Fotowoltaika Olsztyn

Rośnie zainteresowanie inwestycjami w odnawialne źródła energii w warmińsko-mazurskim. Fotowoltaika Olsztyn pozwala na czerpanie energii ze słońca, która zaspokoi zapotrzebowanie na prąd gospodarstw domowych, rolnych i firm. Poznaj naszą ofertę, zalety paneli słonecznych i dowiedz się, dlaczego warto w nie zainwestować!

fotowoltaika olsztyn

Fotowoltaika Olsztyn – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Czerpanie energii elektrycznej z własnej elektrowni słonecznej to sposób na oszczędności. Fotowoltaika Olsztyn mimo dużego kosztu początkowego, pozwala na czerpanie korzyści przez wiele lat. Przede wszystkim warto pamiętać, że instalacja PV pozwala na uniezależnienie się od podwyżek cen prądu, które w ostatnich latach są znaczące. Oszczędzając te sumy na comiesięcznych rachunkach za prąd, pokrywamy koszt zakupu i montażu paneli, a z czasem odnotowujemy realny zysk. System fotowoltaiczny może działać nawet 40 lat – oczywiście z czasem ogniwa są mniej wydajne i produkują mniej energii, ale najczęściej producenci dają na swoje produkty od 10 do 25 lat gwarancji.

Na opłacalność paneli fotowoltaicznych wpływ mają także warunki pogodowe. Polska znajduje się w bardzo korzystnym położeniu geograficznym, pozwalającym na optymalne wykorzystywanie potencjału modułów fotowoltaicznych. Ilość dni słonecznych jest w pełni wystarczająca, aby fotowoltaika Olsztyn o odpowiednio dopasowanej mocy i prawidłowym rozmieszczeniu, produkowała energię w pełni zaspokajającą potrzeby firmy czy gospodarstwa na prąd. W tej kwestii służymy naszą pomocą – wykonujemy projekty instalacji fotowoltaicznych dostosowane do konkretnego Klienta.

Zaczynamy od audytu, obliczenia rocznego zużycia energii i wysłuchania potrzeb inwestora. Naszym celem jest, by oferować panele fotowoltaiczne w Olsztynie, dzięki którym produkcja energii ze słońca będzie zoptymalizowana. Co to oznacza? Nadwyżki energii, do produkcji których zwykle dochodzi w okresie wiosenno-letnim, trafiają do sieci publicznej. Z niej mogą być odebrane na zasadzie opustu w ciągu 12 miesięcy. Niespożytkowane pokłady energii przepadają, a niedobór z kolei skutkuje dopłatami do rachunków za prąd. Dobrze dopasowana moc instalacji jest zatem gwarancją opłacalności inwestycji.

Dlaczego fotowoltaika Olsztyn ?

Instalacje fotowoltaiczne Olsztyn stają się coraz popularniejsze. Powodów jest sporo – inwestorzy mają dość podwyżek rachunków za energię, chcą uniezależnić się od dostawców i ewentualnych awarii, a także zależy im na tym, by wspierać działania ekologiczne. Promieniowanie słoneczne jest źródłem zielonej, czystej energii. Oznacza to, że nie dokłada się swojej cegiełki do emitowania szkodliwych substancji do atmosfery czy produkcji odpadów. Co więcej, montowanie paneli fotowoltaicznych na terenie posiadłości podnosi też jej wartość.

Nie ma więc obaw, że jeśli w trakcie działania fotowoltaiki właściciel zdecyduje się sprzedać swoją nieruchomość, to na tym straci – wręcz przeciwnie, może sporo zyskać, szczególnie, gdy instalacja PV będzie już spłacona. Rzeczoznawcy majątkowi zawsze korzystnie oceniają tego typu przedsięwzięcia w swoich kalkulacjach. Jako zalety fotowoltaiki Olsztyn wskazuje się także to, że sprzęt pracuje właściwie bezobsługowo i bezawaryjnie. Nie wymaga zaawansowanych prac konserwacyjnych czy serwisowych, a sprawowanie kontroli nad sprzętem możliwe jest z poziomu aplikacji mobilnej.

Ile kosztuje fotowoltaika w Olsztynie?

Decydując się na taką instalację, należy pamiętać, że jej cenę składa się nie tylko koszt zakupu paneli słonecznych, ale też wiele innych czynników. Po pierwsze sama cena paneli zależy od tego, jakiej jakości ogniwa fotowoltaiczne zostały w nich wykorzystane – jaką mają moc, wydajność i od jakiego producenta pochodzą.

Dodatkowo ważny jest też inwerter (falownik), który odpowiada za konwersję powstałego w ogniwach prądu stałego w prąd zmienny – powinien być on bardzo dobrej jakości, ponieważ odgrywa on ważną rolę w pracy systemu fotowoltaicznego, kontrolując jego działanie. Innymi komponentami są także okablowania, zabezpieczenia i akcesoria montażowe, a do ceny należy doliczyć pracę montażystów. To, ile kosztuje fotowoltaika w Olsztynie jest więc bardzo zróżnicowane – zachęcamy więc do skontaktowania się z nami, a przygotujemy projekt instalacji PV wraz z wstępną wyceną.

Dofinansowanie na fotowoltaikę Olsztyn – co należy zrobić?

Z racji tego, że fotowoltaika jest jednym z rodzajów inwestycji w odnawialne źródła energii, Rząd i Unia Europejska mocno wspierają tego typu przedsięwzięcia. Dostępne są różnego typu programy, w ramach których inwestorzy mogą otrzymać dotacje. Wyróżnia się np. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Agroenergię” (dla rolników), “Energię Plus” (dla przedsiębiorców), a także ulgi i pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę Olsztyn? Najwięcej informacji można znaleźć na stronach poświęconym programom. Oprócz tego warto zdać się na pomoc specjalistów, którzy mają doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania i dotacji na tego typu inwestycje. Nasi eksperci doradzają, który program będzie najkorzystniejszy dla danego projektu, pomagają w wypełnieniu wniosków i spełnieniu wszelkich formalności.

Zainteresowały Cię instalacje fotowoltaiczne w Olsztynie? A może chcesz zamontować panele słoneczne poza miastem na terenie województwa warmińsko-mazurskiego? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszelkie pytania, zaprojektujemy instalację PV i zagwarantujemy profesjonalny montaż na najwyższym poziomie!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!