Fotowoltaika Ostrowiec Świętokrzyski

Fotowoltaika Ostrowiec Świętokrzyski cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Na elektrownie słoneczne decydują się osoby prywatne, firmy i rolnicy. Powód? Ochrona środowiska i oszczędności na rachunkach na prąd. Rozważasz zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim? Sprawdź naszą ofertę i poznaj odpowiedz na najważniejsze pytania!

fotowoltaika ostrowiec świętokrzyski

Fotowoltaika Ostrowiec Świętokrzyski – jak działa?

Projekt i montaż instalacji fotowoltaiczne to najlepszy sposób na to, by produkować własną energię. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu skomponowaniu systemu, który składa się z wielu ogniw fotowoltaicznych, inwertera (falownika) oraz dodatkowego osprzętu, który pozwala na trwałe i funkcjonalne wykorzystywanie potencjału sprzętu. Wieloletnie udoskonalanie oferty producentów paneli słonecznych sprawiło, że dziś są one w stanie pracować bezawaryjnie nawet do 30 lat! Mając na uwadze, że inwestycja zwraca się po kilku-kilkunastu, w późniejszym czasie po prostu przynosi ona realny zysk.

Zastanawiasz się, na jakiej zasadzie działają panele fotowoltaiczne i jak produkują energię? Znaczenie ma tutaj ich specyficzna budowa. Ogniwa fotowoltaiczne zawierają w sobie krzem, który jest półprzewodnikiem. Ten, gdy otrzyma promienie słońca, prowadzi do zaistnienia zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Jak jednak wiadomo, do zasialania sprzętów niezbędny jest przystosowany do sieci prąd przemienny. Za konwersję jednego w drugi odpowiada wspomniany wcześniej falownik.

Tutaj warto od razu wspomnieć o tym, że najlepszym rozwiązaniem są instalacje fotowoltaiczne Ostrowiec Świętokrzyski typu on-grid. W tym przypadku zostają one wpięte do sieci publicznej, przez co wyprodukowane nadwyżki energii mogą trafiać do sieci i być w niej magazynowane. Zwykle ma to miejsce w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni są długie i słoneczne. Nadmiar energii można spożytkować w ciągu 12 miesięcy od wyprodukowania, uiszczając jedynie opłatę za magazynowanie (opust o 70 lub 80% w zależności od typu instalacji).

Zalety systemów fotowoltaicznych w województwie świętokrzyskim

Myślisz o pozyskiwaniu energii elektrycznej ze słońca? Świetnie! Gmina Ostrowiec prężnie się rozwija pod tym względem, a my mamy przyjemność zaoferować wydajne systemy fotowoltaiczne wraz z ich profesjonalnym montażem, które będą służyły latami. Dlaczego warto? Przede wszystkim warto mieć na uwadze realne oszczędności na rachunkach za prąd. Od lat ceny energii elektrycznej wędrują ku górze, a własna elektrownia pozwala ograniczyć wydatki do minimum i tym samym daje dużą niezależność. Nie trzeba obawiać się rynkowych wzrostów cen, nowych quasi-podatków na energię czy przerw w dostawach od zakładu energetycznego. Oczywiście ogromną zaletą paneli fotowoltaicznych w świętokrzyskim jest także tego, że działają właściwie bezobsługowo i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Nie zapominajmy też o ekologii! Produkcja energii ze słońca jest odnawialna i niewyczerpywalna. Nie powstają zanieczyszczenia, które przyczyniają się do efektu cieplarnianego czy niszczenia planety. To inwestycja w przyszłość!

Panele fotowoltaiczne Ostrowiec Świętokrzyski – opłacalność, dotacje

Wycena fotowoltaiki zależy od wielu czynników – m.in. mocy, jakości i wydajności paneli fotowoltaicznych oraz kosztu inwertera oraz dodatkowych sprzętów niezbędnych do budowy elektrowni słonecznej. Należy mieć także na uwadze cenę montażu instalacji fotowoltaicznej i kwestie związane z finansowaniem (np. oprocentowanie kredytu czy leasingu). Wydatek na fotowoltaikę jest spory – sporo osób jednak decyduje się go ponieść, mając na względzie oszczędności, jakie przyjdą w kolejnych latach. Warto też tutaj wspomnieć o tym, że obecnie realizowane są różne programy wspierające inwestycje w odnawialne źródła energii oraz rozwiązania chroniące środowisko, a do takich właśnie zaliczamy instalacje PV, systemy solarne czy pompy ciepła. Tym samym, chcąc produkować energię elektryczną z OZE, warto zdecydować się na dotacje takiego przedsięwzięcia. Dostępne są dofinansowania dla fotowoltaiki w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach różnych programów – m.in. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników), a także ulgi podatkowe, pożyczki na preferencyjnych warunkach czy zielone kredyty).

Fotowoltaika w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicy – dlaczego my?

Chcesz czerpać prąd z energii słonecznej? Możesz na nas liczyć! Oferujemy kompleksowe doradztwo – przedstawiamy wycenę, przeprowadzamy audyt i przygotowujemy projekt. Co więcej, pomagamy także w uzyskaniu korzystnego finansowania i ewentualnych dotacji na fotowoltaikę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracujemy na wydajnych panelach słonecznych od renomowanych producentów i gwarantujemy profesjonalny montaż. W zakresie naszych kompetencji jest także serwis i obsługa pomontażowa. Masz pytania? Nie wiesz, jaka powinna być moc instalacji albo gdzie ulokować instalację PV, by poziom nasłonecznienia był odpowiedni? Wszystkim zajmiemy się my! Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!