Fotowoltaika Staszów

Zainteresowanie fotowoltaiką rośnie. Coraz więcej klientów indywidualnych, ale też firm czy rolników, decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu lub gruncie. Głównym argumentem przemawiającym na inwestycją są oszczędności, ale nie jest to jedyna zaleta. Sprawdź, jak działa fotowoltaika Staszów, jakie niesie korzyści, a także dowiedz się, jak dostać dotację na panele PV w województwie świętokrzyskim i poznaj ofertę naszej firmy.

fotowoltaika staszów

Fotowoltaika Staszów – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają czerpanie energii słonecznej i przetwarzanie jej w energię elektryczną. Składają się z wielu komponentów, ale najważniejszym są bez wątpienia panele słoneczne. W nich znajdują się połączone modułowo ogniwa fotowoltaiczne. Kiedy promienie słoneczne docierają do ogniw, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, co prowadzi do produkcji prądu stałego. Wówczas swoje zadanie wypełnia inwerter (lub falownik), który jest niezbędnym elementem instalacji PV. To on konwertuje prąd stały w prąd przemienny, czyli zgodny z parametrami sieci i zdolny do zasilania urządzeń elektrycznych.

Fotowoltaika Staszów pracuje nieustannie, a do produkcji prądu dochodzi zawsze, gdy tylko do paneli dotrą promienie słońca. Oczywiście w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni są długie i słoneczne, energii powstaje znacznie więcej niż w sezonie jesienno-zimowym. Dobrym rozwiązaniem jest zatem magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym i odbieranie ich w okresie wzmożonego zapotrzebowania. Nie jest to kosztowne przedsięwzięcie – inwestor może odbierać swoje pokłady energii w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) i nie ponosi dodatkowych wydatków. Ważne jest jednak odpowiednie zoptymalizowanie fotowoltaiki pod kątem mocy – nieodebrane w ciągu roku nadwyżki przepadają, z kolei niedostatek energii trzeba będzie rekompensować zakupem jej od dostawcy.

Panele fotowoltaiczne Staszów – czy warto?

Farmy fotowoltaiczne, mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, instalacje fotowoltaiczne dla firm – zainteresowanie inwestycjami w odnawialne źródła energii rośnie. Decyzje o przedsięwzięciu podejmują przedsiębiorcy, klienci indywidualni i rolnicy. Głównym determinantem są kwestie finansowe. Ceny energii elektrycznej są niezwykle wysokie, a prognozy wcale nie obiecują poprawy tego stanu rzeczy – wręcz przeciwnie. Poszukując więc oszczędności na rachunkach za prąd, najlepszym sposobem jest uniezależnienie się od dostawców i produkowanie energii na własny użytek. Choć oczywiście przedsięwzięcie wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, to jednak z czasem się zwraca i zaczyna przynosić realny zysk.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne Staszów? Wiele zależy od wybranych komponentów – marki, mocy, sprawności. Szacuje się jednak, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym fotowoltaika dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, z dobrej jakości elementami systemu, to wydatek około 25 tysięcy złotych. Kiedy się zwróci? Nie da się jednoznacznie wskazać, bowiem zależy to m.in. od cen prądu czy warunków atmosferycznych, ale szacuje się, że jeśli zapotrzebowanie na prąd zostanie dobrze wyliczone, a sprzęt będzie działał wydajnie, to nastąpi to po około 10-12 latach. Producenci szacują, że ich panele słoneczne mogą produkować energię przez ponad 30 lat, więc właściciele mogą spodziewać się kilkunastoletnich oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Staszowie

Instalacje fotowoltaiczne Staszów objęte są licznymi programami, dzięki którym można obniżyć koszty przedsięwzięcia. Klientom indywidualnym dedykowane są “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, firmom “Energia Plus”, a rolnikom “Agroenergia”. Dodatkowo pojawia się szansa na skorzystanie z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników). Dotacje na fotowoltaikę są jednak udzielane okresowo, a ich zasady, jak i sumy – zmieniają się, zależnie od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – możesz liczyć na naszych specjalistów. Kolejną wartą uwagi kwestią są metody finansowania fotowoltaiki w Staszowie. Jeśli nie dysponujesz pełnym kapitałem lub nie chcesz pokrywać kosztu zakupu paneli ze swoich oszczędności, możesz skorzystać z leasingów, pożyczek na preferencyjnych warunkach czy zielonych kredytów. Takie ekokredyty i pożyczki zwykle są bardzo nisko oprocentowane i pozbawione prowizji.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w gminie Staszów – dlaczego my?

Zastanawiasz się, komu zlecić zaprojektowanie i wykonanie systemu fotowoltaicznego w powiecie staszowskim? Zdaj się na doświadczenie i wybierz kompleksowe usługi ekspertów branży fotowoltaicznej. Nasza firma działa na rynku od lat. Realizujemy usługi od A do Z dla firm, właścicieli domów, rolników. Współpracujemy z najlepszymi producentami systemów fotowoltaicznych, a w naszych szeregach pracują specjaliści różnych dziedzin.

Na początku poznamy Twoje potrzeby, przeprowadzimy audyt i obliczymy zapotrzebowanie na energię. Na tej podstawie stworzymy projekt instalacji PV i przedstawimy go wraz z wyceną. Po akceptacji zamówimy wszelkie komponenty i umówimy dogodny termin montażu. Pomożemy także w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z dofinansowaniem fotowoltaiki w Staszowie, jak i pozyskaniem finansowania.

Nasze mocne strony to terminowość, profesjonalizm i przede wszystkim rzetelność – wykonujemy instalacje tak, by były bezpieczne i wydajnie działały latami. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Panele fotowoltaiczne w gminie Staszów to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!