Fotowoltaika Aleksandrów Kujawski

Zainteresowanie fotowoltaiką z roku na rok wzrasta. Na przedsięwzięcie decydują się właściciele domów, przedsiębiorcy i rolnicy. Nadrzędnym powodem jest chęć ograniczenia rachunków za prąd i w dalszej perspektywie generowania oszczędności. Interesuje Cię fotowoltaika Aleksandrów Kujawski? Sprawdź, jak działa, jakie ma zalety i jak dostać na nią dofinansowanie. Poznaj ofertę naszej firmy i dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać!

fotowoltaika aleksandrów kujawski

Fotowoltaika Aleksandrów Kujawski – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu ważnych komponentów. Kluczowe zadanie w produkcji energii odgrywają oczywiście panele słoneczne. Te zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słoneczne, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten nie jest zgodny z parametrami sieci, przez co nie może trafić go gniazdek. Z pomocą przychodzi zatem inwerter (lub falownik) – to urządzenia, które konwertują prąd stały w zmienny. Co więcej, odpowiadają one również za kontrolę bezpieczeństwa pracy systemu. 

Z wyprodukowanej energii można korzystać nie bieżąco. Mając jednak na uwadze fakt, że zapotrzebowanie zmienia się, skutecznym rozwiązaniem jest magazynowanie energii w zakładzie energetycznym. Wówczas trafia ona do niego, gdzie przez 12 miesięcy jest magazynowana. Właściciel może ją odbierać na zasadzie opustu, czyli w wymiarze 70 lub 80%, w zależności od mocy posiadanej instalacji. Pozostałych 20 lub 30% pozostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie. Tutaj jednak należy mieć na uwadze to, jak ważne jest, by fotowoltaika Aleksandrów Kujawski była dobrze zoptymalizowana. Nieodebrane w ciągu roku nadwyżki energii przepadają, z kolei jeśli panele wyprodukują jej za mało, konieczne będzie zakupienie prądu od dostawcy.

Panele fotowoltaiczne Aleksandrów Kujawski – czy warto?

Jesteś bliski podjęcia decyzji o montażu paneli fotowoltaicznych w X? W takim razie warto pochylić się nieco nad opłacalnością tego przedsięwzięcia. Ile kosztuje system fotowoltaiczny? Otóż wiele zależy od tego, jaką moc będzie miała instalacja i na jakie komponenty się zdecydujemy. Na rynku dostępnych jest wiele ofert paneli, które różnią się marką, mocą, sprawnością, czy choćby budową. Szacuje się jednak, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Przykładowo więc fotowoltaika w Aleksandrowie Kujawskim odpowiednia dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, o mocy 5 kW, będzie kosztowała około 25 tysięcy złotych.

Kiedy się zwróci i zacznie przynosić zysk? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wiele zależy od samej instalacji, miejsca i montażu, warunków atmosferycznych czy choćby zużycia energii. Eksperci prognozują jednak, że przy obecnych warunkach powinno to nastąpić w ciągu 10-12 lat. Mając na uwadze, że żywotność paneli ocenia się na około 30 lat, można spodziewać się kilkunastoletnich oszczędności na rachunkach za prąd.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, kiedy rozważamy montaż instalacji fotowoltaicznej w Aleksandrowie Kujawskim, jest to, że poziom nasłonecznienia w Polsce jest absolutnie wystarczający, by wykorzystać potencjał systemu. Można oczekiwać więc wydajnej, wieloletniej pracy i skutecznego produkowania energii. Co więcej, nie trzeba też obawiać się dodatkowych kosztów – fotowoltaika nie wymaga doinwestowywania. Ewentualnie usterki paneli niemal zawsze objęte są wieloletnią gwarancją producenta, a do obowiązków właściciela należy zlecenie ekspertom okresowych prac konserwacyjnych, które wydłużą żywotność paneli. Warto też raz na kilka lat zlecić specjaliście dokonanie przeglądu instalacji elektrycznej, by mieć pewność, że sprzęt działa wydajnie i bezpiecznie.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Aleksandrowie Kujawskim

Zacznijmy od tego, że osoba decydująca się na panele słoneczne, nie musi dysponować pełnym kapitałem, by sfinansować przedsięwzięcie. Instytucje finansowe oferują dogodne metody finansowania inwestycji proekologicznych – fotowoltaiki, systemów solarnych czy pomp ciepła. Możliwe jest skorzystanie z „zielonych kredytów”, leasingów czy pożyczek na preferencyjnych warunkach (np. udzielanych poprzez Regionalne Programy Operacyjne). Poza tym pojawia się też szansa, by obniżyć wydatki poprzez wsparcie w ramach różnych programów rotacyjnych. Dofinansowanie fotowoltaiki w Aleksandrowie Kujawskim jest możliwe z programów „Mój prąd” i „Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, „Energia Plus” dla firmy czy „Agroenergia” dla rolników. Co jednak istotne, nabory wniosków odbywają się okresowo, a zasady udzielania środków są zmienne, zależnie od danej edycji. Warto śledzić wszelkie informacje na ten temat lub skorzystać z pomocy naszych doradców, którzy pomogą Ci w uzyskaniu dotacji na instalację PV i dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Aleksandrów Kujawski – dlaczego my?

Branża fotowoltaiczna prężnie się rozwija. Na rynku działa wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i montażu paneli fotowoltaicznych w Aleksandrowie Kujawskim. Dlaczego to nam warto zaufać? Nasza firma posiada bogate doświadczenie. W województwie kujawsko-pomorskim tworzymy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, ale też duże instalacje PV czy farmy fotowoltaiczne. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie – wsłuchujemy się w potrzeby inwestorów, obliczamy zapotrzebowanie na energię, tworzymy spersonalizowane projekty instalacji. Po akceptacji projekty i wyceny, umawiamy dogodny termin montażu.

Nasi specjaliści kładą nacisk na to, by każdy element był prawidłowo zamontowany – przekłada się to nie tylko na wydajność systemu, ale też bezpieczeństwo. To nasz priorytet! Poza tym pozostajemy do dyspozycji Klienta na każdym etapie współpracy. Odpowiadamy na pytania, rozwiewamy wątpliwości i świadczymy usługi serwisowe. Wyliczymy dla Ciebie odpowiednią moc instalacji i zrobimy wszystko, aby rachunki za energię elektryczną były jak najniższe! Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!