Fotowoltaika Świebodzin

Zainteresowanie fotowoltaiką znacząco wzrosło na przestrzeni ostatnich lat. Ceny inwestycji relatywnie spadły, przy jednoczesnym wzroście cen energii elektrycznej. Na przedsięwzięcie decydują się właściciele domów jednorodzinnych, przedsiębiorcy, rolnicy. Co warto wiedzieć na temat paneli słonecznych? Jak działa fotowoltaika Świebodzin i jak otrzymać na nią dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika świebodzin

Fotowoltaika Świebodzin – jak działa?

System fotowoltaiczny to najlepszy sposób na to, by czerpać energię z odnawialnego źródła, jakim jest słońce. Składa się on z wielu komponentów – paneli słonecznych, zabezpieczeń, inwertera lub falownika, przewodów elektrycznych czy akcesoriów montażowych. Główne zadanie spoczywa na panelach PV, które są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych.

Kiedy absorbują one energię świetlną z promieni słonecznych, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie musi trafić do inwertera lub falownika, w którym zostanie skonwertowany w prąd zmienny. Przystosowany w ten sposób prąd trafia do gniazdek i może być wykorzystywany do zasilania urządzeń.

Instalacja fotowoltaiczna Świebodzin – nadwyżki, rozliczenia

Fotowoltaika Świebodzin produkuje energię elektryczną wskutek działania wiązek światła. Wyprodukowany prąd może być wykorzystywany na bieżąco, ale też może być magazynowany. W jaki sposób?

W instalacjach off-grid trafia on do własnych akumulatorów inwestora – to kosztowne banki energii, które dają jednak pełną niezależności właścicielowi. W instalacjach on-grid z kolei nadwyżki trafiają do sieci energetycznej i z niej mogą być odbierane w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustu. Co to w praktyce oznacza? Otóż dokładnie tyle, że właściciel ma rok na odbiór zgromadzonych pokładów energii w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Pozostała część przechodzi na poczet zakładu energetycznego jako opłata za magazynowanie.

Tu ważny jest też fakt, ze fotowoltaika Świebodzin była dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy. Niedostatek energii będzie wywoływał konieczność dobierania jej od dostawcy, co przełoży się na wyższe rachunki za prąd, z kolei nadwyżki niewykorzystane w ciągu roku przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Świebodzin – czy warto?

Montaż paneli słonecznych to jedna z inwestycji proekologicznych, która wspierana jest w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Oznacza to, że inwestor może liczyć na wsparcie finansowe na swoje przedsięwzięcie, co przekłada się na obniżenie wydatków i skrócenie czasu zwrotu z montażu fotowoltaiki. To, jaka będzie to suma, zależy od wybranego programu i danej edycji – zasady zmieniają się, dlatego należy śledzić wszelkie informacje na bieżąco.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne Świebodzin? Otóż tutaj wiele zależy od rodzaju zastosowanych komponentów – panele różnią się typem, marką, budową, wydajnością, sprawnością, a różne są też ceny innych elementów systemu czy montażu. Można jednak przyjąć, że za każdy 1kW mocy instalacji należy zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. Im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym cena systemu będzie oczywiście wyższa.

Kiedy zwróci się montaż instalacji fotowoltaicznej w Świebodzinie? Otóż tutaj również nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Można mówić o prognozach, bo to od różnych zmiennych zależy okres zwrotu przedsięwzięcia – m.in. cen energii elektrycznej, sprawności i wydajności pracy paneli czy choćby tego, ile inwestycja kosztowała. Eksperci szacują, że zwrot powinien nastąpić w ciągu 10-12 lat, choć może się to zmienić, jeśli np. ceny prądu będą mocno szybowały w górę. Mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność sprzętu na nawet 30 lat, można oczekiwać wielu lat generowania zysku.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Świebodzinie – dlaczego my?

Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci w zaprojektowaniu i stworzeniu instalacji PV – doskonale trafiłeś! Działamy w branży od wielu lat, a w naszych szeregach pracują eksperci. Posiadamy doświadczenie w realizacjach mikroinstalacji, przydomowych elektrowni słonecznych czy nawet farm fotowoltaicznych. Oferujemy atrakcyjne stawki, wysokiej jakości sprzęt i przede wszystkim profesjonalne usługi naszych fachowców. Na początku przeprowadzimy audyt i wsłuchamy się w potrzeby inwestora.

Na tej podstawie obliczymy zapotrzebowanie na energię elektryczną, stworzymy projekt instalacji i przedstawimy go wraz z wyceną. Pozyskaniu akceptacji umówimy termin montażu paneli fotowoltaicznych w Świebodzinie. Chcesz wiedzieć więcej na temat fotowoltaiki dla domu w województwie lubuskim? A może interesuje Cię fotowoltaika dla firmy lub gospodarstwa rolnego? Zapraszamy do kontaktu! Odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy pojawiające się wątpliwości. Naszym priorytetem jest Twoje zadowolenie!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!