metod finansowania, np. kredytu, leasingu czy pożyczki. To, kiedy nastąpi zwrot, zależy m.in. od kształtowania się cen energii w kolejnych latach czy wydajności systemu. Mniej więcej powinno to się wydarzyć w ciągu 10-12 lat. Biorąc pod uwagę, że panele fotowoltaiczne mogą wydajnie produkować energię przez nawet 30 lat, możemy spodziewać się wieloletnich oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Kartuzach

Jeśli zainteresował Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, to pamiętaj, że możesz skorzystać z bezzwrotnej dotacji na to przedsięwzięcie. Opcje są różne – m.in. programy “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla osób prywatnych, “Energia Plus” dla firm czy “Agroenergia” dla rolników. Sumy udzielanych środków, jak i zasady ich przyznawania są zmienne, dlatego warto być na bieżąco i sprawdzić, jakie formalności muszą zostać dopełnione, by otrzymać wsparcie. Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu projektu fotowoltaiki pod wymogi albo dopełnieniu formalności, skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Kartuzach, a także sprawdzimy, czy możesz liczyć na ulgę podatkową (np. ulga na fotowoltaikę dla rolników czy ulga termomodernizacyjna).

Montaż paneli fotowoltaicznych w gminie Kartuzy – dlaczego my?

Poszukujesz firmy z doświadczeniem w branży fotowoltaicznej, która przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia systemu – od projektu, przez montaż, po serwis? Doskonale trafiłeś! Jesteśmy grupą ekspertów, którzy zrealizowali wiele zleceń dla klientów indywidualnych i biznesowych. Tworzymy mikorinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, farmy fotowoltaiczne. Sprawdzamy, jakie jest Twoje zapotrzebowanie na prąd w skali roku, przeprowadzamy audyt i wsłuchujemy się w Twoje oczekiwania. Następnie nasi projektanci tworzą indywidualny projekt i przedstawiają do wraz z wyceną instalacji. Jeśli uzyskamy akceptację, umówimy dogodny termin montażu instalacji fotowoltaicznej w Kartuzach (lub okolicy). Zawsze działamy zgodnie z procedurami, z dbałością o detale i terminowo. Wiemy, jak ważne jest stworzenie instalacji PV, która będzie nie tylko wydajna, ale przede wszystkim bezpieczna. Dzięki współpracy z producentami komponentów systemów fotowoltaicznych od wielu lat, możemy zapewnić Ci atrakcyjną cenę, idącą w parze z doskonałą jakością. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zależy Ci, by upewnić się, jaka będzie cena przedsięwzięcia w przypadku paneli i instalacji fotowoltaicznej na miarę Twoich potrzeb? Zapraszamy do kontaktu! Obliczymy moc instalacji, przygotujemy kalkulację cen i odpowiemy na Twoje wszelkie pytania!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!