Fotowoltaika Włocławek

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w instalacje fotowoltaiczne we Włocławku? A może jeszcze poszukujesz informacji na temat działania fotowoltaiki lub dotacji na inwestycję? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę! Panele fotowoltaiczne Włocławek nie bez powodu cieszą się taką popularnością!

fotowoltaika włocławek

Fotowoltaika Włocławek – jak działa?

Fotowoltaika Włocławek to inwestycja, która pozwala na czerpanie energii elektrycznej ze słońca. Jeśli mieszkasz w tym mieście lub okolicy – spieszymy z informacją, że warto zdecydować się na naszą pomoc. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu instalacji PV, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Wybieramy wysokiej jakości, wydajne panele słoneczne i tworzymy z nich elektrownię słoneczną o mocy, która zaspokoi zapotrzebowanie na energię inwestora.

Panele składają się z połączonych ze sobą modułowo ogniw fotowoltaicznych, które pełnią funkcję półprzewodników. Gdy docierają do nich promienie słoneczne, powstaje zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Nie bez powodu jednak instalacja wyposażona jest jeszcze w falownik (inwerter) – to tam dochodzi do konwersji prądu stałego w prąd przemienny, by możliwe było jego wykorzystywanie do zasilania sprzętów. Co więcej, inwerter też odpowiada za bezpieczeństwo i pracę całego systemu, a nawet na wysyłanie Ci powiadomień do aplikacji odnośnie ilości wyprodukowanej energii, ewentualnych awarii czy spadków wydajności!

Montaż instalacji PV – nasłonecznienie

Obawiasz się, czy panele fotowoltaiczne we Włocławku będą miały odpowiednią ilość słońca, by mogły swobodnie działać? Otóż Polska znajduje się w bardzo dogodnej geolokalizacji, więc możesz być o to spokojny. Odpowiednio zamontowana instalacja PV pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału paneli i produkcję energii pod dostatkiem. Co więcej, jeśli np. zimą praca fotowoltaiki będzie utrudniona przez opady śniegu, możliwe będzie skorzystanie ze zgromadzonych latem nadwyżek! Gdy w długie, słoneczne dni powstaje więcej energii, a Twoje gospodarstwo czy firma nie są zdolne do spożytkowania jej na bieżąco, mogą odebrać te pokłady od zakładu energetycznego na zasadzie opustu, za 20 lub 30% wartości, zależnie od mocy instalacji. Pamiętaj jednak, że niewykorzystane w ciągu roku po prostu przepadają więc zbyt duża instalacja fotowoltaiczna we Włocławku nie ma sensu!

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne we Włocławku?

Czas przyjrzeć się temu, dlaczego w ostatnich latach tak znacząco wzrosło zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi we Włocławku, jak i właściwie w całym kraju. Otóż powód niezwykle oczywisty – finanse. Ceny energii szybują ku górze od dawna. Własna elektrownia słoneczna pozwala na uniezależnienie się od zmian rynkowych, ponieważ instalacja pozwoli na pozyskiwanie własnej energii ze słońca. Rachunki za prąd będą znacznie niższe, a ponadto nie trzeba obawiać się np. awarii sieci i przerw w dostawach energii, co w przypadku firm czy gospodarstw rolnych może generować poważne straty finansowe.

Za montażem fotowoltaiki przemawia także to, że choć początkowo inwestor musi wyłożyć odpowiednią sumę, to jednak później nie wiąże się to z dodatkowymi nakładami finansowymi. Panele PV działają latami, a ewentualne problemy są najczęściej objęte gwarancją. Wystarczy właściwie cykliczna konserwacja, by móc cieszyć się darmowym prądem latami!

Przedsięwzięcie nie pozostaje bez znaczenia dla ekologii. Odnawialne źródła energii, a do takich zaliczamy fotowoltaikę, pozwalają na produkcję energii zielonej, czyli takiej, która nie generuje toksycznych odpadów i nie przyczynia się do efektu cieplarnianego. Co więcej, jest niewyczerpywalna, bezpieczna dla zdrowia człowieka i sprzyjająca środowisku naturalnemu.

Instalacja fotowoltaiczna Włocławek – cena, dofinansowanie, opłacalność

„Fotowoltaika Włocławek jest droga i zwraca się wiele lat” – już nie jeden raz słyszeliśmy to zdanie od osób, które niewiele wiedziały o instalacjach i o tym, ile właściwie to kosztuje i jak długo się zwraca. Zacznijmy więc od tego, że koszt uzależniony jest od wielu czynników, a podstawowymi są wydajność paneli, jakość inwertera czy sposób montażu. Można z powodzeniem stworzyć dobry system fotowoltaiczny dla małego gospodarstwa domowego za nawet 20 000 złotych, a po uwzględnieniu dotacji wyjdzie jeszcze taniej.

Jeśli jednak fotowoltaika będzie miała większą moc, a zapotrzebowanie na energię będzie wyższe, to oczywiście koszt przedsięwzięcia także się podniesie. Pamiętajmy jednak, że mając własną energię, nie pobieramy tej z sieci, więc de facto rachunki za energię są znikome, a wygenerowane oszczędności pozawalają na spłacanie inwestycji. Zwykle następuje to w ciągu 10 lat, choć zdarzają się krótsze i dłuższe przypadki.

Jeśli chodzi o dofinansowanie fotowoltaiki we Włocławku, to polecamy sprawdzić takie programy, jak: „Czyste powietrze”, „Mój prąd”, „Agroenergia” (w przypadku rolników) czy „Energia Plus” (w przypadku firm). Można także korzystać z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa dla rolników na fotowoltaikę) czy z Regionalnych Programów Operacyjnych, które nierzadko obejmują też inwestycję w panele fotowoltaiczne we Włocławku i regionie.

Montaż fotowoltaiki we Włocławku – dlaczego my?

Nasza firma jest ekspertem w branży! Mamy doświadczenie w projektowaniu instalacji PV, które są dostosowane do potrzeb Klientów. Zanim wykonamy projekt, przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię i słuchamy potrzeb Klientów. Oferujemy wydajne panele słoneczne od renomowanych producentów, ale możemy też zamontować nieco tańsze lub te z górnej półki. Po dokonaniu kalkulacji, Klient poznaje wycenę i akceptuje projekt. Jeśli zaistnieje potrzeba – wprowadzamy dodatkowe zmiany. Pomagamy ponadto w uzyskiwaniu finansowania i dotacji na fotowoltaikę. Dzięki temu, że działamy kompleksowo, możesz liczyć na nas w każdej sytuacji. Odpowiadamy na pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Montaż fotowoltaiki we Włocławku nie ma przed nami tajemnic!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!