Fotowoltaika Starachowice

Zainteresowanie fotowoltaiką w świętokrzyskim rośnie. Klienci indywidualni, rolnicy i przedsiębiorcy decydują się na własne minielektrownie, dzięki którym będą produkować energię na własne potrzeby. Powodów jest całkiem sporo! Poznaj zalety instalacji PV, dowiedz się jak działa taki system fotowoltaiczny i znajdź odpowiedzi na inne, ważne pytania. Dla nas fotowoltaika Starachowice nie ma tajemnic!

fotowoltaika w starachowicach

Jak działa fotowoltaika Starachowice?

Czerpanie energii elektrycznej ze słońca cieszy się uznaniem coraz szerszego grona odbiorców. Powodów jest całkiem sporo, ale jednym z determinantów są rosnące ceny prądu i zarazem niższe koszty stworzenia elektrowni słonecznej. Producenci oferują wydajne panele fotowoltaiczne w korzystnych cenach, a montażyści gwarantują ekspresowy i terminowy montaż.

Jak działa taki system? Otóż wszystko opiera się o budowę paneli słonecznych – te składają się z ogniw fotowoltaicznych, w których główną rolę odgrywają półprzewodniki (najczęściej krzem lub płytki krzemowe). Gdy do nich docierają wiązki światła, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Aby fotowoltaika Starachowice mogła zasilać sprzęty, konieczna jest konwersja prądu stałego w przemienny. Za proceder ten odpowiadają falownik lub inwerter, będące nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznych.

To, co jest jeszcze istotne, to fakt, że produkowane w okresie wiosenno-letnim nadwyżki mogą być magazynowane w sieci. Wówczas prosument w okresie obniżonego promieniowania słonecznego (jesień, zima), może je odbierać od zakładu energetycznego na zasadzie opustu. Tutaj jednak kluczowym jest, by instalacja była zoptymalizowana pod względem mocy do faktycznego zapotrzebowania. Rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym, a to oznacza, że niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki po prostu przepadają. Oczywiście fotowoltaika Starachowice nie powinna być też za słaba – wówczas niedobory prądu będą wiązać się z koniecznością pobierania go z sieci i dokonywaniem regularnych opłat.

Panele fotowoltaiczne w Starachowicach – dlaczego warto?

Instalacje fotowoltaiczne w Starachowicach niosą za sobą wiele korzyści dla inwestorów. Przede wszystkim są szansą na generowanie oszczędności. Choć początkowo należy ponieść wydatek na zakup paneli fotowoltaicznych i innych elementów instalacji, a także ich montaż i przyłączenie, to jednak później można liczyć na realne zyski. Przez kilka lat oszczędności na rachunkach za energię elektryczną będą po prostu zwracać koszt inwestycji, ale później można odczuć realny zysk. Szczególnie, że od lat ceny prądu szybują ku górze i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić.

Oprócz korzyści finansowych, fotowoltaika w Starachowicach jest też ukłonem w stronę środowiska naturalnego. Pozyskiwanie energii ze słońca jest ekologiczne, bezpieczne i odpowiedzialne. Panele słoneczne umożliwiają produkcję energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej. Jeśli chodzi o ostatni aspekt, to przede wszystkim mamy na uwadze tutaj to, że przejście na zieloną energię elektryczną jest łatwym sposobem na znaczne zmniejszenie osobistej emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Niepodważalnym atutem fotowoltaiki jest też to, że instalacja działa bezobsługowo i samoczynnie latami. Inwestor nie musi poświęcać czasu ani środków na pracę elektrowni słonecznej. Ewentualne naprawy zwykle realizowane są w ramach gwarancji od producentów, a jedyne o czym należy pamiętać, to regularne prace konserwacyjne, wydłużające żywotność i właściwie funkcjonowanie sprzętu.

Dotacje na fotowoltaikę Starachowice

Montaż instalacji fotowoltaicznej w miejscowości Starachowice, jak i w całym regionie czy kraju, wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli chcesz go obniżyć, możesz skorzystać z dotacji na fotowoltaikę. Dostępne są różne inicjatywy rządowe i unijne, które wspierają tego typu przedsięwzięcia. Wśród popularnych programów możemy wyróżnić “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” czy “Energia Plus”.

Oprócz tego warto też sprawdzić, czy na Twoją instalację należy się ulga podatkowa albo czy oprócz dofinansowania, dostępne są też np. pożyczki na preferencyjnych warunkach albo “zielone kredyty”. Wszystkie te opcje są szansą na realizację proekologicznej inicjatywy nawet wtedy, gdy nie posiada się dużego kapitału. Jeśli potrzebujesz wsparcia w znalezieniu najlepszej opcji dla siebie – skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomagają w wybraniu odpowiedniej dotacji i dopełnieniu wszelkich formalności związanych z wypełnianiem wniosków.

Montaż paneli fotowoltaicznych Starachowice – dlaczego my?

Odnawialne źródła energii (OZE) stały się ważnym tematem społecznym. Coraz więcej osób rozważa stworzenie przydomowej elektrowni słonecznej albo chce czerpać energię ze słońca na potrzeby firmy. My jako firma z wieloletnim doświadczeniem doskonale wiemy, jak stworzyć zoptymalizowaną instalację PV, która spełni Twoje oczekiwania! Współpracujemy z najlepszymi producentami, dokonujemy audytów, obliczamy zapotrzebowanie na energię i tworzymy indywidualne projekty. Jeśli wycena będzie dla Ciebie odpowiednia i zdecydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych w Starachowicach, nasi doświadczeni i profesjonalni instalatorzy dołożą wszelkich starań, by procedura była na najwyższym poziomie. Naszą domeną są kompleksowe działania. Pomagamy klientom na każdym etapie współpracy i nigdy nie zostawiamy bez odpowiedzi! Obniż rachunki za prąd i bądź bardziej eko z naszą pomocą! Zapraszamy do kontaktu! Niech 2021 rok będzie przełomowy dla Ciebie i Twoich bliskich!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!